Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kadınlar Mart Çılgınlığı sıralamasının kazananları ve kaybedenleri, sonraki adımlar

Kadınlar Mart Çılgınlığı sıralamasının kazananları ve kaybedenleri, sonraki adımlar

2024'te kadınlar kolej basketbolunda ulusal şampiyonluk maçının rövanşı olmayacak, ancak LSU ile Iowa arasındaki Elit Sekizli karşılaşmada harika bir eşleşme olabilir. Eğer ikisi de bu kadar ileri giderse, o zaman bu kadar.

NCAA Kadınlar Turnuvasının kazananları ve kaybedenleri kimler? Kaybedenler tarafında başlıyoruz ve 2023'te son iki takımın kalmasıyla başlıyoruz. İkisi de Cleveland'a gidemeyecek. Aslında orada kimse olamazdı.

Albany 2 Regional'da, sıralama açıklanmadan önce birçok kişinin Final Four'a ulaşmak için seçmiş olabileceği üç takım yer alıyor: savunmanın ulusal şampiyonu LSU, ulusal ikinci Iowa ve UCLA.

Bunun iyi bir fikir olduğunu kim düşündü? Bu üçlüyü, 4 numaralı seribaşı Kansas Eyaleti ile birlikte bir araya getirmeye karar verenin açıkça NCAA seçim komitesi olduğu açıktı.

ESPN analisti Rebecca Lobo'nun söylediği gibi, turnuvanın genel sıralamada 1 numaralı ve Albany 1 Bölgesi'nde 1 numaralı seri başı olan Güney Carolina, sözde “daha kolay” bölgesel grubu aldı ve kazandı. 1992'den bu yana ilk kez 1. sırada yer alan Iowa State'in grupta en kolay ikinci virajı alması gerekiyordu ama bunun yerine en zorlu virajı aldı.

Big Ten turnuva şampiyonu Hawkeyes, SEC turnuva ikincisi LSU ve Pac-12 yarı finalisti UCLA, sezon öncesi Associated Press anketinde ilk dörtte yer aldı ve şu anda da ilk sekizde yer alıyor. Elbette anket sıralamaları bir şeydir ve NCAA Turnuvası statüsü başka bir şeydir. Ancak hepsini bir arada görmek şaşırtıcı.

LSU antrenörü Kim Mulkey, arkla ilgili ilk tepkisini şöyle anlattı: “İlk başta, 'Ah, burası gerçekten zorlu bir alan' diye düşündüm.”

Kadınlar kategorisinde kazananları ve kaybedenleri ayrıntılı olarak inceleyelim ve yenilgisiz Güney Carolina, Kaitlyn Clark ve Iowa için yolun nasıl göründüğünü görelim.

Kazananlar

Oynar

1:25

Carolyn Beck: Güney Carolina turnuvaya katılmaktan heyecan duyuyor

Carolyn Beck, Andrea Carter, Rebecca Lobo ve Ellie Duncan, kadınlar NCAA Turnuvasında Güney Carolina adına bir ilke imza atıyorlar.

Güney Carolina Gamecocks

İki kez ulusal şampiyon olan Güney Carolina, Albany 1 Bölgesi'nde, 2 No'lu Notre Dame, 3 No'lu Oregon Eyaleti ve 4 No'lu Indiana ile birlikte yer alıyor. İrlandalılar ACC Turnuvası şampiyonu ve iyi oynuyorlar ancak Gamecocks'ın bu sezon onlara karşı avantajı zaten var. Bu, Kasım ayında Paris'teydi – Gamecock'un 29 puanlık galibiyeti – ve o zamandan bu yana her iki takım da çok gelişti.

Gamecock'lar o kadar iyiydi ki, kendi gruplarındaki eşleşmelerden bağımsız olarak muhtemelen “kazananlar” olacaklar. Ancak koç Dawn Staley, takımının önündeki yoldan memnun olmalı.

READ  Ganassi, Balu sözleşme sorunu hakkında konuşuyor

Center Camila Cardoso, SEC Turnuvası finalinde kavga ettiği için oyundan atıldıktan sonra Güney Carolina Eyaleti'nin kazanan Sacred Heart Presbyterian'a karşı ilk maçını kaçıracak. Bunun o maçta pek bir etkisi olmaz. Ancak Gamecocks, 8-9'luk bir maçta Kuzey Carolina-Michigan State maçının galibi karşısında galibiyetini geri almaktan mutlu olacak.

Gamecock'ların, en son 2013'te ikinci turda düştükleri Sweet 16'ya ulaşması halinde, Big Ten Turnuvası'ndaki çeyrek final yenilgisinden bu yana daha sağlıklı olmayı ümit eden 4 numaralı Indiana takımıyla karşılaşabilirler.

Güney Carolina ile Notre Dame arasında bir Elit Sekiz karşılaşması olsaydı, ülkedeki en iyi birinci sınıf öğrencilerinden ikisini, Gamecocks'tan MiLaysia Fulwiley ve İrlanda'dan Hannah Hidalgo'yu görürdük. Ancak Güney Carolina'nın iç varlığı ve derinliği Gamecock'ları Cleveland'a taşımalı.

Sarmaşık ligi

Konferansın sahada iki takımı vardı: Ivy Madness şampiyonu Princeton ve ikinci Columbia. Bu sadece iki Ivy takımının sahaya çıktığı ikinci sefer (Penn ve Princeton 2016'da liderdi).

Tigers ve Lions lig karşılaşmasını 13-1 tamamlarken, Columbia, 25 Şubat'ta New York'ta Princeton'a 67-65'lik tek yenilgisini verdi.

Oynar

0:40

Andrea Carter: Bölge 3, “Onaylı Kova” bölgesidir.

Andrea Carter, kadınlar NCAA Turnuvası'ndaki 3. Bölge turnuvasının nasıl “Sertifikalı Kova” kazananlarıyla dolu olduğunu açıklıyor.

USC Truva Atları

Truva atları efsanesi Cheryl Miller'ın son yılı olan 1986'dan bu yana, program Pazar gününe kadar 1. sırada bitirilemedi. Portland Bölge 3'ün 1 numaralı seri başı USC, büyük ölçüde genç sınıfın 1 numaralı birinci sınıf öğrencisi JuJu Watkins sayesinde bir çıkış sezonu geçirdi. Ancak Stanford'un Watkins'i kapatmaya odaklandığı dönemde Truva atlarının Pac-12 Turnuvası finalini kazandığını kanıtladığı gibi, USC sadece genç yıldızından daha fazlasıdır.

Truva atları, NCAA Turnuvasının ilk turlarına yeniden ev sahipliği yapmak için 1994'ten bu yana uzun bir süre beklediler, bu nedenle bu USC için de heyecan verici.

USC'nin Elit Sekizli'ye doğru iyi bir yolu var gibi görünüyor; burada Paige Bueckers ve 3 numaralı seribaşı UConn (bu köşedeki en çok ödüle sahip takım) ile destansı bir hesaplaşma sizi bekleyebilir.

Teksas Uzunboynuzları

Big 12 Turnuvası şampiyonu 2004'ten bu yana ilk sırayı aldı. Longhorns, Iowa'nın 1 numaralı seribaşı arkadaşı gibi, konferansın normal sezon şampiyonluğunu kazanamadı ancak lig şampiyonluğunu kazandı.

Aralık ayı sonlarında dizindeki sakatlık nedeniyle sezon boyunca geri koşan yıldız Rory Harmon'ı kaybeden Texas, Büyük 12'ye onsuz gitmek zorunda kaldı. Baylor, Kansas Eyaleti'ne ve iki kez normal sezon şampiyonu Oklahoma'ya yenildiler. Büyük 12 Şampiyonası'nda Uzunboynuzlar Kansas, K-State ve Iowa State'i yendi ve birinci sınıf öğrencisi Madison Booker En Değerli Oyuncu ödülünü kazandı.

READ  Timberwolves destansı bir çöküşün ardından bir delikte, Karl-Anthony Towns ve Chris Finch'ten hatalar

Teksas, Vic Schaefer'in 2020-21'de teknik direktör olarak göreve başlamasından bu yana iki kez Elit Sekizli'ye girdi. Büyük 12 finalinden sonra Uzunboynuzluların 1 numaralı sırayı hak ettiklerini kanıtladığını düşündüğünü söyledi. Komite kabul etti.

Schaefer, “Bir lig şampiyonluğu kazandığınızda, bu çocukların oynadığı programa göre oynarsınız, başka ne yapabileceğimizi bilmiyorum” dedi. “Bu takıma gerçekten güveniyorum. Bana bunu yapabileceklerini göstermekten başka hiçbir şey yapmadılar.”

Oynar

0:54

Teksas kadınlar turnuvasında neden korkulacak bir takım?

Charlie Crim, Rebecca Lobo, Carolyn Beck ve Andrea Carter, kadınlar NCAA Turnuvasında 4. Bölgeyi ezip geçiyor.

UConn Huskies ve Tennessee Lady Vols

Her iki takım da brakette dalga yaratabilir. UConn bu sezon Büyük Doğu'da liderliğini sürdürüyor. Huskies, Sweet 16'da Ohio State ile olası bir rövanş maçıyla motive olabilir, çünkü Buckeyes geçen yıl o turda UConn'u turnuvanın dışında bıraktı.

Portland Bölge 4'ün 6 numaralı seri başı Tennessee, SEC Turnuvası yarı finallerinde Güney Carolina'ya son saniyede mağlup olduktan sonra NCAA Turnuvasına katılıyor. Ancak Lady Vol'lar Gamecock'ları oynama şekillerinden herkesle rekabet edebileceklerini biliyorlar.

Tennessee'nin Sweet 16'ya giden potansiyel yolu, ki bu muhtemelen ikinci turda 3 numaralı seribaşı NC State'i yenmeyi de içerecektir, kolay bir yol değil. Ama Bayan Falls'ın bir şansı var.

Kaybedenler

Iowa Hawkeyes

Geçen sezon, Iowa eyaletinin 1 numaralı seribaşı Stanford, ikinci turda Ole Miss'e elendi. Asiler daha sonra Louisville'e yenildi ve ardından Elit Sekiz'de Iowa'ya düştü.

Hawkeyes'ın 2023'te Final Four'a ulaşması kolay bir yol olmadı ancak bu sezon Albany 2'de nelerle karşılaşabileceklerine bakıldığında daha kolay görünüyor.

Potansiyel zorluk ikinci turda başlıyor. Açılışta Holy Cross-UT Martin'in galibi karşısında sorun yaşamaması gereken Hawkeyes, bundan sonra 8-9 West Virginia-Princeton galibiyle karşılaşacak.

Geçen yıl Georgia'nın Iowa Eyaletini savunma yeteneği Hawkeyes'ın ikinci turda sinir bozucu bir galibiyet almasına yol açtı. Top çalmada Büyük 12'ye liderlik eden Batı Virginia ile karşı karşıya gelmeleri durumunda da benzer bir durum olabilir. Iowa, Princeton karşısında Kentucky'yi iki yıl önce üzen bir programla karşı karşıya kalacak.

Eğer seri devam ederse, Iowa bu sezon Kansas State'e karşı üçüncü karşılaşmasına çıkacak; Takımlar Kasım ayında iki kez oynadı; ilkini Wildcats, ikincisini ise Hawkeyes kazandı. Center Ayuka Lee, Texas'ı Big 12 Turnuvası yarı finallerinde zorlayan K-State takımına iç güç sağlıyor.

READ  Arch Manning Texas'a Adandı: İşe Alımdaki En İyi QB, Longhorns Rakipleri için Manzarayı Nasıl Değiştiriyor, SEC

Iowa State, Elit Sekizliyi 2 Numaralı UCLA veya 3 Numaralı LSU'ya karşı kazanırsa, en büyük sorunlardan biri Hawkeyes'ın her iki takımın iç büyüklüğüyle nasıl mücadele edeceği olacak.

UCLA Bruins

Sıralama açısından Bruins, Pac-12'deki rakipleri Stanford ile Portland 4'te veya USC ile Portland 3'te yer değiştirmeyi umursamadı. Ancak UCLA, Pac-12 Turnuvası yarı finallerinde Truva atlarına yenildikten sonra işler bu şekilde yürümedi. . Pac-12, bildiğimiz şekliyle son sezonunda, konferans tarihinde ilk kez ilk ikide üç takıma sahip. UCLA bu üçü arasında en zorlu yola sahip gibi görünüyor.

Bruins, 1978'de AIAW şampiyonluğunu kazandı. Ancak UCLA'nın, 1982'de başlayan NCAA döneminde kadınlar Final Four'una asla ulaşamayan en iyi program olduğunu söylemek doğru olur. O sezonun bazı kısımlarında Bruins, şuna benziyordu: 2024'te bu atılımı yapma konusunda sağlam bir şansımız var. Özellikle Charisma Osborne'daki beşinci sınıftaki kıdemli lider ve 1.80'lik Lauren Bates'in de dahil olduğu muhteşem bir birinci sınıf öğrencisi varken bunları saymıyoruz.

Ancak bu bölgede olmak Bruins'in işini daha da zorlaştırıyor. Eğer tohumlar tutunursa, tamamen farklı iki takım olan LSU ve Iowa'yı arka arkaya geçmeleri gerekecek. UCLA bunu yapabilir mi? Evet ama bu gerçek bir meydan okuma.

LSU Kaplanları

Son şampiyon olan 3 numaralı seribaşı Albany 2 de havuzumuzdaki kaybedenler arasında yer alıyor. Ancak yolları Iowa veya UCLA'nınki kadar zor görünmüyor. Üç nedenden dolayı: Birincisi, ülkenin en iyi takımı olan Güney Carolina'yla iki kez karşılaştılar. Tigers, SEC'de Gamecocks ile normal sezon ve turnuva maçlarını kaybetti, ancak iki kere de onlarla kaldı. İkincisi, LSU geçen sezon finalde Iowa State'i yenerek NCAA şampiyonluğunu kazandı, bu nedenle Tigers'ın bu bölgeyle güvenle yüzleşmesi gerekiyor. Üçüncüsü, Mulkey antrenör olarak halihazırda dört ulusal şampiyonluk elde etti. Bu onun yılın zamanı.

Miami kasırgaları

Geçtiğimiz yıl Kasırgalar Mart ayının kadınlar açısından en büyük hikayelerinden biriydi. 9. sırada yer aldılar, Oklahoma Eyaleti 8., Indiana 1. ve 4. Villanova'yı yenerek Elit Sekiz'e ulaştılar ve burada nihai ulusal şampiyon LSU'ya yenildiler.

Ancak geçen yılın büyüsü 2024'e kadar Miami'ye taşınmayacak. Kasırgalar toplamda 19-12, ACC'de ise 8-10. NCAA Turnuvası takımları NC State, Duke ve North Carolina'ya karşı kazanılan galibiyetler Miami'nin bazı kayıplarını telafi etmeye yetmedi.