Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Phil Mickelson, LIV’nin yükseldiğini ve PGA Tour’un aşağı indiğini söyledi

Phil Mickelson, LIV'nin yükseldiğini ve PGA Tour'un aşağı indiğini söyledi

LIV Golf’ün finansman kaynağı hakkındaki aşağılayıcı yorumlarından bu yana ilk kez Suudi Arabistan’a dönen Phil Mickelson, Perşembe günü “kazanan tarafta” olduğuna ve PGA Tour’un yokuş aşağı gittiğini gördüğüne memnun olduğunu söyledi ve bunu yapmayı reddetti. Yazar Alan Shipnock ile rezil röportaj.

Mickelson, bir ay önce, PGA Tour’un son 20-30 yılda dünyanın en iyi oyuncularını seçmesine rağmen, bunun bir daha asla böyle olmayacağını belirtmişti.

Cuma günü Kral Abdullah Ekonomi Şehri’ndeki Royal Greens’te başlayan LIV Golf Invitational-Jeddah için düzenlediği basın toplantısında daha güçlü çıktı.

“Bence ileriye dönük olarak bir taraf seçmelisiniz. Başarılı olacağını düşündüğünüz tarafı seçmelisiniz. Önümüzdeki profesyonel yıllarda işlerin nasıl gelişeceği ve şekilleneceği konusunda kazanan tarafta olduğuma kesinlikle inanıyorum. golf,” dedi Mickelson.

“LIV’de dünyanın en iyi birçok oyuncusuna karşı oynuyoruz ve PGA Tour’da dünyanın en iyi oyuncularından bir çoğu var. Ve … iki taraf oturup tartışıp bir şeyler yapana kadar her iki taraf da devam edecek. LIV Golf’ün yükseldiğini görüyorum ve Tour PGA’nın yokuş aşağı gittiğini görüyorum ve bulunduğum tarafı seviyorum.”

Mayıs ayında Mickelson’ın izinsiz bir biyografisini yayınlayan Shipnuck ile yaptığı röportajda, altı kez lider olan şampiyon, Suudilerden “müdahale etmek için korkutucu anneler” olarak bahsetti.

“Öldürüldüklerini biliyoruz. [Washington Post reporter Jamal] Kaşıkçı’nın korkunç bir insan hakları sicili var. Orada eşcinsel oldukları için insanları idam ediyorlar. Tüm bunları bildiğim halde neden düşünüyorum ki? Çünkü bu, PGA Tour’un işleyişini yeniden şekillendirmek için hayatta bir kez karşılaşılabilecek bir fırsat,” dedi Mickelson.

Röportaj, Mickelson’ın Royal Greens’te Suudi Enternasyonal için oynamasından iki hafta sonra yayınlandı.

Mickelson, röportajdan sonra yorumlarının yayınlanamaz olduğunu ve bağlam olmadan paylaşıldığını söyleyen bir bildiri yayınladı.

READ  Zion Williamson, Pelicans'ı benzersiz bir büyüklükle kurtarıyor. "Böyle bir şey görmedim"

Perşembe günü, “Alan Shipnock ile hiç röportaj yapmadım. LIV Golf ile ilgili herkesle olan deneyimimi inanılmaz derecede olumlu buluyorum ve dahil olduğum herkese büyük saygı duyuyorum” dedi.

Mickelson, Dustin Johnson, Brooks Koepka ve Bryson DeChambeau, 125 milyon dolarlık sözleşmeler imzalayan Suudi destekli LIV Golf’ün birçok büyük şampiyonu arasındaydı.

LIV Golf şu anda dünya sıralamasında en iyi 50 oyuncudan 12’sine sahip – British Open şampiyonu Cameron Smith en yüksek ikinci sıradayken, çoğu ilk 25’in dışında çünkü LIV Golf Haziran ayında başladığından beri dünya sıralamasında puan alamadı.

PGA Tour hala mevcut yıldızların çoğunluğunu içeriyor – ilk 20’den 19’u – ve 2023’te en iyi oyuncuları yılda yaklaşık 15 kez 20 milyon dolarlık ödül parasıyla bir araya getirecek yeni bir masaya başlıyor.

Bunlar Mickelson’ın başından beri istediği değişikliklerden bazıları. Ocak 2024’te yapılması planlanan bir antitröst davasının baş davacısı olan LIV Golf ile imzalanan PGA Tour ve diğer üyeler tarafından askıya alındı.

LIV Golf, her hafta 25 milyon dolara 54 delik üzerinde 48 oyunculu kesilmemiş bir sahaya sahip. Dustin Johnson şimdiden 30 milyon doları aştıTekler Puan Yarışını kazanmak için 18 milyon dolarlık ödül de dahil.

Mickelson, LIV Golf lideri Greg Norman için baş işe alım görevlisi olarak görülüyordu ve LIV Golf’ün açılış yılını yavaşlatan, Şubat ayında yaptığı yorumlardı.

PGA Tour ve European Tour, kimsenin LIV Golf oynamak için kaydolmasını istemediğinden, bu yaz golfteki büyük ayrımı gözler önüne serdi.

ABD Açık ve İngiliz Açık, LIV Golf oyuncularının kalifiye olmaları halinde rekabet etmelerine izin verdi, ancak iki organizasyon rakip lige karşı konuştu. Royal & Ancient, Norman’dan Temmuz ayında St Andrews’deki 150. yıl dönümü kutlamalarına katılmamasını istedi.

READ  İnanması zor - Caroline Garcia, Batı ve Güney şampiyonluklarını kazanmak için Petra Kvitova'yı yendi

Mickelson, golfün Suudi egemen servet fonunun spora yatırım yapması için “çok şanslı” olduğunu söyledi. LIV Golf oyuncularına ve cüzdanlarına ödenen devasa paranın yanı sıra Asya Turu’na 300 milyon dolar yatırım yaptım.

Michelson, “Şimdi Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık bundan yana değil” dedi. “Ama dünyanın her yerinde LIV Golf seviliyor. Ve sonunda gelip kabul ediyorlar.”

52 yaşındaki Mickelson, 2021 PGA Şampiyonası’nın altıncı büyük unvanını talep eden en yaşlı büyük galibi olduktan bir yıl sonra, Haziran ayında LIV Golf ile anlaştı.

LIV Golf ile altı maçta ilk 10’dan sadece birini attı – Chicago dışında sekizinci bir beraberlik ve Smith’in yedi atış arkasında.

LIV Golf’ün kendisini canlandırdığını ve rekabet konusunda heyecanlandırdığını iddia ediyor.

“Deneyimi seviyorum. Bize nasıl davrandıklarını seviyorum. Bizi dahil etme ve kararlarda bizi dinleme şeklini seviyorum” dedi. “Yani çok kapsamlı… LIV Golf lider. [wearing] Şortlar, profesyonel golfün değişecek ve gelişecek diğer yönleri olsun, bu tutumlara LIV önderlik edecek.”