Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Phil Mickelson, Süper Golf Ligi yorumları için özür diledi, ‘golfün çıkarlarına’ odaklanacak

Phil Mickelson, Süper Golf Ligi yorumları için özür diledi, 'golfün çıkarlarına' odaklanacak

Phil Mickelson Salı günü, PGA Tour ve Suudi tarafından finanse edilen ayrılıkçı lig organizatörleri hakkında yaptığı son yorumlar için üzgün olduğunu belirten bir tweet attı.

“Son yorumlarıma göre şimdi öyle görünmese de, bu süreçteki eylemlerim her zaman golfün, akranlarımın, sponsorlarımın ve taraftarların çıkarları ile olmuştur.” Mickelson Kitapları. “Gayri resmi yorumların bağlam dışında ve benim iznim olmadan paylaşılması sorunu var, ancak en büyük sorun, gerçek hislerimi veya niyetlerimi yansıtmayan kelimeler kullanmam.

“Pervasızcaydı, insanları gücendirdim ve kelimeleri seçtiğim için çok üzgünüm. Derin bir hayal kırıklığına uğradım ve kendimi yansıtmak ve bundan ders çıkarmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım.”

51 yaşındaki Mickelson, geçen hafta yazar Alan Shipnock’un altı kez başrolde olacak olan yaklaşan yetkisiz otobiyografisinden bir alıntı yayınlamasıyla bir kargaşaya neden oldu. Fire Pit Collective’e gönderilen alıntıda Mickelson, Suudileri “korkutucu” olarak nitelendirdi, ancak PGA Tour ile etki kazanmak için tartışmalı insan hakları ihlalleri tarihinin ötesine baktığını söyledi.

Mickelson, turdan biraz uzaklaşacağını belirtti. Son dört olayı atladı.

“Geçtiğimiz 10 yılda, stres ve gerginliğin beni daha derin bir düzeyde yavaş yavaş etkilediğini hissettim” diye yazdı. “Elimden gelenin en iyisini yapmadığımı biliyorum ve en çok sevdiklerime öncelik vermek ve olmak istediğim adam olmak için çalışmak için umutsuzca biraz zamana ihtiyacım var.”

Fire Pit grubu podcast’inde Shipnuck, Mickelson’ın Kasım ayında PGA Tour ve diğer sorunları tartışmak için kendisine ulaştığını söyledi. Shipnock, Mickelson’ın tartışmalarının yayınlanamaz olduğunu veya yalnızca arka plan amaçlı olduğunu asla söylemediğini ve kitabında kullanılacağını bildiğini söyledi.

Süper Golf Ligi, Suudi Arabistan Krallığı Kamu Yatırım Fonu tarafından finanse edilmekte ve karşılanmaktadır. Greg Norman. PGA Tour’un en iyi oyuncularından birçoğunu çalmaya çalışıyordu, ancak birçoğu Tur’a devam etmek için kararlılıklarını dile getirdi.

READ  Pittsburgh Penguins hızlı hareket etti, diskalifiyeden bir hafta sonra Bryan Rust ile altı yıllık sözleşmeyi uzattı

Michelson, “LIV Golf Investments ile olan deneyimim çok olumlu oldu,” diye yazdı. “Konunun dışına çıktığımı söylediğim her şey için özür dilerim. Birlikte çalıştığım belirli insanlar vizyonerler ve sadece destekleyiciler. En önemlisi golfü seviyorlar ve oyunu daha iyi hale getirme yolculuğumu paylaşıyorlar.”

Mickelson, ABD’deki 10 lig de dahil olmak üzere bu yaz oynamaya başlamayı planladığı önerilen ayrılıkçı ligin sorumluluğunu üstleniyor

Michelson, “Golf’ün değişime çok ihtiyacı var ve gerçek değişimden önce her zaman kargaşa geliyor” dedi. “Her zaman eleştirinin yeni bir şey keşfetmekle geleceğini biliyordum. Değişime ilham vermek için kendimi bunun ön saflarına koymayı seçmeye devam ediyorum ve sahne arkasında çalışmak için halka darbeler alıyorum.”

50 yaşında 2021 PGA Şampiyonasını kazandığında tarihin en yaşlı büyük şampiyonu olan Mickelson, PGA Tour oyuncuları tarafından ağır bir şekilde eleştirildi. Rory McIlroy Ve Justin Thomas.

“Görünür bir şekilde düşerken birini tekmelemek istemiyorum, ama düşündüm ki [Mickelson’s comments] McIlroy, “Onlar saf, bencil, kibirli ve cahildiler” dedi. Çok şaşırtıcı ve hayal kırıklığı yarattı. üzgün. Eminim evde oturup durumunu ve buradan nereye gittiğini yeniden düşünüyor.”

Mickelson, Callaway ve Amstel Light da dahil olmak üzere sponsorlarına kendisiyle ilişkilerini kesme fırsatı verdiğini söyledi. KPMG, Mickelson ile ortaklığının sona erdiğini açıklayan ilk şirket oldu, bu karar şirketin karşılıklı olduğunu söyledi. KPMG, The Associated Press’e gönderdiği bir e-postada “Ona en iyisini diliyoruz” dedi.

Michelson, “Hayatımda birçok hata yaptım ve bunların çoğu halkla paylaşıldı” diye yazdı. “Amacım kimseyi incitmek değildi ve olumsuz etkilediğim insanlar için üzgünüm. Bu her zaman oyuncuları desteklemekle ilgiliydi ve bana şüpheyle yaklaşan tüm insanları takdir ediyorum.”

Bu raporda Associated Press’ten alınan bilgiler kullanılmıştır.