Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Phish, özel Las Vegas alanını nasıl en iyi müzik görselleştiricisine dönüştürdü?

Phish, özel Las Vegas alanını nasıl en iyi müzik görselleştiricisine dönüştürdü?

Sphere'deki Phishing, U2'nin Las Vegas'taki sürükleyici mekandaki açılış etkinliğiyle karşılaştırıldığında her zaman çok farklı olacaktı. Her iki grubun da canlı şovların sınırlarını zorladığı biliniyor. Ancak nadiren aynı şekilde yaklaştılar. U2'nin 40 gösterilik Sphere'i baştan sona (neredeyse) aynı set listelerine sahip gösterişli, abartılı bir rock şovuydu. Sphere, Bono ve The Edge gibi rock yıldızlarının yalnızca olduğundan daha büyük değil, aynı zamanda daha da büyük görünmesini sağlamak için mükemmel bir tuvaldi.

Buna karşılık, Phish yalnızca dört programda çalıyor ve tek bir şarkıyı bile tekrarlama planı yok. Son röportajlara göre dizinin yaratıcı yönetmeni Abigail Rosen Holmes, görsellerde aşırıya kaçma riskini almak istemedi; Amacı her zaman Phish'e ve müziğe odaklanmayı sürdürmek ve Sphere'in 160.000 metrekarelik LED ekranını kullanarak melodileri geliştirmek, dikkati dağıtmak değil. “Bu odadan kesinlikle en iyi şekilde yararlanmak ve aynı zamanda Phish'in en iyi yaptığı şeyi yapması konusunda Phish'i desteklemek istedik.” söyledim Washington Post. Phish'in en iyi yaptığı şey müzik yapmak, doğaçlama yapmak ve grubun bir sonraki müzikalite düzeyini sergilemektir.

Phish'ten Trey Anastasio, grubun Aralık ayında Madison Square Garden'daki gösterilerinden birinde.
Fotoğraf: Chris Welsh/The Verge

Ama bu, Holmes ve Fish'in başrol olduğu ilk geceden önceydi. Trey Anastasio Dört gecenin temalı olacağını söylemek dışında gösterinin neleri içereceği konusunda ağzımız sıkıydı. Artık prömiyeri kitaplarda ve hiçbir aksama olmadan gerçekleşti. Katılan hayranlar bu deneyimden büyülenmiş görünüyordu ve evlerinden canlı yayın yapanlar ilk geceyi şimdiye kadar duydukları en iyi Phish şovlarından biri olarak övdüler – her ne kadar bu sürükleyiciliği canlı olarak deneyimleyemeseler bile. Sphere'in devasa ekranını kaplayan görseller uygun şekilde tuhaftı ama asla abartılmadı.

Bu sabah, Phish'in lejyonları bu geceki ikinci tur için Vegas'ta dinlenirken programın ekibiyle konuştum. son Ortak Kreatif Direktör Jean-Baptiste Hardouin ve Yapımcı Danielle Jean. Her ikisi de Montreal merkezli Moment Factory'de çalışıyor. Şirketin projelerine göz atınHardoin and Co.'nun benzersiz alanlarda çalışırken kendini rahat hissettiği hemen anlaşılıyor. Daha önce kubbe yaptılar. Ancak Sphere'de dört gece süren Phishing, birdenbire 25 dakikaya yayılan 10 dakikalık bir şarkıya ayak uydurabilecek kadar esnek olacak çok fazla hazırlık ve algılama gerektirdi.

READ  Yapay zekanın ürettiği sanat ödül kazandı. Sanatçılar mutlu değil.

Hardwin, “Grupla ne yapılacağı ve ne yapılmaması gerektiği çok açıktı” dedi. “Phish görsel yaratıcılıkla her zamankinden daha fazla çalışıyor. Bu yolu birlikte açmak ve keşfetmek ilginçti.” Dört farklı program göz korkutucu bir zorluk yarattı – U2 her gece aynı taktik kitabını oynadı – ve o orada değildi Ton Sonbaharda Sphere yarışının duyurulmasından bu haftaki gösterilere kadar geçen süre. Jin bana “Üretim hattımızı yeniden icat etmek zorundaydık” dedi. “Bunun üzerine, daha hızlı içerik oluşturmak için bazı teknolojilerden nasıl yararlanabileceğimizi görmek için inovasyon ekibimize gittik.”

“Geleneksel bir şekilde yapılan önceden oluşturulmuş sahnelerin yüzde 70'ini CG ile, yüzde 30'unu ise gerçek zamanlı olarak Unreal Engine kullanarak yapma fikriyle başladık. Çentik Jin, “Ve biraz yapay zeka,” dedi. Gösteriler başladığında bu denge daha çok 50/50 gibi görünmeye başladı. Sonuçta bu bir kimlik avıdır ve kısıtlama, önceden oluşturulmuş videolarda tam olarak işe yaramaz. Jin, “Aslında artık 16K x 16K çözünürlükte gerçek zamanlı içerik oynatıyoruz ki bunun daha önce hiç yapılmadığına inanıyoruz” dedi.

Bazı anlar Dün gece Winamp veya iTunes'tan eski görsellerin devasa versiyonlarını izliyormuşum gibi geldi. Diğerleri kalabalığı içeri soktu Karmaşık ve göz kamaştırıcı sahneler. Hardwin, “Burası çok teatral” dedi. “Bazen oraya güzel bir ortam koyarsınız ve insanlar bu ortamla çevrilidir. Hareketler ve olup bitenler konusunda fazla telaşlı olmanıza gerek yok, onlara müziğin tadını çıkarmaları için biraz zaman bırakmalısınız. Her zaman daha fazlasını bekleyen insanlar olacaktır. Ancak bu izleyicilerin belli bir yüzdesinin etki altında olacağını da aklınızda bulundurmalısınız. bir şeyVe onların duyularını ancak bu noktaya kadar zorlayabilirsiniz. Sphere steroidlerde IMAX'tır. Tamamen ayık olduğunuzda bile çok fazla olabilir.

READ  Alec Baldwin, annesi Carol Baldwin'in 92 yaşında vefat ettiğini Instagram'da duyurdu.

Winamp görselleştirmeleriyle dolu bir kubbe mi? Oraya gitmek istiyorum.
Fotoğraf: Canlı yayın

Ortak kreatif direktör Jean-Baptiste Hardouin, bazen bunun sadece bir sahne hazırlamak ve insanların müzikten keyif almasına izin vermekle ilgili olduğunu söylüyor.
Fotoğraf: Canlı yayın

Ekip, Mart ayında Sphere'de ekranın nasıl görüneceğini ön izleme şansı buldu. Ancak kişisel işbirlikleri çok daha erken başladı: Anastasio Söylemek İlişkili basın Erken planlama için ilk olarak Holmes ile Haziran ayında buluştu. Hardouin'e göre Montreal ve New York City'de de toplantılar yapıldı. Holmes, Hardwin ve Anastasio birbirlerinden uzaktayken bile sanat yönetmenliğini, sahne/ışık tasarımını, her gece için potansiyel set listelerini vb. tartışmak için sık sık (genellikle günlük olarak) iletişim kurarlar.

Sadece bir tane tam boyutlu top var. Ancak oldukça yönlü ses karışımını dengelemek amacıyla Phish'in ses uzmanı Garry Brown tarafından yönetilen küçültülmüş bir versiyon oluşturuldu. Söylemek Washington Post Phish'in “U2'den çok daha geniş bir ses ortamına” sahip olacağını söyledi.

Kimlik avı hayranları bundan üç gece daha yararlanacak.
Fotoğraf: Canlı yayın

Moment Factory, animasyonların çoğunda Unreal Engine ve Notch'u kullandı.
Fotoğraf: Canlı yayın

Moment Factory ayrıca Montreal'deki ana üssünde deneysel görüntüleme için küçük bir kubbe inşa etti. Şirketin sanatçıları ve tasarımcıları orada olmadığında, sanal gerçeklikte uzun saatler harcıyorlar ve Sphere'in dijital temsili üzerinde çalışarak, görselleştirmelerinin ve CGI setlerinin alanın her açısından nasıl görüneceğini örnekliyorlar. Jin, “Bunun gibi bir gösteriye ne kadar hazırlansak da, gerçek zamanlı olarak sonucunu görmemize imkan yok” dedi. Bu atmosferi okumak ve buna yanıt vermek, gerçekçi olmayan, eğik çizgi destekli animasyonun değerini kanıtlayabileceği yerdir. Ekip işleri istediği gibi artırabilir veya azaltabilir. “O spesifik anda odada nasıl hissettiğimize uyum sağlayabileceğimizi biliyorduk.”

READ  'Breaking Bad' heykelleri, Kuzey Akdeniz'deki GOP'u 'uyuşturucu satıcıları' promosyonu konusunda kızdırdı

Şu ana kadar The Sphere'de yalnızca iki grup sahne aldı. Dead and Company önümüzdeki ay 3 yaşına girecek. Gelecekte orada bir olayın hayalini kuracak kadar şanslı olan herkese Hardwin'den tavsiye istedim. Cevabı basitti. “Bir şeyler dene” dedi. “Canlı deneyimler, müzik performansları vb. için yeni bir model. Yaratıcı süreçte bazı şeyler zorluklardı. Biz bu tür ortamlara alışık değiliz.” [and considered things like] İnsanlar hareket hastalığından muzdarip olacak mı? Çok hızlı mı? Yeterince sürükleyici değil mi? Benim tavsiyem bazı şeyleri denemektir.”

Phish'in Sphere'de kalan üç gecesi canlı yayınlanabilir Grubun web sitesinden. Eğer sadece ses yönü ile ilgileniyorsanız, SiriusXM her programı ertesi gün yayınlayacaktır. Balık istasyonu Final performansı Pazar günü canlı olarak yayınlanacak.

bitireceğim Talebi ilet Dün gece evden izleyenlerin çoğundan Phish video yapım ekibine selamlar. Sadece geniş çekimlere sadık kalın. Bahsettiğimiz alan burası. Hiçbir zaman bilet almakla aynı şey olmasa bile insanların her şeyi kabul etmesine izin verin.