Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sony/Apollo'nun Paramount teklifi 29 milyar dolara kadar çıkabilir

Sony/Apollo'nun Paramount teklifi 29 milyar dolara kadar çıkabilir

Investing.com – Paramount Global'in (NASDAQ:) David Ellison'a ait Skydance Media'nın gişe rekorları kıran satışının başarısız olma riski yüksek olabilir. sony (NYSE:) ve Apollo Global Management (NYSE:) “herkesin yararlanacağı çok daha iyi bir teklif” sunmaya hazırlanıyor. Şirketin hissedarlarıİçeriden biri Investing.com'a bu sabah özel olarak şunları söyledi.

Saat ilerledikçe 30 günlük süre PARA ve Skydance arasında 3 Mayıs'ta sona eren özel görüşmelerin ardından, içeriden kişiler ve analistler artık eğlence devinin hakim hissedarı Shari Redstone'un Sony/Apollo teklifine ağırlık vermek zorunda kalacağına inanıyor.

Dün gece, Japon devinin böyle bir gösteri için eski sunucu Apollo ile bir araya gelebileceği ve medyaya yayılacağı yönündeki haberler, olaya alev kattı. Aslında Karmaşık anlaşma.

Açık sözlü bir PARA hissedarı olan Matrix Asset'in başkanı ve CIO'su David Katz, bu sabah Investing.com'a özel olarak danıştıktan sonra, önerilen teklifin “tüm Paramount hissedarları için Skydance'in mevcut teklifinden çok daha iyi olacağını” söyledi. O Ayrıca Teklifin değerinin 29 milyar dolara kadar çıkabileceğini de sözlerine ekledi. “Apollo'ya 26 milyar dolarlık bir teklif vardı ama yönetim kurulu bu teklifi ele almadı. Ancak artık Sony ile bir araya geldiklerine göre daha iyi bir anlaşma için finansmana sahipler ve yönetim kurulu yatırımcıları şirketin varlıklarının gerçek değeri konusunda ikna edebilirse bu rakam sonunda 28 veya 29 milyar dolara ulaşabilir.”

Matrix Asset'in BT bölümünün başkanı ve CEO'su David Katz, Investing'e şunları söyledi: “Yönetim kurulunu bu konuyu yakından değerlendirmeye çağırıyoruz, çünkü spekülasyona dayalı olarak teklif çok daha cazip olacak ve şirketin tüm hissedarlarına ekonomik fayda sağlayacak.” . .com.

Ayrıca Sony'nin işin içinde olması durumunda şirketin ana hissedarı Shari Redstone'un bunu başarmasının çok zor olacağını da sözlerine ekledi. Takipte kal Sadece Skydance gösterisi. “Sony gibi hevesli bir alıcı, şirkette yer alan herkesin ilgisini çekecek bir teklifte bulunmak için kesinlikle yeterli güce sahip olacaktır.Alıcı dahil.

READ  Kral Charles'ın Prens Harry'yi küçümsemesi maliyetli bir hata olabilir

David, “Finansal yönün yanı sıra, Sony ve Apollo çok iyi yönetilen şirketler olduğundan bu teklif Paramount'un gelecekteki büyümesi açısından da çok faydalı olacaktır; bu da Skydance için pek geçerli değil” dedi. Sözlerini şöyle tamamladı: “Yönetim Kurulu'nu bu teklifi hızla değerlendirmeye çağırıyoruz.”

Anlaşma Sony'nin ilgisi olmasa bile başarısız olabilir

Bu spekülasyon, mevcut Skydance gösterisinin yandan gelen tepkiler nedeniyle kapatılmasına yönelik güvensizliğin arttığı bir dönemde ortaya çıktı Bunların her ikisi de Paramount'un yönetim kurulu Önemli Şirketin hissedarları.

Efsanevi yatırımcı Mario Gabelli, Ariel Investments ve Matrix Asset Holdings liderliğindeki bu hissedarlar, özellikle oy hakkı olmayan hissedarlar arasında hissedarların sulandırılması pahasına, anlaşmanın yalnızca Paramount'un icracı olmayan başkanı Shari Redstone'a fayda sağlayacağını iddia ediyor.

Gabelli Funds BT eş CEO'su Christopher Marangi, Investing.com'a özel olarak şunları söyledi: “Bildirilen Skydance anlaşması dava riskiyle dolu; (şaşırtıcı olmayan) iç anlaşmazlıklar olmasaydı bile uygulanması zor olurdu.”

Matrix Asset'in genel müdürü Jordan Posner da Investing.com'a endişelerini dile getirerek şunları söyledi: “Bayan Redstone yalnızca kendi çıkarına en uygun olduğuna inandığı şekilde hareket ediyor, bu da… Renkli ol Bununla kral mali durum, diğer hissedarlar üzerindeki etki veya etkilerini tamamen göz ardı ederek. Bu durumda değerini en üst düzeye çıkarmak için bir şeyler yaparken kendini çok rahat hisseder. bu çok Diğer hissedarlar için sulandırıcı.”

gerçekte, Mevcut gösteriye karşı tepki o kadar hızlı oldu ki, şimdiden dört üyenin Paramount yönetim kurulundan istifa etmesine yol açtı; bunlardan üçü, olası bir Skydance birleşmesini değerlendiren sekiz kişilik komitenin bir parçasıydı.

Cash Square kurucu ortağı Vijay Marulia, dört yönetim kurulu üyesinin ayrılmasının iyiye işaret olmadığını, bunun Skydance anlaşması için “hayır” oyu olduğunu söyledi.

READ  Meghan Markle, Joe Rogan'ı tahtından indirdi Spotify listelerinin zirvesinde

Embarc Advisors'ın genel müdürü Phil Alberstadt uyarıyorama, Skydance anlaşması bir dizi satın alma yoluyla hâlâ ilerleyebilir. “National Amusements, hisselerinin tamamını veya bir kısmını Skydance gibi başka bir tarafa satmayı seçebilir ve böylece Paramount'un kontrolünü devredebilir.”

Diğer teklif sahipleri?

Gelişmiş görüşmelere rağmen Gabelli'nin ortak BT direktörü, Paramount'un gerekirse bağımsız olarak büyüme yoluna geri dönmek için gerekenlere sahip olduğuna inanıyor. “Bir satış taahhüdümüz yok; hızlandırılmış bir geri dönüş planıyla bağımsız bir varlık olarak devam etmek muhtemelen tüm hissedarlar için gelecekte daha büyük bir ekonomik pasta yaratacaktır” dedi ve şunu ekledi: “Ek stratejik bilgilerin sızması beni şaşırtmaz .” ve alıcının Paramount'un bir kısmı veya tamamındaki mali çıkarı.”

Embarc Advisors'tan Alberstat ayrıca Skydance'in başarısız olması halinde, Öyle bir ihtimal var ki Başka bir teklif sahibi müdahale edecek. “Sanırım beklemede başka potansiyel talipler var onlar kim Skydance'in mevcut 30 günlük münhasırlık müzakere dönemi içinde bir anlaşma yapıp yapamayacağını görmek için bekliyorum.”

Vijay Marulia, Paramount'un ünlü yatırımcıların da radarında olabileceğine inanıyor. “Beyaz şövalye her an gelebilir, düşünebilirsiniz Bill Ackman ya da Daniel Loeb” dedi.

Matrix Advisors'tan David Katz, “eğlence hedefleri” olan büyük teknoloji şirketlerinin de anlaşmayı incelediğini ekliyor. “Bazılarının yapabileceğini/yapabileceğini varsaymadan, tüm potansiyel teklif sahiplerinin ilgisini çekmek için tam ve açık bir satış süreci olmalıdır. Hariç tutuldu Potansiyel düzenleyici itirazlara ilişkin önyargılar nedeniyle (bunun üstesinden gelinebilir). Bu “Eğlence hedefleri olan büyük teknoloji şirketleri arasında (Apple (NASDAQ:), Amazon (NASDAQ:), Alphabet (NASDAQ :)) ve diğer yayın şirketleri yer alıyor.”