Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

X-Men ’97 mükemmel zamanlamanın gücünü anladı

X-Men ’97 mükemmel zamanlamanın gücünü anladı

Sağlam bir okuma elde etmek zordu X-Men ’97 Pek çok farklı şey yapmaya çalıştığı için çıkışından hemen sonra. e rağmen ’97Prömiyerde 90’ların klasik çizgi filminden konular ele alındı ​​ve yeni dizinin yeni yazı tipleri, güncellenmiş müzikleri ve daha gösterişli prodüksiyon değerleri, her şeyi hissettirdi… Farklı Beklenmedik şekillerde. Ancak dizinin 10. Bölüm “Tolerance Is Extinct – Part 3” ile sona eren ilk sezonu, her hafta kanıtladı ki… ’97 Çok sıcaktı ve gösterilerin (ve onları izleyenlerin) nefes almasına izin verilmesinin ne kadar çok şey kazandırabileceğini gösterdi.

Yayıncıların, projelerinin ne kadar iyi performans gösterdiğine ilişkin gerçek şeffaflığa alerjisi olduğu bir dünyada yaşadığımızdan, bir şeyin ne zaman doğru olduğunu bilmek her zaman zordur. Vurur Yaygın olarak görülmesi ve popüler kültür söyleminin bir parçası olması açısından. Stüdyolar için insanların bir filmi veya şovu izlemek için genel olarak kaç saat harcadıklarını belirlemek kolaydır, ancak yeni bir projenin ne ölçüde etki yarattığını belirlemek çok daha zordur. Game of Thrones veya Tuhaf şeylerDevlet gibi bir devlet; özellikle ilk başta.

yine de WandaVision MCU’nun mevcut çoklu evren azalan getiri çağına girmesine yardımcı oldu ve aynı zamanda herkesin – sadece çizgi roman hayranları ve TV meraklılarının değil – vızıldadığı ilk Disney Plus programlarından biriydi. Bunların çoğunun sonrasıyla ilgisi vardıoyun bitti Aldatmaca ve Kovid-19 salgını Marvel’a bir nevi tutsak bir izleyici kitlesi kazandırdı. ama WandaVisionHaftalık yayın programı aynı zamanda insanlara hikayeyle bir ilişki geliştirmeleri ve her seferinde bir bölüm gelişimini izlerken ona yatırım yapmaları için zaman verdi.

Çok büyük ölçüde benzer WandaVision, X-Men ’97 Charles Xavier’in başarısızlardan oluşan ekibini dünyanın en güçlü, en ezilen kahramanlarından biri olarak yeniden tanıtan iki bölümlük prömiyerde biraz sert hissettim. Ama “Bana, Benim

READ  Akademi, Andrea Riseborough'dan Oscar Nome'u şok ettikten sonra 'inceleme yapıyor'

Marvel’a çok şey var Büyük yangın 1989’daki çizgi roman geçiş olayı, burada ayrıntılarıyla anlatılandan daha fazla gerçekleşti. X-Men ’97“Fire Made Flesh” ama bölümün Jean Gray’in gizlice nasıl klonlandığına dair dolambaçlı keşfi, etin ortaya çıkmasını sağladı. dram (Ve psikolojik ihanet bahanesi) dizi için. Storm’un ilahi güç becerileri birçok karakterin odak noktası olsa da X-Men ’97“Lifedeath – Bölüm 2″deki daha büyük aksiyon sahneleri, onun güçlerini silahlardan daha fazlası olarak tasvir eden hikayelerdeki bir karakter olarak ne kadar harika olduğunu vurguladı. Kabul edelim ki, bu iki bölüm ve Onu Hatırla gibi daha ağır bölümler, çok daha büyük çizgi roman hikayelerinin yoğunlaştırılmış damıtılmış hali gibi geldi çünkü öyleydi ve bunu söylemek doğru olur. X-Men ’97 Yararlı olabilecek bazı bağlamları ortadan kaldırdık.

Ancak her bölüm arasındaki hafta, izleyicilere o eski çizgi romanları okumaları ve bir sonraki dizide ne olacağını düşünmeleri için zaman verdi. İnsanlar geride kalıyorlarsa bunu yakalama ve son bölümün ne kadar acımasız olduğunu dünyaya hatırlatmaları gerektiğinde mem oluşturma şansı buldular. Sosyal medyadaki vızıltı bir dizinin başarısının güvenilir bir göstergesi değil, “Samanyolu GettosuTaşkınlar

Bu tür organik vızıltı, insanları çekme şekli nedeniyle stüdyoların isteme eğiliminde olduğu bir şeydir (okuyun: potansiyel müşteriler). Her ne kadar şirketlerin sonuçta alacağı görünümü ve tonu şekillendirmek için yapabileceği çok fazla şey olmasa da, uzun vadeli yayınlar, seriyi insanların konuşmak isteyeceği türde bir etkinlik haline getirecek şekilde konumlandırmanın en büyük yollarından biridir.

Garip (olumlu) olaylara da yol açabilir. Beyoncé hemen hemen aynı konuyla ilgili bir albüm çıkardıktan sonra Marvel muhtemelen Storm’un güçlerini geri kazanacağını bilmiyordu. Tolerans Yok Oluyor – İkinci Bölüm’de Magneto’nun bir asteroit denizinde gökten süzüldüğünü gösterdiği aynı hafta içinde, gerçek hayattaki bir elektromanyetik fırtınanın dünyanın dört bir yanındaki insanlara (genellikle) kuzey ışıklarını görme yeteneği vermesi bir tesadüf. yıldızlar. Aurora. Ancak bunlar bazen meydana gelen tuhaf şeylerdir ve yayıncılar bunlara tamamen güvenemese de, programlarına bunları hemen koklanacak şeyler olarak sunmak yerine daha geniş bir bağlamda onlarla etkileşime geçme fırsatları verebilirler.

READ  Lea Michele, Beanie Feldstein'ın ölümünden sonra Funny Girl'de oynayacak

doğal olarak, X-Men ’97 Ayakları üzerinde durmak zorundaydı çünkü memler şovları büyütmek için tek başına yeterli değildi. Ancak şovun çizgi romanları 30 dakikalık bölümlere sığdırmak için yaptığı tüm basitleştirmelere rağmen, her bölüm aynı zamanda X-Men ve teknoloji robotu Bastion’un (Theo James) doruğa ulaşmasıyla ilgili daha derin hikayenin habercisi olma konusunda şaşırtıcı derecede iyi bir iş çıkardı. her üç bölümde de sezonun sonuncusu.

Küçük roller, ölümden dönen karakterler ve daha büyük ekranda oynayabilecekmiş gibi görünen set parçaları arasında “Tolerance Is Extinction”ın her parçası bir tür gösteri sunuyor. X-Men ’97 Kapanış eyleminin gereksinimleri. Ve heyecan verici son, bunun nasıl yapılacağına dair her türlü olasılığın önünü açarken X-Men ’97 Devam edebilir, gösterinin sona ermesiyle ilgili ümit verici olan şeylerden biri de, daha büyük Marvel evreniyle ne kadar ilgisiz göründüğü.

Bayan MarvelEntegrasyon Marka Ve Deliliğin Çoklu Evreninde Doctor StrangeX-Men’in gösterilerinin her biri, izleyicileri beklenmedik şeylerle büyüleyen son oyunlar gibi görünüyordu. Ama yolda farklı bir enerji var X-Men ’97 Yakında bitecek Deadpool Wolverine Bu yaz. Her ne kadar en yeni iki proje ton açısından bundan daha farklı olamazdıysa da, bunlar Marvel’ın sonunda izole olmak yerine mutant IP’sinin parlamasına izin verdiğinin bir örneği. Bunlar aynı zamanda daha fazlası için ne kadar bekleyebileceğinizin de kanıtıdır X Men Uyarlamalar, hayranları stüdyonun artık karakterler üzerinde tam kontrole sahip olduğu karakterlerle neler yapabileceğini görmeye hazırladı.

Görmek biraz zaman alabilir X-Men ’97 Üçüncü sezon için geri dönüş ( Second’ın üretimi zaten çoğunlukla paketlenmiş durumda), ancak bu ilk on bölüm beklemeye değeceğini açıkça ortaya koyuyor.