Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pixel Watch Wear OS 4 güncellemesinde yeni yüzler ve DND senkronizasyonu yok

Pixel Watch Wear OS 4 güncellemesinde yeni yüzler ve DND senkronizasyonu yok

Google, geçen yıl Pixel Watch için Wear OS 4 güncellemesini beklenenden çok daha erken yayınladı ancak donanıma bağımlı olmayan bazı önemli özelliklerden yoksundu.

Yeni başlayanlar için Google’ın bu yılki modeliyle tanıttığı yeni saat yüzleri orijinal giyilebilir cihazda mevcut değil. Bunlar Macera, Analog Kalın, Analog Kalın, Büyük Ölçekli, Dijital Kalın ve Döndürmeyi içerir.

Pixel Watch ve Pixel Watch 2 karşılaştırması

Geçen yılın saatinde bu yüzlerin bulunmamasının teknik bir nedeni (aynı ekran boyutu) olmamalıdır. Bunun emsali, Google’ın Pixel’deki duvar kağıdı koleksiyonunun kullanılabilirliğini nesil/yıl bazında nasıl kısıtladığı olacak. Bu talihsiz bir durum ve bunun Google Pixel Watch Faces uygulamasına yapılacak basit bir güncellemeyle çözülebileceğini umuyoruz.

Daha da sinir bozucu olan şey, Rahatsız Etmeyin modu durumunu ve uyku zamanını giyilebilir cihaz ile telefon arasında senkronize etme yeteneğinin orijinal Pixel Watch’ta mevcut olmamasıdır.

Daha genel anlamda, güncellemeden sonra Wear OS 4 kullanıcı arayüzünde Pixel Watch ile Pixel Watch 2 arasında bazı küçük farklılıklar var. Örneğin, ikincisindeki Tümünü Temizle düğmesi beyaz bir arka plan üzerinde siyah metindir, birincisinde ise yansıtılmıştır. Farkı birkaç yerde daha fark ettik

Sunulan büyük özellikler arasında Google One Yedekleme ve Geri Yükleme, Görüntüleme Aktarımı ve Güvenlik Kontrolü, Acil Durum Paylaşımı ve Acil Durum Bilgisi gibi kişisel güvenlik özellikleri yer alıyor.

Wear OS 4 değişiklik günlüğü ayrıca Android System Intelligence’ın telefonlarda ve tabletlerde yaptığı gibi “bildirimlerin telefon numaraları ve adresler için akıllı ilişkilendirme tanıma özelliğiyle birlikte geldiğini” belirtti. Hızlı bir şekilde arama yapmanızı, mesaj göndermenizi ve yol tarifi almanızı sağlar. Artık bildirimlerin resimleri ve GIF önizlemelerini nasıl görüntüleyebileceği de anlatılıyor.

Erişilebilirlik tarafında ise şunlar var: “Saatinizde daha hızlı ve daha güvenilir TalkBack deneyimini, kalın metni, yeni ve geliştirilmiş yakınlaştırmayı ve ses eşitlemeyi destekleyen yeni bir metinden konuşmaya motoru.”