Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Süper Mario Kardeşler. Wonder’ın Goomba’ları aslında Miyamoto’nun her zaman istediği gibi ısırıyor

Süper Mario Kardeşler.  Wonder’ın Goomba’ları aslında Miyamoto’nun her zaman istediği gibi ısırıyor

Geçmişte şunu merak etmiş olabilirsiniz: Bir dakika, orijinal oyunda Mario neden bir Goomba’ya çarptığında hasar alıyor? Süper Mario Kardeşler.? ortaya çıkıyor, Mario Yaratıcı Shigeru Miyamoto’nun bir cevabı vardı: Düşmanlar seni ısırıyordu. Bunun olduğunu hiç görmedik. Yakında yayınlanacak versiyonda bu durum değişiyor Süper Mario Bros Wonder.

içinde Nintendo’nun devam eden web serisinin son bölümüGeliştiriciye ve arkasındaki insanlara sorun O merak ediyor Yaklaşan Switch’e özel hakkında bazı geniş kapsamlı soruları yanıtladı. Öyle olmadığını açıkladılar tamamen O etkilendi Filme göregeçmiştekinden farklı bir şekilde geliştirildiğini Mario Oyunlar ve 3D modellerin hassas bir 2D yan kaydırıcıda iyi görünmesini sağlamanın tuhaf çalışması. Gerçekten ilginç bir şey! Ama belki de bu uzun süredir devam eden “Geliştiriciye Sor” serisinin ilk iki bölümünde en sevdiğim kısım, Goombas’ın Mario’yu ve diğer karakterleri yaklaştıklarında neden ısırdığına dair arka plandır.

buna göre O merak ediyorSanat yönetmeni Masanobu Sato, bir keresinde Miyamoto’ya orijinal oyunda Mario’nun bir Goomba ile çarpıştıktan sonra neden hasar aldığı sorulduğunda birisinin şunu açıkladığını duymuştu: “Çünkü Goombalar onu ısırdı“.

Ekran görüntüsü: Nintendo/Kotaku

Ancak kendisinin de belirttiği gibi O merak ediyorYönetmen Shiro Mouri, olay bu olsa bile o dönemdeki “donanım kısıtlamaları” nedeniyle oyun bu detayları gösteremiyordu. Süper Mario Bros Wonder Üzerinde çalışan yapımcı Takashi Tezuka Mario Neredeyse kırk yıldır oynanan oyunlar, Koopa Troopas’ın klasik NES oyununda Mario’yla karşılaştıklarında bu yüzden yüz yüze geldiklerini de açıkladı.

Tezuka, “Oyuncuyu ters çevirerek ısırdıklarını anlatmaya çalıştık” dedi.

Sato, “Fakat artık bu ifadeleri gösterebiliyoruz” dedi.

Geliştiriciler bunu söylüyor O merak ediyorGoomba, Mario’ya hasar verdiği anda ikonik düşmanın tesisatçıyı (veya oyuncu tarafından kullanılan başka bir karakteri) ısırdığını gösteren küçük bir animasyon oynatılır.

“Evet, seni ısırdıklarında bunu yüzlerinde bir gülümsemeyle yapacaklar!” Sato ekledi.

Okumanızı şiddetle tavsiye ederim Röportajın tamamı Çünkü oyunun nasıl geliştirildiğine ve tüm tuhaf fikirlerin nereden geldiğine dair daha fazla perde arkası bilgisi ortaya çıkarıyor.

Süper Mario Bros Wonder 20 Ekim’de Nintendo Switch’e geliyor Her ne kadar kopyalar ortalığa sızmış olsa da spoiler vermemeye dikkat edin.

.

READ  Skyrim Co-Op Mod PC için yayınlandı, 30'dan fazla oyuncuyu destekleyebilir