Mayıs 30, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Piyasa teknoloji kazançlarını beklerken BTC, ETH Düz

Bölgedeki pazarlar istikrarlı bir şekilde açılıyor ve hem kripto hem de TradFi pazarları pek bir şey yapmıyor.

Bitcoin şu anda %1,2 düşüşle 27.514 $’da, ether ise %2 düşüşle 1.845 $’da.

Coinglass’tan veriler Piyasa hala nispeten yatay olsa da, tasfiyelerin çoğunun kısa pozisyonlardan geldiğini gösteriyor ve bu da piyasanın ayakları olduğunu gösteriyor.

Asya’da, Nikkei 225 endeksi 28.714’te hafif yeşilde açılırken, Kore KOPSI 2.521’de kapandı.

ABD’de Wall Street, Microsoft ve Alphabet kazançlarının 25 Nisan’da açıklanmasını bekliyor.

CoinDesk’in bu ayın başlarında bildirdiği gibi, kripto para birimi Nasdaq’a sıkı sıkıya bağlı olmaya devam ediyor ve bunun ekonomik sıkıntıdan güvenli bir sığınak olmaktan ziyade başka bir risk varlığı olduğu ve teknoloji karlarını her zamankinden daha önemli hale getirdiği anlatısını tekrarlıyor.

Do Kwon, Karadağ’da hapishanede olduğu için avukatı aracılığıyla, ihraç edilmek üzere kayıt dışı menkul kıymetler sattığı iddiasıyla aleyhinde bir SEC davası açmak için ABD’deki mahkemeye geri döndü. UST bir para birimidir, hisse senedi değil, öne sürülen argümandır.

Gündem, SEC’in dijital varlıkları düzenlemek için “açık bir kongre yetkisine” sahip olmadığını belirterek, CFTC başkanının “kripto para birimlerinin menkul kıymet olup olmadığı konusundaki fikrini değiştirdiğini ve şimdi sabit paraların (yeraltı tankları gibi) olmadığını iddia ettiğini” belirtti.

Buradaki tek hedef Kwon değil. SEC düzenleyici kampanyasına yaptırımla devam ediyor: Kovulan bir Coinbase ürün yöneticisi vakasına içeriden öğrenenlerin ticaret ücretlerini eklemeye çalışmak, böylece her şeyi güvenli olarak adlandırmak için geniş bir ağa sahip olmakla karşı karşıya kalmak; Ya da eski Alameda COO’su Caroline Ellison aleyhindeki bir şikayette, borsadaki tüm tokenlerin menkul kıymetler olduğuna dair iddialarda bulunun.

Buna karşılık, Asya’daki birçok yargı bölgesi ters yönde hareket ediyor: kriptoyu doğru bir şekilde tanımlamak için yasal çerçeveler oluşturmak – 20. yüzyılın ortalarından kalma çerçeveler uygulamamak – ve onu benzersiz varlık sınıfı olarak düzenlemek. Singapur Para Otoritesi bunu zaten belirledi, Hong Kong kendi çerçevesi üzerinde çalışıyor ve hatta Tayvan bile kural kitabını yayınlıyor.

READ  4 anne milyonlarca çocuğun salıncak ve rock'çı olduğunu hatırlıyor

Kwon bir aziz değildir ve Karadağ’da sahte bir pasaportla yakalandıktan sonra başı büyük belaya girer. Ancak danışmanı, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para düzenlemesi ve SEC’in varlık sınıfı üzerinde sınırsız yargı yetkisi arayışı için iyi bir gerekçe sunuyor.

Belki de düşüşünde, ABD’deki kripto düzenlemesinin geleceği için önemli bir emsal oluşturacak ve sonunda, düzenleyici netlik için yaptığı baskıyı hızlandırdığı için ona teşekkür edeceğiz.

Temsilci Warren Davidson (R-Ohio), Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para düzenlemesinin geleceğini tartışmak için “First Mover”a katıldı ve SEC’i neden yeniden yapılandırmak istediğini açıkladı ve SEC Başkanı Gary Gensler’in görevden alınması çağrısında bulundu. Bu, bitcoin’in (BTC) üst üste üçüncü gün düşmesi ve 24 saatin en düşük seviyesi olan 27.844,46 dolara dokunmasıyla geldi. PV01 CEO’su Max Boonen ve Crypto is Macro Now ekonomisti Noelle Acheson da sohbete katıldı. Acheson aynı zamanda CoinDesk ve Genesis Trading’in eski araştırma başkanıdır.

Consensus 2023’te neler bekleniyor?: Solana telefonlarından ABD kripto siyasetinin geleceğine kadar, Big Tent kripto para birimi etkinliğinde aranacak şeyler – fikir birliği.