Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Anma Günü’nde mi seyahat ediyorsunuz? Tarih yazabilirsin

Anma Günü’nde mi seyahat ediyorsunuz?  Tarih yazabilirsin

Eduardo Munoz – Reuters

Gezginler, 24 Mayıs 2024’te Newark, New Jersey’deki Anma Günü hafta sonu sırasında Newark Liberty Uluslararası Havaalanı’na varıyor.CNN

Bu hafta sonu uçuyorsanız veya bugün uçuş yapıyorsanız muhtemelen tarih yazıyorsunuz demektir.

Ulaştırma Güvenliği İdaresi tarama verilerine göre, ABD havalimanlarındaki yolcu trafiği, bu Anma Günü haftasonunu tarihteki en yoğun hafta sonu haline getirecek hızda ilerliyor.

sonraki Cuma günü yolcu verilerini kaydedin (2,951 milyon, TSA tarihinde 1 numaralı tarama günü) ve Perşembe (2,897 milyon, tüm zamanların 3 numarası) Bu hafta sonu her gün 2,4 milyondan fazla insan TSA kontrol noktalarından geçti.

olabilecek kadar Popüler Anma Günü Hafta Sonu Listelerde yoğun bir seyahat yazının habercisi olabilir.

TSA’nın 22 yıllık tarihindeki en yoğun 10 seyahat gününden beşi yalnızca son iki hafta içinde gerçekleşti.

“2019’daki dört günlük Anma Günü hafta sonu boyunca yaklaşık 9,5 milyon yolcunun taraması yapıldı; 2023’te bu sayı 9,8 milyonun biraz üzerine çıkacak Bir TSA sözcüsü CNN’e e-posta yoluyla söyledi. Bu yıl sayının dört gün içinde 10 milyonun üzerine çıkmasını bekliyoruz” dedi.

Şöyle ekledi: “Tatilleri karşılaştırmak zor çünkü bazı tatiller haftanın farklı günlerine denk geliyor. Ancak TSA bu yazın aynı zamanda ajansın tarihindeki en yoğun yaz olmasını bekliyor.

Üç yıldan fazla süredir yüksek enflasyon yaşanıyor Bunun bedelini ödedi Amerikalılar hakkında Bütçeler, özellikle de zihniyetleri. Ama insanlar olsa bile Sıkışma hissi, Bazıları hala seyahat ve eğlenceye – cömertçe olmasa da – para harcamaya hazır.

Bu konuda enflasyon cephesinde bazı iyi haberler var: Uçak bileti fiyatları Nisan ayında Mart ayına göre düştü ve aslında Şubat 2020’ye göre %1’in biraz üzerinde daha düşük. Tüketici Fiyat Endeksi verileri Teklifler.

READ  Hacktivistler İsrail ve Gazze arasındaki çevrimiçi çatışmayı körüklüyor

Amerikalılar sadece biraz daha ucuz olan gökyüzüne yönelmiyor: AAA, uzun hafta sonu boyunca 38,4 milyon insanın karayolu seyahatlerine çıkacağını tahmin etti.

Ancak gaz fiyatları yıla başlarken keskin bir şekilde arttı Son haftalarda oldukça sabit kaldı. AAA’ya göre Pazartesi günü, bir galon normal benzinin ulusal ortalaması 3,59 dolardı; bu geçen yılın bu dönemine göre bir kuruş daha yüksekti.

Bu hikaye gelişiyor ve güncellenecek.