Mart 25, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Plajlar Turks ve Caicos Dünya Muhafızları özverili çevre kahramanını tanıyor… – Magnet Media

#TurksandCaicos, 12 Ekim 2022 – Beaches Turks ve Caicos’tan ekip üyeleri ve yöneticiler, şirketin devam eden çevresel yardım taahhüdünün bir parçası olarak kısa süre önce, Princess Drive ve halka açık basketbol sahası da dahil olmak üzere Lower Bight bölgesinden yaklaşık 100 torba çöp topladı. Yerel sokaklara, kaldırımlara ve plajlara gerçek bir dostun resmi olarak tanınmasının ardından temizlik daha da iyi hale getirildi. İhtiyatlar.

Sevgiyle “Norm” olarak bilinen Norm Rogers, beş sedye toplama konusunda uzun bir geçmişe sahiptir, çünkü birçok sakin, sabahları gezegene bakarken otoyoldan aşağı inerken tanıdık yüzünü görmüştür. Haftanın günleri. Ayrıca Sandals Resorts International markasına da yabancı değil.

Turks ve Caicos’a yaptığı geziye atıfta bulunan Norm, şunları söyledi; “Beaches Turks ve Caicos’u ilk kez Sandals’ta bir misafir yemeğinde öğrendik, 2000 yılında ilk kez Turks ve Caicos Adaları’nı ziyaret ettik ve bir anda aşık olduk. Ne yazık ki 2003 yılında hafif bir kalp krizi geçirdim ve bu beni geleceğimi düşünmeye sevk etti ve 2004 yılında adada bir ev satın aldık. Kuşları fotoğraflamak için sık sık Fort George Cay’e gideriz, ancak çöp her zaman önümüze çıkar, bu yüzden diğer küçük adaları ve cayları her ziyaret ettiğimizde çöp toplamaya başladım.

“2020’deki karantina sırasında insanların sabah ve akşam yürüyüşe çıkmasına izin verildi. Yürüyüşlerim sırasında sokaklarda çöp görmeye başladım ve bundan hoşlanmadım, bu yüzden her yürüyüşe çıktığımda biraz alıp eve dönüyordum.

“O zamandan beri çöp topluyorum ve 2000’den fazla torba topluyorum, bu beni mutlu ediyor çünkü bir tayfun olursa çöpler okyanusta bitmeyecek. Bugün giydiğim bu gömlek ‘Çöpleri Durdurun!’ diyor. Ön ve arka ‘Bir kişi bir fark yaratabilir’ yaşadığım kelimelerdir.”

READ  Türkiye Veri Merkezi Pazar Yatırımı 2021-2026

Büyük temizlik projesi, Beaches Turks ve Caicos yönetim personeli ile çevreyi olumlu yönde etkilemekten sorumlu tatil elçileri olan kurum içi bir ekip – Earth Guardians – arasındaki ortak bir çabaydı.

Kombine ekip, devam eden yol çalışması ve yeni kaldırım inşaatı sahnesi olan Key West Köyü’ne bitişik Aşağı Bight bölümüne odaklandı.

Resmi bir tanıma sertifikası ve kendi 40 sandaletinin takdim edilmesinin ardından çevre grubu sabah erkenden yola çıktı.Th Yıldönümü Takım Üyesi T-Shirt. Plastik şişeler, kağıt ve plastik ürünlerin yanı sıra tek kullanımlık maskeler ve diğer çöpleri toplayarak Princess Drive boyunca doğuya doğru yol aldılar.

Coasts Turks ve Caicos Çevre Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Shundle Gibson, çevreyi korumak ve muhafaza etmek için yorulmadan çalışan topluluk üyelerinin tanınmasının önemine değindi.

Gibson dedi ki; “Hepimiz Norm’a ve onun Turks ve Caicos’un ‘Beautiful by Nature’ markasına katkıda bulunmaya devam eden çabalarına aşinayız. Bu nedenle, yalnızca sürdürülebilir çalışmasını tanımakla kalmayıp, temizlik çabasında onunla ortak olmaktan da onur duyuyoruz. Dünyanın koruyucuları olarak, genellikle toplulukları ve sahilleri temizliyoruz. Sakinlerle ilişkilerimizi geliştirmemize bu topluluklarda yardımcı oluyor ve onlar da topluluklarının bizim ve Sandals Resorts International için ne kadar önemli olduğunu anlıyorlar.

Veren: Sandals Resorts

Fotoğraf Altyazıları:

Başlık: Beach Turks ve Caicos Earth Guardian ekip üyelerinin hepsi, Lower Bight topluluğunda bir topluluk temizliğinden sonra gülümsüyor.

Sokmak: Beaches Turks ve Caicos Operasyon Direktörü Ghislaine Boudol (solda) ve Çevre Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Shundal Gibson (sağda), devam eden sokak ve plaj temizleme çabalarından dolayı çevreci Norman Rogers’a bir teşekkür belgesi sunuyor.