Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Prens Harry’nin gaziler sporu ödülünü almasının yasaklanması çağrısında bulunan dilekçe

Prens Harry’nin gaziler sporu ödülünü almasının yasaklanması çağrısında bulunan dilekçe

30.000’den fazla kişi, bir Amerikan savaş kahramanının onuruna verilen ödülün Prens Harry’ye verilmesine karşı bir dilekçe imzaladı.

ESPN Sports, Sussex Dükü’nün Invictus Games’teki çalışmaları nedeniyle Pat Tillman Ödülü’nü alacağını duyurdu.

ESPY Ödülü, adını 11 Eylül’den sonra futbol kariyerinden vazgeçerek orduya hizmet eden ve Afganistan’da öldürülen eski profesyonel futbolcu Pat Tillman’dan alıyor.

27 Haziran’da başlatılan ESPN’den “Pat Tillman Ödülünü Prens Harry’ye vermeyi yeniden düşünmesini” isteyen dilekçe yaklaşık 32.000 imza topladı.

Dilekçeyi yazan Patti Mikel, ödülün Pat Tillman’ın değerlerini temsil etmesi gerektiğini ve “Tillman gibi ekibine ve ülkesine sarsılmaz bir bağlılık sergileyen birini onurlandırması gerektiğini” yazdı.

39 yaşındaki Sussex Dükü, sporu “dünyayı değiştirmek ve onu dışlanmış ve dezavantajlı toplulukları daha kapsayıcı hale getirmek için” kullanma çabaları nedeniyle ödüle layık görüldü.

Harry, yaralı, hasta ve yaralı insanların sportif başarılarını kutlamak için 2014 yılında Invictus Games’i kurdu.

the change.org Dilekçede, “Prens Harry, eski bir askeri subay olmasına rağmen, bu büyüklükte bir onuru almaya uygunluğu konusunda soru işaretleri yaratan tartışmalara karışmıştır” denildi.

“Askeri cinayetleri kamuya açıklayarak kendi tümenini tehlikeye atmakla suçlandı.

Prens Harry geçtiğimiz günlerde İngiltere ve Nijerya'da Invictus Oyunlarının 10. yıl dönümünü kutladı.

Prens Harry geçtiğimiz günlerde İngiltere ve Nijerya’da Invictus Oyunlarının 10. yıl dönümünü kutladı. (Tüm Hakları Saklıdır 2024 Associated Press)

Dilekçe, Harry’nin Spare adlı kitabındaki bir hikayeye atıfta bulunuyor; burada Harry, eğitim sırasında babasının arabasını hedef almak için bir Tayfun kullandığını yazıyor.

“Son zamanlarda, gazilerin dayanıklılığını ve adanmışlığını kutlamayı amaçlayan bir platform olan Invictus Games’teki rolü bencil olmakla eleştirildi” diye ekliyor.

READ  Spielberg filmi 'Terminal'e ilham veren İranlı adam Paris havaalanında öldü

Harry kısa süre önce Invictus Oyunlarının yıldönümünü Birleşik Krallık’taki Şükran Günü Ayini ve eşi Meghan Markle ile birlikte mini bir Nijerya turu da dahil olmak üzere çeşitli etkinliklerle kutladı.

Tillman’ın annesi Marie de Dük’e ödül verilmesi kararını eleştirdi ve kendisine göre aralarından seçim yapılabilecek çok sayıda hak eden aday olduğunu söyledi.

Afganistan'da da görev yapan prensin, babasına kanser teşhisi konulduğu Şubat ayından bu yana yakın ailesinden hiçbirini görmediği bildirildi.

Afganistan’da da görev yapan prensin, babasına kanser teşhisi konulduğu Şubat ayından bu yana yakın ailesinden hiçbirini görmediği bildirildi. (Tüm Hakları Saklıdır 2024 Associated Press)

dedi ki Pazar günü posta“Ödülü almak için neden bu kadar tartışmalı ve bölücü bir kişiyi seçtikleri konusunda şok oldum.

“Daha uygun alıcılar var. Gaziler topluluğunda gazilere yardım etmek için muazzam şeyler yapan kişiler var.”

“Bu kişiler Prens Harry’nin sahip olduğu paraya, kaynaklara, bağlantılara veya ayrıcalıklara sahip değil. Bu tür kişilerin tanınması gerektiğini düşünüyorum.”

BağımsızDaha fazla yorum için Prens Harry’nin temsilcisine ulaştık.