Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Profesyonel futbolun ünlü isimlerinden Charley Taylor Hall vefat etti.

Profesyonel futbolun ünlü isimlerinden Charley Taylor Hall vefat etti.

Ortak sahipler Dan ve Tanya Snyder yaptığı açıklamada, “Charlie, Washington Circle of Fame’in bir üyesi ve franchise tarihinin en madalyalı oyuncularından biri” dedi.

1964 NFL Draft’ında Arizona dışında üçüncü sıradan seçilen Taylor, 14 yıllık kariyerinin tamamını Washington ekibinde geçirdi. Taylor, askere alındığı yıl Associated Press Yılın Çaylağı ödülüne layık görüldü.

1967’de ilk All-Pro takım seçimini kazandı. Koşarak oynadı, geniş bir alıcı ve sekiz Pro Bowls yaptı.

Taylor, 1977’de NFL’nin önde gelen alıcısı olarak emekli oldu.

9,110 yard ve 79 touchdown için 649 resepsiyonla rekoru 1984’e kadar devam edecekti. Taylor aynı yıl Onur Listesi’ne girdi.

Franchise lideri, 90 ile hala genel touchdown ve iniş alıyor.

Emekli olduktan sonra Taylor, takımın geniş resepsiyon koçu olarak 13 sezon geçirdi.

Snyder’ın açıklamasında, “Organizasyonu otuz yılı aşkın bir süredir bir oyuncu ve koç olarak ayrıcalık ve doğrulukla temsil etti. Charlie, herkes tarafından şiddetle özlenecek harika bir adamdı.” “Bu süre zarfında düşüncelerimiz ve dualarımız eşi Patricia ve tüm Taylor ailesiyle birlikte.”

Pro Football Hall of Fame Başkanı Jim Porter yaptığı açıklamada, Hall of Fame bayrağının anısına personelin yarısından fazlasının çekileceğini söyledi.

Porter, “Futbolu seven bir çocuk olarak, 1970’lerin Washington takımlarının üst düzeyde rekabet etmesini izledim ve hızla 42 numaralı oyuncunun hayranı oldum. Her şeyi çok kolay gösteriyor gibiydi” dedi.

Porter, “Charlie hiçbir zaman çok konuşkan bir adam olmadı ve onuruna yaptığı kısa konuşmasında oyun hakkında fazla bir şey söylemedi. Birçok kez Tanrı’dan bahsetti. Şansı için Tanrı’ya şükretti ve Tanrı’ya olan derin inancını dile getirdi.” dedim. “Düşüncelerimizi ve dualarımızı Charlie’nin karısı Pat’e ve tüm aileye sunuyoruz ve inançlarının bu zor zamanda onlara yardım edeceği için rahatlıyoruz.”

READ  Simone Biles de dahil olmak üzere Nassar kurbanları, başarısız erken soruşturma nedeniyle FBI'a dava açtı