Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Profesyonel yöneticiler, gözlemciler ve koçlar bu QB sınıfındaki en iyi 20 adayı sıralıyor ve derecelendiriyor

Profesyonel yöneticiler, gözlemciler ve koçlar bu QB sınıfındaki en iyi 20 adayı sıralıyor ve derecelendiriyor

Beklenen: 1-2. Turlar

Heisman Trophy ikincisi ve geçen sezon üniversite futbolunun en verimli pasörlerinden biri olan Penix (6-2 1/4, 216), bu drafttaki en kutuplaştırıcı adaylardan biri ve bazı koçlar da buna inanıyor. Sakatlık geçmişine rağmen zor bir emir.

AFC yardımcı antrenörü, “Taslaktaki en iyi ikinci oyun kurucu, tıpkı saf bir film değerlendirmesi gibi, Michael Penix” dedi. “Biri çok kez sakatlandığında, endişe, zamanla vücudunun zayıflayıp zayıflamayacağıdır. Ben bir antrenörüm, onun ayakta kalması umurumda değil. Indiana'yı kazandı, ilk 10'da yer aldılar. Washington'ı ulusal şampiyonluk maçına taşıdı ve bana göre büyük bir özgüvenle oynuyor ve adamları onu seviyor.”

Penix, Indiana'da üç yıllık bir başlangıçtı, ancak sezon sonu dört sakatlık geçirdi: 2018'de yırtık bir ACL, 2019'da sağ omuz (fırlatmasız) yaralanması, 2020'de yırtık bir ön çapraz bağ ve AC ekleminde bir yırtık. solundadır. 2021'de (Fırlatma) Omuz. Kaynaklar, ilk tıbbi muayenelerin Penix'in iki kez yeniden inşa edilen sağ dizinin yapısal olarak sağlam olduğunu doğruladığını söylüyor; Ayrıca Ocak ayında ünlü cerrah Dr. Neil El Atrash'tan menisküs veya buna bağlı herhangi bir hasarla ilgili herhangi bir sorun bulamayan olumlu bir rapor aldı. Bazı takımlar yinelenen sakatlık nedeniyle ona daha düşük bir tıbbi not verecek, ancak hiçbir şey fiziksel testte başarısız olmasına neden olmayacak. Penix'in hareket kabiliyetinin olmaması veya belki de onu kullanma konusundaki isteksizliği bazı takımlar için daha büyük bir sorundur.

Bir NFC yöneticisi, Washington'un bu yılki draftta iki potansiyel ilk tur draft hakkının yer aldığı yüklü hücumuna atıfta bulunarak, “Çok fazla yapılanmaya ihtiyacı olacak, çünkü en iyi koruma ve pas yakalama tehditleri kombinasyonuna sahipti” dedi, alıcı Roma . Odunze ve yan hakem Troy Fautanu. “En iyi oyun kuruculardan en az vuruşu aldı. Sanırım çabuk yaptı.” [8] sezon başına yarda. O zaman ilacı dikkate almalısınız. Kendisi iki kez ACL'de çalışmış biri. Ama kol gücü? Bahsettiğimiz tüm bu oyuncular arasında en güçlü kola sahip olan o. Bu sadece bir mesele, kocanız böyle bir adamı bırakmaya hazırlıklı olmalı. Korumanız güçlü olmalı. Saldırınız konusunda kendinizi iyi hissetmelisiniz çünkü bu onu hızlandıracaktır. “Sahne dışında bir adam olmayacak.”

READ  Jimmy Butler, Heat ilk sıradaki Bucks'ı kaybetti: Miami Uzatmada 5. Maçı nasıl kazanmaya çalıştı?

“Ona baktığınızda biraz zayıf, bu yüzden bazı sakatlıkların nerede olduğunu, diğer adamların nerede olduğunu görebiliyorsunuz; kaçma yetenekleri var, hareket etme yetenekleri var. O büyük oyuncular kadar isabetli değil. ” dedi NFC oyun kurucu koçu. Bazı atışları, bazı bitki atışlarını kaçırıyor ve atış yapan oyuncular arasında muhtemelen en iyi grup antrenmanına sahip olmasına rağmen serbest bırakılması diğer oyuncuların bazılarından biraz daha uzun sürüyor.

Penix, Washington'da 2019'da Indiana'da OK'si olan Kalen DeBoer ile yeniden bir araya geldi ve Huskies'le iki sezonda 9.500 yardadan fazla atış yaptı ve 67 gol attı. Penix'in son üniversite sezonu onun en iyisiydi; 4.903 yarda ile FBS'ye liderlik ederken ikinci takım AP All-America ödüllerini kazandı.

AFC oyun kurucu koçu, “Çok futbol oynadı. İyi bir atıcı. Top hızlı çıkıyor. Topu hızlı kullanıyor. İsabetli. Doğal bir atıcı.” dedi ve Penix'in toplantı sırasında oyun çağrısı yapmadığını belirtti. “Bileğine (NFL'de) pek çok şey takılıyor, böylece okuyabiliyor. Ancak NFL tipi hücuma, laf kalabalığına ve diğer şeylere alışması için kesinlikle biraz zaman olacak. Bunu yapacağım çünkü o doğru türden bir çocuk.” Yeterince akıllı.”

Penix, Indiana ve Washington'da altı sezon boyunca oynadığı 48 maçta (45 başlangıç), 13.741 yarda paslarının yüzde 63,3'ünü ve 34 müdahale ile 96 golü tamamladı. Ayrıca 13 hızlı gol attı, ancak toplam sadece 265 yarda.

Bir AFC yöneticisi, “Dostum, biraz daha fazlasını isterdin çünkü adamı seviyorsun, oynama şeklini beğeniyorsun” dedi. “O gerçekten zeki. O adamlardan biri; eğer bir adam açıksa, bunu gözleriyle bulur. Ateşlenebilir ve insanları cebinden çıkarabilir. Bunun nedeni lazer fırlatması ya da çok hızlı ve çevik olması değil — Sadece bulur. Eğer kapsama alanını keserseniz, onu adamına takar. Filmi derinlemesine incelediğinizde muhtemelen alıcılarının çok daha iyi görünmesini sağlayan tek parça budur. yerleştirme bu yıl biraz alışılmışın dışında oldu.

Penix'in düşük, solak teslimatı genellikle gözlemciler ve antrenörlerle yapılan görüşmelerde ortaya çıkıyor.

READ  Efsanevi Tar Heels yıldızı Walter Davis 69 yaşında hayatını kaybetti

Başka bir AFC yöneticisi, “Topu lanet sayıların dışına atmadığı sürece vurulacak” dedi. “Her seferinde topu lanet bir ipin üzerine atıyor. Derin bir top atıyor – Bunu gördüm, tamam, harika. O lanet hareketi yapıyor. Ona dokunulmadı.”

Bir NFC koçu, “Onun oyunlarda elini topun altına soktuğu bir video olduğunu biliyorum. Ancak onu kadroda izlediğinizde en geniş kanat açıklığına (81 inç), en geniş omuzlara (10) sahip olduğunu görüyorsunuz” dedi. [1/2-inch] Eller; bu adam onu ​​döndürebilir.”

Penix, 255 yarda boyunca bir touchdown ve iki müdahale ile 27/51 pas verirken, ulusal şampiyonluk maçında Michigan'a 34-13 mağlup oldu.

NFC koordinatörü gelecek ay 24 yaşına girecek olan Penix için “Etrafındaki sakatlıklar, yaş ve yetenekler işini zorlaştırıyor” dedi. “Sebep ne olursa olsun, solak bir oyuncuyu değerlendirmenin her zaman zor olduğunu düşünüyorum çünkü çok az sayıda oyuncuyu görüyorsunuz. Bence onun çok fazla flash oyunu var ve bence çok fazla yeteneği var. Hareketlilik yok. Var. Yüksek sakatlık riski Ulusal Şampiyona Maçı – Bu konuda çok hareket ediyorum çünkü hücum hattının yok edildiğini düşünüyorum. Gergin görünüyor ve neredeyse korkmuş görünüyor ve bunu anlıyorum ama bir dünya göremiyorum. Seattle'ı geçebileceği yer (16.sırada).”

Başka bir NFC oyun kurucu koçu “Ben öyle düşünmüyorum” dedi [the throwing motion is] büyük anlaşma. En önemlisi oraya zamanında varıyor mu ve oraya doğru bir şekilde varıyor mu? Bunu iyi görüyor. Bu içgüdüsel bir şey. İnsanların onu neden sevdiğini anlayabiliyorum. “Bence çocukta doğal olarak pas geçtiğine dair bir his var ve bu eğitemeyeceğiniz bir şey.”

Penix, Senior Bowl antrenmanlarına katıldı ancak oyundan çekildi. Üniversitede koşucu olarak bacaklarını nadiren kullanmasına rağmen Penix'in 40 yardalık bir koşu kaydettiği bildirildi Aralık 4,51-4,57 Profesyonel gününde dikey atlamada (36 1/2 inç) ve geniş atlamada (10-5) etkileyici rakamlara imza attı.

“Havaya fırlatırken harika görünmesi gerekiyor. Sorun şu ki, ayaklarının dibindeki insanları idare edebilir mi?” Başka bir NFC yöneticisi şunları söyledi. “Bunu ulusal şampiyona maçında gördüm. Senior Bowl'da da biraz gördüm. Nasıl olur da pozisyon dışında kalır?”

READ  Bell Felci hastası Joel Embiid 50 puanlık bir başyapıtla karşımıza çıkıyor

Bir AFC koordinatörü şöyle konuştu: “Her şey planlandığı gibi giderse, onun çok ama çok iyi bir orta saha oyuncusu olduğunu ve atışları yapabildiğini düşündük.” “Penaltı noktasından çıkmak zorunda kaldığı anda ne olacağını bilemezsiniz. Bu nasıl olabilir? Sezon öncesi dönemde canı pahasına yedek oyuncu olarak oynayacağını bildiğiniz bu adamı yedek oyuncu olarak mı seçiyorsunuz? sahibi sana bakacak mı? cehennem hakkına? Oynayamayan bu adamı neden kadroya aldık?

Penix ne kadar kutuplaştırıcı? Gözlemcilerden biri onu bu yılın sınıfındaki QB'ler arasında Güney Carolina'dan Spencer Rattler'ın ardından yedinci sıraya koydu. Pek çok koç da Rattler'ı Penix'in önüne koyuyor. Penix'in deneyimli koçlarından biri oyuncu Brett Hundley'di.

Başka bir NFC koordinatörü “Aslında Rattler'ı Penix'ten daha çok seviyorum” dedi. “Her şeyi görmeye devam ediyorum [Penix is] Tırmanıyor, tırmanıyor. 13 yaşında Raiders'a gidebilir mi? Sadece satın almadım. “Onun için çok temizdi.”

Diğer gözlemciler, doktorlara rağmen Penix'in abartılmış bir klasik olduğunu savunuyor.

NFC keşif direktörü, “Sanırım o kadar çok (sağlık sorunları hakkında) etkilendi ki, buna gerek yok” dedi. “Ve bu yıl kaset çok iyi. Bu konuda da istediğimiz her şeyi yapabiliriz; oturup diğer adamlarla birlikte izliyorsunuz ve şöyle diyorsunuz: ' “Eh, aldığı övgüyü hak etti.”

Chiefs, Patriots, Broncos ve Raiders'ın hepsi Penix'i ziyarete getirdi; Falcons onunla birebir çalıştı.

Bir AFC izci direktörü, “Kol yeteneği gerçekten çok iyi. Gerçekten üretkendi” dedi. “Sahada birlikte bulunduğu 10 oyuncunun tamamının mevcut veya gelecekteki potansiyel oyuncular olduğunu düşünüyorum. Ama aynı zamanda yüksek seviyede bir performans sergiliyordu. Onu Patriots tipi bir hücumda hayal ediyorum. Hiçbir şekilde onun Tom Brady olduğunu söylemiyorum ama “Yatay olarak yayılıyor ve topu hızlı bir şekilde dışarı çıkarıyor çünkü yaptığı en iyi şey topu sayıların dışına, dikey olarak sahanın içine doğru sürmek. Topu fırlatma şeklinden, onu görebiliyorum.” başarı.”