Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

PTI rejimi sırasında Pak-Türkiye ilişkilerine eklenen yeni boyut: Chaudhry Fawad Hussain

Sümeira FH


Federal Enformasyon ve Yayın Bakanı Chaudhry Fawad Hussain Cuma günü yaptığı açıklamada, Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI) rejimi sırasında Türkiye ile ilişkilere yeni bir boyut eklendiğini söyledi.

İslamabad, (Urdupoint / Pakistan Point News – 29 Ekim 2021): Birlik Bilgi ve Yayın Bakanı Chaudhry Fawad Hussain Cuma günü yaptığı açıklamada, Pakistan Tehreek hükümetinin görev süresi boyunca Türkiye ile ilişkilere yeni bir boyut eklendiğini söyledi. . e-Insaf (PTI). Türkiye Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıldönümü kutlamalarına hitap eden Pakistan ve Türkiye’nin sonsuza kadar sürecek derin kardeşlik ve ebedi bağları olduğunu söyledi.

Her iki ülkenin insanları da sonsuz dostluk ve sevgi bağlarıyla bağlıdır.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Imran Khan, iki liderin Müslüman ümmetinin karşılaştığı sorunları çözmek için ortak bir vizyona sahip olmaları nedeniyle yakın bir ilişki içinde olduklarını söyledi.

Bakan, Türkiye’nin Milli Günü münasebetiyle Pakistan Hükümeti ve halkının Türk kardeşlerimizin sevincini paylaştığını söyledi.

Fawad, Türkiye’nin doğum günü pastasını da kesti. Etkinliğe Merkezi Havacılık Bakanı Ghulam Sarwar Khan ve Denizcilik Bakanı Ali Haider Jaiti katıldı.

READ  Turks ve Caicos'ta Selena Gomez Tatili