Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rahatsız edici bir an, siyah bir Amazon teslimat şoförünün, Houston'daki lüks bir apartmanda bir paket teslimatı yaparken iki beyaz kadın tarafından saldırıya uğraması ve “hırsız” olarak adlandırılmasıdır.

Rahatsız edici bir an, siyah bir Amazon teslimat şoförünün, Houston'daki lüks bir apartmanda bir paket teslimatı yaparken iki beyaz kadın tarafından saldırıya uğraması ve “hırsız” olarak adlandırılmasıdır.
  • 25 yaşındaki Jamaya Miller, Houston'da bir apartmana girdikten kısa süre sonra saldırıya uğradı.
  • İki yaşlı beyaz kadın tacizde bulunduktan sonra içlerinden biri onu duvara itti
  • Kadın ona vurduğunda Miller Amazon ceketi giyiyordu ve elinde bir paket taşıyordu
  • Bu kadınları tanıyor musun? E-posta:[email protected]

Siyahi bir Amazon teslimat şoförü, bir paketi teslim etmek için kendisini bir binaya sokan iki beyaz kadın tarafından saldırıya uğradı.

25 yaşındaki Jamaya Miller, 16 Aralık'ta Houston'ın varlıklı bir bölgesindeki Belle Meade River Oaks apartmanına girdikten kısa süre sonra saldırıya uğradı.

Saldırıyla ilgili çektiği videoda iki yaşlı beyaz kadının onu hırsız olmakla suçladığı, ardından onu duvara itip dövdüğü görülüyor.

İşçi, paketi alıcının kapısına bırakması talimatının kendisine verildiğini, bu nedenle binanın ikinci katına kendisinin çıktığını söyledi.

25 yaşındaki Jamaya Miller, Houston'ın varlıklı bir bölgesindeki Belle Meade River Oaks apartmanına girdikten kısa süre sonra saldırıya uğradı.
Miller, köpeği taşıyan soldaki kadının kendisini hırsız olarak tanımlamasının ardından sağdaki kadının kendisini itip saldırdığını söyledi.

Doğru daireyi ararken Amazon ceketi giyerken kendisini içeri alan kadının “korkmaya başladığını” ve ikinci kadını aradığını söyledi.

Miller, kendisine fiziksel saldırıda bulunan ikinci kadın olduğunu ancak kendisinin suçlanacağından korktuğu için direnmediğini söyledi.

Videonun yanına “Bu kadın, sanki hırsızmışım gibi ırkçı metaforlar yaptı ve bana birkaç kez vurdu” diye yazdı.

“Hatta beni sakinlerin kapısına bile attı ve sonunda teslim etmeye çalıştığım paketi hiçbir uyarıda bulunmadan elimden aldı.”

“Bu arada ona bir kez bile vurmadım ya da sırtına dokunmadım. Ne kadar istesem de ona yaptığım her şeyi bana karşı bir silah olarak kullanacağını biliyordum.

“Hatta 'Bana vuruyor!' diye bile bağırdı. Videoda kelimenin tam anlamıyla bana vurduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda kendisi için ayağa kalktığını da görebilirsiniz çünkü yine ona parmağımı sürmüyorum.

“Daha net bir video alamadığım için üzgünüm ama kelimenin tam anlamıyla kendimi savunmak zorunda kaldım.”

READ  Tesla'nın fabrikası kuzey Meksika'da yeşil ışık yaktı
Miller, bu kadının kendisini binanın ikinci katına çıkardığını, ardından “korktuğunu” ve ikinci kadını aradığını söyledi.
İkinci kadın, teslim ettiği paketi hâlâ taşırken Miller'a yaklaştı.
Beyaz kadın ona saldırırken Miller kendini savunmaya çalışıyor
Belle Meade at River Oaks, Houston'ın varlıklı bir bölgesinde bir apartman binasıdır.

Video, teslim ettiği paketi hâlâ elinde tutan Miller'ın, güvenliği çağıracaklarını söyleyen iki kadınla karşı karşıya gelmesiyle başlıyor.

“Burada hırsızlar var ve sen bir hırsızsın!” diye bağırdı biri.

Miller, kendisini taciz ettikleri için bina güvenliğini araması gerektiğini kabul etti. Onlardan kendisine dokunmayı bırakmalarını istedi.

Kadınlardan biri daha sonra onu duvara doğru itiyor ve kadının kendisine vurmasını engellemeye çalışırken görüntü kaotik bir hal alıyor.

Bu kadınları tanıyor musun?

E-posta:[email protected]

Miller, saldırıdan kendisini sorumlu tutma ve onlara saldırmış gibi gösterme girişimi de dahil olmak üzere daha önce bu tür ırkçı davranışlara hiç tanık olmadığını yazdı.

“İkisi de mahalleye ve lüks apartmana göre zengin olduklarını varsaydığım yaşlı beyaz kadınlardı ve bana yönelik sert tavırlarının ırksal motivasyonlu olduğuna tamamen inanıyordum” diye yazdı.

“Bu çok alışılmışın dışındaydı ama aynı zamanda beyaz kadınların tarihsel olarak ayrıcalıklarını nasıl silah haline getirdiğiyle de oldukça tutarlıydı.”

“Bunun videodaki en güzel örneği ona vurduğumu iddia etmesi, kelimenin tam anlamıyla bana vurmasıdır.

“O anda kendimi savunup ona vursaydım, ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalacağımı düşünmem çok tuhaf.”

Miller, nereye teslimat yapacağını seçemediği için işe dönmekten korktuğu için faturalarının ödenmesine yardımcı olmak için bir bağış toplama etkinliği düzenledi.

“Bu deneyim nedeniyle, birincil gelir kaynağım olan Amazon'a ara vermek zorunda kaldığım açıktı ve bu, günlük hayatımı çok olumsuz etkiliyordu” diye yazdı.

Miller yaptığı güncellemede olay gecesi polise rapor verdiğini ancak müfettişlerin 10 gün sonrasına kadar kendisiyle iletişime geçmediğini söyledi.

“Amazon'daki işim hakkında birçok soru sordu ancak saldırım ya da Karen'ın kim olduğu hakkında herhangi bir bilgi vermedi.” “Ben de bu konuyu medeni bir şekilde takip etmeyi planlıyorum” diye yazdı.

READ  Alman otomobil üreticisi BMW yeni elektrikli otomobilini tanıttı

Miller, olup biteni desteklemek için CCTV görüntüleri almaya çalıştığını ancak “binanın şu ana kadar hiçbir işe yaramadığını” söyledi.

Miller boş zamanlarında podcast yayınlıyor ama faturaları Amazon için çalışarak ödüyor
Miller (sağda) bu yılın başlarında podcast'inde yer alan bir konukla birlikte

Mesajlarını gönderen takipçilerine, direnmesi halinde tehlikeli bir tırmanıştan korktuğunu açıkladı.

“Ben rasta saçlı, koyu tenli siyah bir kadınım ve yaşlı bir kadına zarar verirsem ve başka bir yaşlı kadının hikayesini destekleyecek başka bir yaşlı kadın varsa nasıl görüneceğinden korkuyordum” dedi.

“Videoya rağmen olay yerine gelen güvenlik veya polis, videoyu istemeden önce bile bana kolaylıkla düşmanca davranabilirdi.”

Houston Polisi, Büyük Saldırı Biriminin olayı araştırdığını ve ilgili tüm taraflarla konuşacağını, ardından Harris İlçe Bölge Savcılığının suç duyurusunda bulunup bulunmayacağına karar vereceğini söyledi.

River Oaks'tan Belle Meade, politikasının tüm paket ve paketleri konsiyerj masasına teslim etmek olduğunu söyledi.

Açıklamada, “Bildiğimiz kadarıyla, bir sakin, yanlışlıkla bir Amazon teslimat sürücüsünün, olayın meydana geldiği bina içindeki sınırlı erişimli asansöre ve bina sakini koridoruna çıkmasına izin verdi” denildi.

Amazon, Miller'ın Amazon ceketi giydiğini ve şirketin soruşturma yürüttüğünü ve polisle işbirliği yaptığını doğruladı.