Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rapor emeklilik için en iyi ABD şehirlerini belirliyor

Rapor emeklilik için en iyi ABD şehirlerini belirliyor

Pennsylvania, Keystone Eyaleti’ndeki yeni bir şehrin resmi olarak Amerika’nın Emeklilik İçin En İyi Yeri seçilmesiyle emekliler arasında zirvede kalmayı sürdürüyor. Yeni çıkanlar dikkat çekti.

Emeklilik yerleri sıralamasında Harrisburg ilk sırada yer alırken, diğer 149 şehir daha aşağıda yer aldı. Pensilvanya’nın başkenti, US News & World Report’un “2024 Emeklilik İçin En İyi Yerler” raporunun bir parçası olarak Salı günü en üst sırada yer aldı.

Yayına göre, yaşlılara yönelik sağlık hizmetlerinde iyi performans, emeklilere uygulanan vergi oranları ve genel mutluluk bu durumun burada ortaya çıkmasına katkıda bulundu. İkincisi geçen yıl oldu.

30 Mart 2022 Çarşamba günü Harrisburg, Pensilvanya’daki Pennsylvania Eyaleti Meclis Binası. (Hannah Beier/Bloomberg, Getty Images/Getty Images aracılığıyla)

Pennsylvania’da bulunan diğer şehirler ilk beşteki diğer dört sırayı doldurdu:

  • Reading, Pensilvanya
  • Lancaster, Pensilvanya
  • Scranton, Pensilvanya
  • (Allentown, Pensilvanya).

ABD emeklilik sistemi küresel bir çalışmada yalnızca C+ aldı

Eyaletin güney-orta kesiminde bulunan Lancaster, geçen yılın listesinde ilk sırada yer aldı.

Lancaster Pensilvanya

Lancaster, Pennsylvania’nın güney merkezinde bulunan bir şehirdir ve Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski iç şehirlerinden biri olan Lancaster County, Pennsylvania’nın ilçe merkezi olarak hizmet vermektedir. (iStock/iStock)

Geçen yılla karşılaştırıldığında, U.S. News & World Report’un yıllık sıralamasını formüle etmek için kullandığı altı genel kategoriden birkaçında bazı değişiklikler yapıldı.

Belirli bir yerin arzu edilirliği kapsamında ılıman hava koşullarına ve 1000 kişi başına düşen restoran, bar ve aktivite sayısına bakmaya başladığını söyledi. Satış noktasına göre, mutluluk ve satın alınabilirlik puanları da sırasıyla arttı; ikincisi, kamu malları için fiyat eşitliğini de içeriyor.

READ  Rus oligarklarını takip eden gençler şimdi lüks yatlarını hedefliyor

US News & World Report’un 2024’ün en iyi altıncı metropolü olacağına karar verdiği metropol alanı New York City’dir. 2023 listesinde 14. sırada yer alarak bu pozisyona ulaştı.

Buraya tıklayarak FOX Business’ı hareket halindeyken edinin

Yayına göre yedinci sırada başka bir Pensilvanya bölgesi vardı: York.

İşte emeklilik sıralamasında 8. ve 9. sırada yer alan şehirler:

  • (Daytona Plajı, Florida).
  • Youngstown, Ohio

Pittsburgh geçen yıl 20. sıradan 10 sıra yükselerek 10. sıraya yükseldi.

US News’ten kişisel finans uzmanı Beverly Herzog, “Emekliler altın yıllarını nerede geçireceklerini düşünürken, yalnızca paralarının karşılığını en iyi şekilde verecek alanlar değil, aynı zamanda mutlu, sağlıklı bir hayat yaşayabilecekleri yerler de istiyorlar” dedi. . “Bu nedenle Pennsylvania, emekli olmak için en iyi yerler sıralamamızda en üst sıralarda yer alıyor ve listedeki ilk 10 yerden yedisini kazanıyor.”

Emeklilik planı

Bir çift evde mali durumlarını gözden geçiriyor. (iStock/iStock)

FOX Business’ın daha önce bildirdiği gibi Pensilvanya, geçen yıl Florida’yı geride bırakarak en fazla sayıda ilk 10 şehre sahip olmaya başladı. US News & World Report’a göre, bu yılın sıralamasında Florida, altı şehrinin 25. sırada yer aldığını gördü.

Amerika’nın Yaşanacak En İyi Şehirleri: Rapor

Herzog ayrıca yaptığı açıklamada Amerikalıların “konut piyasasındaki rekor yüksek faiz oranları ve mal ve hizmet maliyetlerindeki istikrarlı artışla” uğraşmak zorunda kaldıklarını da belirtti. Aşırı hava koşulları Son 12 ayda “milletimizin yaşam koşullarını etkiliyor”.

Federal Reserve, emekli bireylerin “yetişkin nüfusun önemli bir bölümünü temsil ettiğini” ve geçen yıl bu oranın %27’ye ulaştığını bildirdi. Bu rakam, merkez bankasına göre “hala belirli bir kapasitede çalışan” emekli yaşlıları da içeriyor.