Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Red Hat ortakları Türk Telekom ve Elisa, Google Cloud’u seçti

Red Hat ortakları Türk Telekom ve Elisa, Google Cloud’u seçti

Red Hat ve Türk Telekom arasındaki işbirliği, Türk Telekom’un mikro hizmet altyapısını, entegrasyon hizmetlerini ve veri yönetimi ve analizini iyileştirecek. Red Hat OpenShift’te dağıtım ve ölçeklendirme için temel yatay uygulama platformu olarak standartlaştırılmıştır.

“Red Hat OpenShift’in bulutta yerel uygulama platformu olarak ölçeklendirme, dağıtım ve konteyner düzenlemesi ile ilgilenmesiyle Durk Telecom’un daha esnek büyümesine ve maliyetleri ve operasyonları düzene koymasına yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz” dedi. Red Hat Telekomünikasyon, Medya ve Eğlence Başkan Yardımcısı Honoré LaBourdette.

“Türk Telekom’un pazara daha hızlı gelerek rekabet gücünü geliştirdiğini ve müşteri deneyimini gerektiği gibi uyarlayıp iyileştirdiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz.”

Ayrıca, Red Hat Danışmanlık ve Red Hat Eğitimleri, Türk Telekom’un bulut yerel teknolojilerinden en iyi şekilde yararlanabilmesi ve mikro servis ve CI/CD kullanarak daha proaktif olabilmesi için programlar sundu.

Türk Telekom, ağ ve konteyner izolasyonu ve yardımcı veri erişim güvenliği dahil olmak üzere OpenShift’in kendi özelliklerini kullanarak bir güvenlik çerçevesi tanımlamaya yardımcı olmak için Red Hat hizmetlerini de kullandı.

“Red Hat ile, görev açısından kritik birçok ürünümüz olduğu için çok önemli olan, esneklik ve zorluklarla azami özenle başa çıkma yeteneği kazandık” dedi. Mehmet Fatih Bekin, Direktör, Veri Merkezi ve Bulut Hizmetleri, Durk Telekom.

“Red Hat OpenShift, personelimizin işe olumlu katkılar sağlamaya odaklanmasını sağlıyor. Red Hat Platform, açık kaynak geliştirme modeliyle yenilikçi ve hızlı çözümler sunabiliyor. Genel olarak, Red Hat dijital geçiş yolumuzu büyük ölçüde kolaylaştırdı.”

Türk Telekom, Red Hat OpenShift’in self-servis özelliklerini kullanarak uygulamaları önceki günlere göre 90 saniye daha uzun sürede devreye alarak manuel süreçleri ortadan kaldıran otomatik işlemeyi mümkün kılıyor.

Google Cloud ELISA’ya göre, ikisi ELISA’nın bulut dönüşüm yolculuğunu hızlandırmak ve birden fazla alanda ortak yenilikler üzerinde birlikte çalışmak için stratejik bir ortaklık kurdu.

READ  Artan yaşam maliyetleri Türklerin kahvaltı alışkanlıklarını değiştiriyor - Xinhua

Elisa CEO’su Veli-Matti Mattila, “Bulut yolculuğumuzda kritik bir noktadayız ve dijital gelişimimizdeki sonraki adımlarımızı destekleyecek bir bulut ortağı istiyoruz” dedi.

“İşimizi sürekli olarak dönüştüren müşteri odaklı bir kuruluşuz ve küresel müşterilerimiz için ortak yenilikler konusunda Google Cloud ile işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

Elisa, özellikle yeni uç bilgi işlem olanaklarını keşfetmek ve Elisa’nın müşterileri için gelişmiş deneyimler oluşturmak için Google Cloud’un altyapısını, depolamasını, gelişmiş veri analizini ve hibrit bulut yönetimi hizmetlerini kullanacak.

Google Cloud CEO’su Thomas Kurian, “Telefon sektörü önemli bir modernleşme sürecinden geçiyor ve Google Cloud’un veri analizi, çoklu ve hibrit bulut yönetimi ve uç bilgi işlem alanındaki uzmanlığı, sektör oyuncularının bu değişime öncülük etmesini destekliyor” dedi.

“ELISA, telekomünikasyon ve dijital hizmetlerde bir pazar lideridir ve dijital dönüşüm yolculuğunun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.”

(Not: Skill, Top Stock filminde dijital kelimesinin yazılışının tamamen farkındadır.)