Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

RFK Jr., başkan yardımcılığı için en iyi 24 aday olarak Rodgers ve Ventura'yı izliyor

RFK Jr., başkan yardımcılığı için en iyi 24 aday olarak Rodgers ve Ventura'yı izliyor

New York Jets oyun kurucusu Aaron Rodgers, Robert F. Kennedy Jr.'ın Kasım ayında bağımsız başkanlık adaylığı için aday arkadaşı olmak üzere kısa listesinde yer alıyor. New York Times Salı günü bildirdi.

Kennedy gazeteye Rodgers ve eski Minnesota valisi ve profesyonel güreşçi Jesse Ventura'nın değerlendirmede olduğunu doğruladı. Kennedy'ye göre Rodgers, geçtiğimiz ay boyunca Kennedy ile “çok sürekli” konuşuyordu. Her ikisine de bu pozisyonun resmi olarak teklif edilip edilmediği belli değil, ancak Times her ikisinin de “önerileri memnuniyetle karşıladığını” söyledi.

Dört kez NFL MVP'si olan ve Green Bay Packers'ın eski Super Bowl şampiyonu olan 40 yaşındaki Rodgers, Kennedy'nin sadık bir destekçisi ve röportajlarda sık sık ondan bahsediyor. Ekim ayında bağımsız aday olacağını açıklayan Kennedy, başkan yardımcılığı seçimini önümüzdeki haftalarda açıklayacak. Gazete, onun birkaç başka potansiyel adayla temasa geçtiğini bildirdi.

Times'ın haberine göre kennedyrodgers.com alan adı geçen hafta GoDaddy kullanılarak kaydedildi.

Yakın tarihli bir röportajında ​​NFL'de “iki, üç, dört yıl daha” oynamayı umduğunu söyleyen Rodgers için kampanya yolundaki yaşamın büyük bir mücadele olacağı açık. 2025'e kadar sözleşmesi bulunan oyuncunun bu sezon maaş ve ikramiyelerden 35 milyon dolar kazanması planlanıyor, tamamı garanti. Uçağın raporla ilgili herhangi bir yorumu yoktu.

READ  2023 New York Jets antrenman kadrosu

Rodgers, özellikle 2023'teki hayal kırıklığından sonra bu sezon Jets'e geri dönmek konusunda heyecanla konuştu. 1. Maçın 4. Maçında Aşil tendonunu yırttı ve sezonu başladıktan kısa bir süre sonra bitirdi.

En azından son röportajlarında başkanlığa aday olma olasılığı hakkında kamuya açık bir şekilde konuşmadı, ancak her ne kadar COVID-19 salgını, aşılar ve halk sağlığı konusunda Kennedy ile benzer görüşleri paylaşıyor.

Jet franchise'ı başkanlık siyasetine yabancı değil. Sahibi Woody Johnson, 2017'den 2021'e kadar eski Başkan Donald Trump'ın Birleşik Krallık büyükelçisi olarak görev yaptı. Yakın zamanda Cumhuriyetçi Parti'nin Güney Carolina ön seçimini kazanmasının ardından bir mitingde Trump'la birlikte görüldü.