Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Richard Hughes, Liverpool'un sportif direktörlüğüne atandı

Richard Hughes, Liverpool'un sportif direktörlüğüne atandı

Liverpool FC, bu sezon sonundan itibaren geçerli olmak üzere Richard Hughes'un takımın yeni sportif direktörü olarak atandığını doğruladı.

Atlet Bu ayın başlarında Hughes'un, sezon sonunda Bournemouth teknik direktörlüğü görevinden ayrılacağının ve yerine asistanı ve eski kulüp kaptanı Simon Francis'in getirileceğinin açıklanmasının ardından Liverpool'a taşınmaya hazırlandığı bildirilmişti.

Hughes, uzun süredir Hughes'la çalışma arzusu duyan ve kariyerinin ve itibarının arttığını izledikten sonra ona en yüksek saygıyı gösteren Michael Edwards tarafından arandı.

İkilinin, Hughes'un oyuncu, Edwards'ın ise uzman olduğu dönemde Portsmouth'ta birlikte olduklarından bu yana 20 yılı aşkın bir profesyonel ve kişisel ilişkisi var.

Edwards, Bournemouth'un Tyrone Mings, Lewis Cook, David Brooks (Liverpool hastalığından önce Brooks'a yoğun bir şekilde bakıyordu), Lloyd Kelly ve Philip Billing gibi genç yetenekleri tespit edip güney sahiline çekmesinden etkilendi.

Daha derine git

FSG neden çok kulüplü bir model izliyor ve bunun Liverpool'a faydası nedir?

Michael Edwards


Edwards (solda), FSG'de üst düzey bir rol üstleniyor

Hughes, “Bu fırsata sahip olduğum için çok gurur duyuyorum” dedi. “Liverpool eşsiz bir kulüp ve onlara bu kapasitede hizmet etme fırsatı verildiği için minnettarım.

“İnsanlar haklı olarak bu organizasyonun gurur duyabileceği zengin tarih hakkında konuşuyor, ancak beni gerçekten ilgilendiren şu an ve gelecek. Jurgen Klopp olağanüstü bir takıma ve kadroya liderlik ediyor ve bunun yanı sıra genç oyunculara ve onların birinciliğe giden yollarına bağlılık takım da muhteşem.

“Bu rolü üstlenmenin getirdiği beklentiler ve sorumlulukların tamamen farkındayım. Bu benim işim olacak, Michael (Edwards) ile çalışmak ve halihazırda mevcut olan futbol operasyonları ekibine ve aynı zamanda şirketteki daha geniş kadroya liderlik etmek benim işim olacak. AXA Eğitim Merkezi, doğru kararlar vermek için.

READ  Shane McClanahan, Tommy John ameliyatını gerçekleştirecek

Edwards şunları ekledi: “Onu hem profesyonel hem de kişisel olarak hayatımın yarısı boyunca tanıyorum ve o kesinlikle Liverpool FC'nin en iyi değerlerini bünyesinde barındıran biri. Ona tamamen güveniyorum.”

“Olağanüstü bir muhakemeye ve temsil ettiği kuruluşların yararına akıllı kararlar alma konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip.”

derinleştirmek

Daha derine git

Transfer anlayışı ve Edwards'ın bonoları: Liverpool neden Hughes'u sportif direktör olarak atadı?

Liverpool takipçi sayısında büyük bir değişimin ortasında Teknik direktör Jurgen Klopp'un bu yaz istifa etme kararı, En yakın çalışanlarının da ayrılması planlanıyor Geçici sportif direktör Jörg Schmadtke çoktan ayrıldı.

Ancak Edwards, Liverpool'un sahibi Fenway Sports Group'a (FSG) futbol baş sorumlusu olarak katılmayı kabul etti ve Pazar günü Merseyside kulübünün FA Cup'ta Manchester United'a karşı 4-3 mağlup olduğu Old Trafford'da görüldü. Eski Liverpool CEO'su, yeni görevinde kulübün futbol operasyonlarını denetleyecek. FSG ayrıca Benfica teknik direktörü Pedro Marques için de bir transfer üzerinde çalışıyor.

Hughes'un atanması her zaman FSG'nin Edwards'ı güvence altına almasına bağlı olacak ve bir süre önce Bournemouth'a bildirimde bulunan eski İskoçyalı oyuncu, Ocak ayında transfer penceresinin kapanmasından bu yana birçok taliple görüşmelerde bulundu.

Edwards'ın olduğu biliniyor. Hughes sektörün liderleri arasında Ve onun hareketi Andoni Iraola geçen Haziran ayında Bournemouth'un teknik direktörü olarak atandı Güvenilirliğine vurgu yaptı.

derinleştirmek

Daha derine git

Michael Edwards – Liverpool'un dikkat çekici yükselişinin ardındaki vizyoner

Hughes uzun süredir potansiyel bir aday olarak lanse edilse de, FSG'nin Edwards'la yaptığı görüşmeler sırasında ilerleme kaydetmesiyle bu, somut bir seyahat yönü haline geldi.

1998 ile 2002 yılları arasında Bournemouth'ta forma giyen Hughes, 2014'te emekli olduktan sonra kulübün işe alım ekibinde yer aldı ve daha sonra teknik direktörlüğe terfi etti.

READ  Los Angeles Lakers oyun pozisyonundan sendeledi ve şimdi Batı Konferansı'nda 11.

44 yaşındaki futbolcu, İtalya'da genç futbolcu olarak vakit geçirmişti. Atalanta İtalya hakkındaki bilgisi ve bu pazarda yön bulma yeteneği, Bournemouth'un Serie A'dan birkaç oyuncuyla sözleşme imzalama çabalarına yardımcı oldu. Hughes, yerel ve yurtdışındaki işe alım çevrelerinde iyi düşünülüyor, diğer dilleri konuşabiliyor ve son yıllarda Bournemouth'un işe alınmasından dolayı övgü alıyor.

Hughes, taşımacılık operasyonları ve görünürlük konusunda veriye dayalı bir yaklaşımı denetledi Ilya Zabarny, Dominic Solanke, Nathan Ack Ve Aaron Ramsdell Son yıllarda kulübe katıldı.

Liverpool'daki selefi Schmadtke, bir yıl önce Edwards'ın yerini alan eski sportif direktör Julian Ward'ın ayrılmasının ardından, kulüp tarafından geçen Haziran ayında kısa vadeli bir sözleşmeyle atandı.

Richard Hughes: Arka Plan


Hughes (ortada) Bournemouth'tan Liverpool'a katılıyor (Fotoğraf: Bournemouth)

44 yaşındaki Hughes, Bournemouth'un menajeri olarak on yıl görev yaptı.

Gençliğinde kulübün ilk takımına girdikten sonra tanıdığı eski teknik direktör Eddie Howe ile olan ilişkisinin gücü nedeniyle 2014 yılında bu göreve atandı.

İkisi de buraya taşındıktan sonra Portsmouth 2002'de birkaç ay arayla Edwards'la bir yıl sonra performans analisti olarak Fratton Park'a taşındığında tanıştılar.

Howe, iki yılının çoğunu Portsmouth'ta sakatlanarak geçirdi ve bu da onu, kariyeri bittikten sonra geleceğinin nerede olabileceği konusunda düşünmeye yöneltti. O ve Hughes, Edwards'la yakınlaştı. Sonraki yıllarda yolları farklı olsa da, yaptıkları işin doğası gereği birbirlerine bağlı kaldılar.

Liverpool'un spor direktörü olan Edwards daha sonra Gordon Ibe, Brad Smith ve Solanke'yi Howe tarafından yönetilen ve Hughes'un yönetici olarak atandığı Bournemouth'a büyük meblağlar karşılığında sattı. Harry Wilson Ayrıca South Coast kulübünde bir yıl kiralık olarak kaldı.

Howe'un Premier Lig'den düşmesinin ardından 2020'de ayrılmasının ardından Hughes kaldı. O günden bu yana Avrupa pazarında giderek daha fazla faaliyet göstermektedir. Son zamanlardaki dikkat çekici tavsiyelerinden bazıları arasında Dinamo Kiev'inkiler yer alıyor. Zabarni Ve AZ Alkmaar Milos KerkezKıtanın önde gelen kulüplerinden bazılarının ilgisini çeken oyuncular.

READ  NBA'den Joe Dumars, Draymond Green'den, Pistons'un kaymasından ve sezon boyunca şampiyonada yapılabilecek olası ayarlamalardan bahsediyor

(En üstteki resim: AFC Bournemouth)