Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rivian, yeni ve eski rezervasyonlar için R1T ve R1S fiyatlarını yükseltti

Rivian, yeni ve eski rezervasyonlar için R1T ve R1S fiyatlarını yükseltti

Rivian, daha önce bildirildiği gibi, bu hafta R1T elektrikli kamyoneti ve R1S elektrikli kamyonetinin tahmini fiyatlarını yüzde 20’ye kadar artırdı. Crunch Al. Şirket, yeni tahminleri yeni siparişlere uyguluyor ve henüz üretime giren aracı olmayan rezervasyon sahipleri için değiştiriyor.

Bu, Rivian’ın siparişlerin açılmasından bu yana açıkladığı ilk önemli fiyat değişikliği ve tüm müşteri ön siparişleri “üretim yaklaştıkça fiyatların değişebileceğini” belirtse de, hiç kimse bu büyüklükte bir değişikliğe hazır görünmüyor. Potansiyel elektrikli araç alıcıları buna alışkın Fiyat dalgalanmaları Tesla otomobilleri için, ancak bu durumda fiyatlar genellikle sipariş verdikleri andan itibaren kısıtlanır.

Fiyat artışı haberi, Rivian’ın hem R1T hem de R1S için çift motorlu bir konfigürasyonun yanı sıra 260 mil menzil için derecelendirilmiş daha küçük bir “standart” pil paketi seçeneği ile ön sipariş verme yeteneğini duyurmasıyla geldi.

R1T için 67.500 dolardan başlamak üzere 314 mil menzile sahip dört motorlu bir konfigürasyon kullanıyor, ancak şimdi bu fiyatı yalnızca ikiz motor ve standart bir akü paketi konfigürasyonu ile alacaksınız – bu 2024’e kadar mevcut olmayacak. Dört motorlu konfigürasyonlar şimdi R1T için 79.500 dolardan ve R1S için 84.500 dolardan (başlangıçta 70.000 dolardan) başlıyor.

Rivian’ın baş büyüme sorumlusu Jiten Behl tarafından yayınlanan bir açıklamada, fiyat artışı küresel çip kıtlığına ve tedarik zinciri sorunlarına bağlandı:

“Çoğu üretici gibi, Rivian da enflasyonist baskılar, artan bileşen maliyetleri, benzeri görülmemiş tedarik zinciri kıtlıkları ve parçalarda (yarı iletken yongalar dahil) gecikmelerle karşı karşıya. Bu zorlu koşullar nedeniyle maliyet ve karmaşıklıktaki artış, R1T ve R1S fiyatlarında bir artış gerektiriyor. Bugün tanıttığımız modeller – orijinal olarak 2018’de belirlenen fiyatlar. Bu karar, müşterilerimizin Rivian’dan beklediği ve hak ettiği yüksek kalite, performans ve yetenekleri koruyan rekabetçi ürünler sunmaya devam etmemizi sağlayacaktır. Revize edilmiş fiyatlandırma ile birlikte Mevcut tekliflerimiz arasında, R1T ve R1S için Çift seçenekli Motor AWD ve standart akü paketi seçeneklerini de duyuruyoruz; bu seçenekler, genişleyen seçenek, yükseltme ve aksesuar yelpazemizin bir parçası olarak müşterilerimize çok çeşitli seçenekler sunacak.”

Kamyonu ön sipariş verenler yüksek fiyatlardan memnun değil. Birçok müşteri aldı reddit İptallerini paylaşmak veya siparişlerini iptal etmeyi planlamak için. Rivian’ın tweet’i Çift motor konfigürasyonunun yeni duyurusunda, mevcut ön siparişleri için 12.000 ila 20.000 ABD Doları arasındaki fiyat artışının hayal kırıklığını paylaşan birçok müşteri de dahil olmak üzere yaklaşık 400 yanıt aldı.

YouTuber’lar bile Zach Nelson Jerry her şeyi hazırlar ve Kraliçe Nelson Snazzy Labs’tan Twitter’a bu konuda. Her ikisi de Rivian’ın R1T kamyonunun erken hayranları ve rezervasyon sahipleriydi, ancak şimdi nasıl hissettikleri hakkında konuşun ve değişti. Quinn, Twitter’da beş ay önce Rivian’dakilerin ona araba fiyatları konusunda emin olduklarını söylediğini yazdı. Quinn, “5 ayda pek bir şey değişmedi – kesinlikle yüzde 20 değil. Bana, müşterilere ve yatırımcılara yalan söylediler” diye yazdı.

READ  Amazon hisseleri kazançların ardından yükselişe geçti