Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Powell fiyatları yükseltmeye hazırlanırken Dow yükselir; Petrol fiyatları varil başına 112 doların üzerine çıktı

Powell fiyatları yükseltmeye hazırlanırken Dow yükselir;  Petrol fiyatları varil başına 112 doların üzerine çıktı

Dow Jones Sanayi Ortalaması, Fed Başkanı Jerome Powell’ın hazırladığı açıklamaların, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline rağmen Fed’in faiz oranlarını artırmaya hala hazır olduğunu göstermesinin ardından Çarşamba günü 250 puan yükseldi. Hazine getirileri, iki günlük keskin kayıpların ardından toparlandı. Rusya/Ukrayna ihtilafının yönlendirdiği petrol fiyatları kısa süreliğine varil başına 112 doların üzerine çıkarken, enerji hisseleri aktif olarak işlem görüyordu.
xSalı günü kapattıktan sonra, Hollandalı kardeşler (bruce) Ve satış ekibi (CR) çeyrek dönem sonuçlarını açıklayan şirketler arasında yer almaktadır. BROS hisseleri Çarşamba günü erken saatlerde %3 düşerken, Salesforce hisseleri sabah ticaretinde yaklaşık %4 arttı. Bu arada rakip seri dolar ağacı (DLTR) hisseler açılıştan sonra %4 düştüğü için Çarşamba günü erken saatlerde karışık sonuçlar bildirdi.

arasında Dow Jones LiderleriVe bir elma (AAPL) %0,7 yükseldi ve Microsoft (MSFT) %0,6 arttı Bugün borsa. Birleşik Sağlık (Birleşmiş Milletler), izlenmesi gereken bir Dow Jones hissesi yeni bir satın alma noktasına yaklaşıyor.

elektrikli otomobil lideri tesla (TSLA) Çarşamba günü yaklaşık %1 yükseldi ve Salı günkü %0.75’lik düşüşten toparlanma istiyor.

Haber kaynaklı piyasa oynaklığının ortasında, ticari metal (CMC), Kuzey Petrol ve Gaz (kama), Palo Alto Ağları (bano) Ve Ryan’ın uzmanlık alanı (Ryan) Çarşamba günü izlenecek en iyi hisseler arasında yer alıyor. Mevcut borsa koşullarının yatırımcıları kenarda ve kenarda tutması gerektiğini unutmayın.

Microsoft ve Tesla IBD Lider Tablosu Mağazalar. Ticari metal bu hafta ortaya çıktı Satın alma bölgesi sütununun yanındaki hisse senetleri. Ryan uzmanlığı Sigortacılık lideri.

Dow Jones Today: Fed Başkanı Powell, Rus İstilası

Çarşamba günü piyasa açıldıktan sonra Dow Jones Sanayi Ortalaması %0,8 artarken S&P 500 %0,9 arttı. Nasdaq sabah ticaretinde %0.65 yükseldi. arasında Borsa Yatırım FonlarıNasdaq 100 Invesco QQQ Güven İzleyici (QQQ(%0,5 artış, SPDR S&P 500 ETF)casus) Çarşamba günkü açılıştan sonra %0,6 arttı.

10 yıllık Hazine faizi Çarşamba sabahı %1.78’e yükseldi. Salı günü, 10 yıllık Hazine getirisi, ikinci bir düz seans için dalış yaptıktan sonra %1,71’de kapandı. 15 Şubat’ta, 10 yıllık Hazine getirisi, Ağustos 2019’dan bu yana en yüksek seviye olan %2,06’nın üzerine çıktı. Bu arada, ABD petrol fiyatları, ABD petrol fiyatları arasındaki isteksizliğe tepki olarak Çarşamba günü %7’den fazla yükseldi. Küresel petrol tüccarları Rus petrolü alacak. West Texas Intermediate ham petrolü kısa bir süre varil başına 112 doların üzerinde işlem gördü.

READ  Powell'ın ifadesine göre Asya hisse senetleri, Çin'i canlandırmayı dört gözle bekleyerek rallisini durdurdu

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell Çarşamba ve Perşembe günleri saat 10.00’da ET’de Kongre önünde ifade verecek. Enflasyonun zaten yüksek olması ve Fed’in eğriden geri çekilmesiyle, Wall Street’te politika yapıcıların yalnızca hızlı sıkılaştırmaya devam etmekle kalmayıp, potansiyel olarak oran artışlarının hızını ikiye katlamak için fazla seçenek hissetmeyebileceğine dair endişeler var. Fed Başkanı Powell, bu endişeyi gidermek için ifadesini kullanabilir.

Powell hazırlanan yorumlarda, “Sürdürülebilir genişlemeyi ve güçlü bir işgücü piyasasını teşvik ederken, yükselen enflasyonun yerleşmesini önlemek için politika araçlarımızı uygun şekilde kullanacağız” dedi. “Net varlık alımlarımızı aşamalı olarak kaldırdık. Enflasyonun %2’nin üzerine yükselmesiyle ve güçlü bir işgücü piyasası Bu ayın sonlarında yapacağımız toplantıda federal fon oranı hedef aralığını yükseltmenin uygun olacağını tahmin ediyoruz.”

Ukrayna’da Rus kuvvetleri Sert vurmaya devam et Ülkenin en büyük ikinci şehri olan Kharkiv, askeri stratejide bariz bir değişiklikle savunucuların moralini bozmak amacıyla.

Bu arada ADP, şirketlerin Şubat ayında 475.000 iş eklediğini ve bu rakamın Econoday’in 320.000 yeni iş tahmininden daha iyi olduğunu söyledi. ADP İstihdam Raporu, Çalışma Bakanlığı’ndan tarım dışı işlere giriş olarak aylık olarak hesaplanır. Bu raporun Cuma günü yayınlanması bekleniyor.

borsa düzeltmesi

Büyük hisse senedi endeksleri ağır kayıplarla satıldığından, borsa Salı günü zayıf bir hareket kaydetti. Zayıflığa rağmen Çarşamba, devam eden bir ralli girişiminin beşinci günü olacak. takip günü Yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret ediyor – şimdi her an mümkün. Mevcut oynaklığın ortasında, IBD’yi okumak ve takip etmek için önemli bir zaman Büyük resim dikey.

Salı büyük resim “Hisse senetleri yükselmekten çok düşmeye devam ederken, bugün borsada başarılı bir hisse senedi toplayıcı olmak, büyük bir gerilemenin ortasında gerçekten yükselen birkaç sektöre lazerle odaklandığınız anlamına gelecektir.”

IBD’de yeniyseniz, bir göz atmayı düşünün. hisse senedi alım satım sistemi Ve CAN SLIM Temelleri. Ayırmak grafik desenleri En önemli yatırım kılavuzlarından biridir. IBD geniş bir ürün yelpazesi sunar Stok Büyüme ListeleriGibi Liderler Sıralaması Ve SwingTrader.

Yatırımcılar ayrıca izleme listeleri oluşturabilir, bir profile yakın şirketleri bulabilir satın alma noktasıveya özel ekranlar geliştirin IBD Market Smith.


Şu anda izlemeye değer dört Dow Jones hissesi

READ  Hyperloop One için oyun bitti

Dow Jones kazançları: Salesforce

Salesforce hissesi Çarşamba günü erken saatlerde yaklaşık %4 arttı Wall Street kazandı Üç aylık kazanç ve satış tahminleri. Kurumsal yazılım üreticisinin gelir kılavuzu beklentilerin üzerinde geldi, ancak kazanç tahmini bir kayıptı.

CRM hisseleri Salı günü 52 haftanın en yüksek seviyesinden %30’dan fazla kapattı. Hisse 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaların oldukça altında.

İzlenecek Dow Jones hisseleri: UnitedHealth

UnitedHealth, 501.03 satın alma noktası sunan çift tabanlı bir taban inşa ediyor. Salı günü hisse senetleri, %0,1’lik yükselişin ardından 50 günlük hareketli ortalamanın hemen altında tamamladı. BM hisseleri Çarşamba günü %0.5 yukarıda işlem gördü.

yükseliş, hisse senedi bağıl kuvvet çizgisi Yeni zirvelerde, borsada önemli bir performans sergiliyor.


Cur’da izlenecek dört büyüme hissesisborsa düzeltmesi


İzlenecek hisse senetleri: Metal Ticareti, Northern Oil, Palo Alto, Ryan’s Specialty

İnşaat sektörü için metal ürünleri üreticisi Teksas merkezli Commercial Metals, 38.82’yi geçmeye çalışıyor satın alma noktası birleşmede. Hisseler, Salı günü kısa bir süreliğine patlak verdiği için giriş seviyesine göre yaklaşık %3 düştü. Alış bölgesi %5 artarak 40.76’ya yükseldi. CMC hisse senedi 99 gösteriden 98’i mükemmel IBD bileşik sınıflandırması, her biri için IBD stok kontrolü. CMC hisseleri Çarşamba sabahı %2,5 arttı.

Kuzey Petrol ve Gaz geçmişte patladı kulplu bardak25.57 satın alma noktasıuyarınca IBD Market Smith Grafik analizi. NOG hisseleri Çarşamba günü %3 yükseldi.

Siber güvenlik lideri Palo Alto Networks, Salı günkü yaklaşık %3’lük düşüşün ardından 572.77 satın alma noktası konsolidasyonunun üzerinde tutuyor. Alım bölgesi %5 artışla 601.41’e yükseldi. RS hattı, çıkış gününde yeni bir zirveye ulaştı. Geçen hafta şirket Raporlanan güçlü karlar ve satışlar. Palo Alto hisse fiyatları Çarşamba sabahı erken saatlerde yatay seyretti.

sigortacılık lideri Ryan Specialty, 40.65 satın alma noktasını hacklemeye çalışıyor çift ​​dip noktası Saplı, ancak Salı günü keskin bir şekilde tersine döndü. Geçen hafta, aracılık hissesi 50 günlük çizgide güçlü destek buldu. RYAN hisseleri Çarşamba sabahı %1 arttı.


IBD Live’da mevcut borsa düzeltmesinde önde gelen hisse senetlerini analiz ederken IBD uzmanlarına katılın


Tesla Hisse Senedi

Tesla hissesi Salı sabahı kayıplarından kurtulmak isteyen Çarşamba sabahı yaklaşık %1 yükseldi. Hisse senetleri, Pazartesi günkü ralli sırasında uzun vadeli 200 günlük çizgiyi kararlı bir şekilde geri çekti. Şimdi yeni tabanın sağ tarafında yukarı doğru ilerlemeye devam etmek için oku arayın. Hisse senedi için bir sonraki büyük test, mevcut fiyatının %10 üzerinde olan 50 günlük çizgi olabilir. Bu hattın toparlanması, hisse senedi için temel oluşturma süreci için yükseliş olabilirken, güçlü direnç uzun vadeli bir konsolidasyon dönemine işaret edebilir.

READ  Hisse senetleri Wall Street'in yılın en kötü haftalarından birinde düştü

Hisse 4 Kasım’da 1.243.49’a kadar yükseldi, ancak Salı günü tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %31’i tamamladı.

Dow Jones Liderleri: Apple ve Microsoft

arasında Dow Jones hissesiApple bir dosya oluşturuyor çift ​​alt taban 176,75 ile satın alma noktasıuyarınca IBD Market Smith Grafik analizi. Hisseler yeni satın alma noktasından yaklaşık %7 uzakta. AAPL hissesi geçen hafta uzun vadeli 200 günlük çizgide destek buldu, ancak 50 günlük hareketli ortalamanın altında kaldı. Apple hisseleri Çarşamba günü %0.7 yükseldi.

Dow Jones’un 50 günlük çizgideki potansiyel dirençle başa çıkma şekli, bir kırılma potansiyelinin anahtarı olacaktır. Hisse senedi güçlü bir direnç bulursa, konsolidasyon süresinin daha uzun olması muhtemeldir. Bununla birlikte, hisse senedi kararlı bir şekilde bu seviyeye geri dönerse, yakın ufukta bir kırılma olabilir. Şu anda Apple’ın hissesi 50 günlük seriden yaklaşık %5 düştü, yani potansiyel bir testten önce biraz zaman var.

stok, mevcut bağıl kuvvet çizgisi Kurumların Apple hisselerini satma konusunda isteksiz olduklarını gösteren borsa zayıflığı karşısında hala son zamanlardaki yükseklere yakın.

Yazılım lideri Microsoft Inc’in hisseleri, art arda üç günlük kazancın ardından Salı günü yüzde 1.3 düştü. Dow Jones Yazılım Lideri, bir temel oluşturmaya devam ederken, uzun vadeli 200 günlük çizginin hemen altında. MSFT hissesi Çarşamba günü %0.6 yükseldi.

Scott Lehtonen’i Twitter’da takip ettiğinizden emin olun. Tweet yerleştirme Hisse geliştirme ve Dow Jones Endüstriyel Ortalama hakkında daha fazla bilgi edinin.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme hisse senetleri

IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile piyasayı nasıl zamanlayacağınızı öğrenin

IBD’nin uzun vadeli liderleriyle en iyi uzun vadeli yatırımları bulun

MarketSmith: Araştırma, çizelgeler, veriler ve eğitim tek bir yerde

Büyüme Hisse Senedi Nasıl Bulunur: IBD Neden En İyi Hisse Senetlerini Aramayı Basitleştiriyor?