Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Roblox çalışanlarına haftanın üç günü ofise gelmeleri gerektiğini söylüyor

Roblox çalışanlarına haftanın üç günü ofise gelmeleri gerektiğini söylüyor

Roblox’un kurucusu ve CEO’su David Baszucki, 10 Ağustos 2019’da Burlingame, California’da düzenlenen Roblox Geliştiriciler Konferansı’nda bir sunum yapıyor.

Ian Tuttle | Getty Images

Roblox Haftanın en az üç günü bir oyun şirketinin fiziki ofisinde çalışmak istemeyen çalışanların başka bir yerde iş bulması gerekecek.

Roblox’un kurucusu ve CEO’su David Baszucki, Salı günü çalışanlara gönderdiği bir notta, uzaktan çalışanların Salı’dan Perşembe’ye kadar ofise gelip gelmemeye karar vermek için Ocak ortasına kadar süreleri olduğunu söyledi ve gerekirse ulaşım masraflarının karşılanacağını da sözlerine ekledi.

Baszucki yayınladığı notta, “Bu kararı hafife almadık, çünkü taşınma kararının hem çalışanlarımız hem de aileleri ve sevdikleri için önemli bir karar olduğunun farkındayız” diye yazdı. Blog “Roblox’ta Birlikte Nasıl Çalıştığımızın Geleceği” başlıklı.

Baszucki, şirketin bir dizi uzaktaki çalışana ulaşacağını (ancak kaç kişi olduğunu belirtmedi) ve onlardan önümüzdeki yaza kadar şirketin San Mateo, Kaliforniya’daki genel merkezine gelmelerini isteyeceğini söyledi.

Çocukların Kovid salgını sırasında evde kalmasıyla iş patlaması gördükten sonra 2021’de halka açılan Roblox, aralarında Google’ın da bulunduğu büyüyen şirketler listesine katılıyor. C. B. Morgan Chase Ve bir hukuk firması Davis Polk Wardwell Bu, ofise dönüş için katı zorunluluklar belirledi.

Salı günkü duyuru Roblox için radikal bir değişimi temsil ediyor. Geçen yıl mayıs ayında personele şunu söyledi: Bu, “çalışanlara haftada birkaç gün düzenli olarak ofise gelme veya öncelikle uzaktan çalışma” ve “üç aylık toplantılara” katılma seçeneği sunuyordu.

Şirketin pazarlama müdürü Barbara Messing, o dönemde şöyle yazmıştı: “Ekiplere ve liderlere, hedefleri ışığında en iyi şekilde nasıl çalışacaklarını belirleme esnekliği sağlayan, kişisel sorumlulukla desteklenen yeni bir iş modeli oluşturduk.”

Baszucki, son gönderisinde Roblox’un salgının ötesine geçen “hiper hibrit, uzak bir kültür” tasavvur etmesini “kişisel olarak umduğunu” söyledi. Ancak sonuçta ofiste çalışmanın şirket kültürünü geliştirdiğini ve daha yenilikçi ve üretken çalışanlara yol açtığını söyledi.

READ  RIP Bernie Stollar, Eski Sega, Atari ve PlayStation Executive

Baszowski, “Şahsen üç saatlik grup incelemesi, video oturumlarından çok daha az streslidir ve beyin fırtınası oturumları daha esnek ve yaratıcıdır” diye yazdı. “Sanal çalışma alanlarının da fiziksel alanlar kadar ilgi çekici, işbirliğine dayalı ve üretken olduğu bir noktaya ulaşacağımızdan eminim ancak henüz o noktada değiliz.”

31 Aralık itibarıyla Roblox’un 2.100’den fazla tam zamanlı çalışanı vardı.

Baszucki, ofise geri dönmemeyi seçenlerin, “bireysel düzeylerine ve hizmet sürelerine bağlı olarak, poliçelerinde her kişi için altı aylık sağlık sigortasının yanı sıra” bir kıdem paketi alabileceklerini yazdı. Ayrıca, “tam zamanlı çalışan olarak görevlerinden çıkmak için” Nisan ortasına kadar sürecek üç ay daha süreleri olacak” diye ekledi.

“Bu, geçiş yapmayı seçip seçmemelerine bakılmaksızın tüm çalışanların, o dönemde sahip oldukları diğer avantajlara ek olarak Kasım ve Şubat ayları için üç aylık faydalar alacakları anlamına geliyor” dedi.

Roblox, veri merkezi operatörleri, içerik moderatörleri ve çağrı merkezi çalışanları gibi bazı uzak çalışanları, tesis dışında olmalarını gerektiren rollerde kullanmaya devam edecek.

Ek olarak Baszucki, Roblox’un bazı “özel becerilere veya önemli kurumsal bilgiye sahip bireylerin” uzaktan çalışmaya devam etmesine de izin vereceğini söyledi. Şirket, saha dışı işlerde çalışanlar veya belirli becerilere sahip olanlar dışında, uzaktan çalışanlara yönelik yeni teklifler yapmayacak.

Baszucki, “Bu son derece zor bir karar çünkü yaşadığımız yer kişisel bir seçim ve hayatımızın her yönünü etkiliyor” diye yazdı. “Bu süreci olabildiğince sistematik ve adil hale getirmek için elimizden gelen her şeyi yaptık. Ne yazık ki bazı çalışanların genel merkezde bize katılmamaya karar vereceğini biliyorum.”

İzler: Snapchat sohbet robotu reşit olmayan birine uygunsuz tavsiyelerde bulunuyor

Snachat chatbot, reşit olmayanlar için uygun olmayan tavsiyeler sağlıyor