Temmuz 1, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Roger Goodell, Daniel Snyder’ı Washington Commanders’ın sahibi olarak görevden alma yetkisine sahip olmadığını söyledi

Roger Goodell, Daniel Snyder'ı Washington Commanders'ın sahibi olarak görevden alma yetkisine sahip olmadığını söyledi

NFL Komiseri Roger Goodell, örgütün işyeri kültürünün devam eden incelemesi ve kadın çalışanların ekip yöneticileri tarafından yaygın cinsel taciz suçlamaları nedeniyle Washington kaptanının sahibi olarak Daniel Snyder’ı kovma yetkisine sahip olmadığını söyledi.

Goodell Çarşamba günü Kongre üyelerinden önce bir Meclis Gözetim ve Reform Komitesi duruşmasında ifade verdi. İki saatten fazla süren ifadenin sonuna yakın bir noktada, Temsilci Rashida Tlaib (D-Michigan), Goodell ve Douri’nin Snyder’ı cezalandırmak için “daha fazlasını yapmaya istekli olup olmadıklarını” sorgulayan Goodell’i sorguladı.

İlk başta ona liderlerin sahibi olarak Snyder’ı kovmayı tavsiye edip etmeyeceğini sorduktan sonra, bir öğrenci Goodell’e “Onu kaldıracak mısınız?” Diye sorarak onu takip etti.

Goodell, “Onu görevden almaya yetkim yok, Kongre Üyesi” diye yanıtladı.

Bir NFL sahibi, Goodell’in böyle bir oyu resmi olarak tavsiye etme yetkisine sahip olmasına rağmen, oy sahiplerinin yalnızca dörtte üç çoğunluğu (bu nedenle, 32’den 24’ü) ile kaldırılabilir.

Snyder ifade vermeye davet edildi, ancak dış ticari yükümlülükler ve yasal süreçle ilgili endişeleri öne sürerek reddedildi. Komite Başkanı Carolyn Maloney (D-New York) duruşma sırasında kendisini ifade vermeye zorlamak için bir mahkeme celbi çıkarmayı planladığını duyurdu.

Maloney, “NFL, Snyder’ı sorumlu tutmak konusunda isteksiz veya bunu yapamıyor” dedi. Bu nedenle, önümüzdeki hafta Bay Snyder’a ifadesi için mahkeme celbi çıkarma niyetimi beyan ediyorum. Komisyon, Washington liderleri hakkındaki soruşturmasında geri adım atmayacak.

Goodell komiteye, avukat Beth Wilkinson tarafından yürütülen bir soruşturma sonucunda takımın kültürünün değiştiğini ve Snyder’ın “sorumlu tutulduğunu” söyledi.

Wilkinson geçen yıl bulgularını Goodell’e sunduktan sonra, NFL takıma 10 milyon dolar para cezası verdi ve Snyder günlük operasyonlarından uzaklaştı. Ancak, lig Wilkinson’ın bulguları hakkında yazılı bir rapor yayınlamadı, Goodell’in müfettişlerle konuşan eski çalışanların mahremiyetini korumayı amaçladığını söylediği bir karar.

READ  Notre Dame Futbol İşe Alımı: İlk dört yıldızlı Sam Pendleton, İrlandalıları 2023 sınıfında ilk kez geri almayı taahhüt etti

Çarşamba günkü oturumun ardından liderler, ekip personeline bir kopyası ESPN tarafından elde edilen bir mektup gönderdiler ve kısmen şunları söyledi: bugün var olan Washington Liderler Örgütü.”

Komite, sekiz aylık soruşturmasının sonuçlarını Çarşamba günü duruşma başlamadan önce yayınladı ve Snyder’ı eski çalışanları itibarsızlaştırmaya, tanıkları korkutmak için özel dedektif kiralamaya ve bir denizaşırı davayı bahane olarak kullanmaya çalışan kendi “gölge soruşturmasını” yürütmekle suçladı. telefon kayıtları ve e-postalar alın.

29 sayfalık not, Snyder’ın kendisini ve diğer ekip yöneticilerini görevi kötüye kullanmakla suçlayarak insanları itibarsızlaştırmaya çalıştığını ve ayrıca Wilkinson Company’nin NFL için yürüttüğü ekiple bir soruşturmayı etkilemeye çalıştığını iddia ediyor.

Snyder’ın avukatları, NFL’ye “özel metin mesajları, e-postalar, telefon kayıtları, arama dökümleri ve Bay Snyder’ın görünüşe göre bir komploya karıştığına inandığı yaklaşık 50 kişinin sosyal medya gönderilerini” içeren 100 slaytlık bir PowerPoint sunumu sundu. “dedi komisyon.

Goodell, sözde “gölge” soruşturma hakkında sorulduğunda, “İnsanları ilerlemekten caydıracak herhangi bir önlem uygun olmaz” dedi.

Snyder’ın bir sözcüsü yaptığı açıklamada, raporu ve duruşmayı “siyasi olarak suçlanan gösteri duruşması” olarak nitelendirdi ve Kongre’nin “bir futbol takımının yıllar önce üstlendiği bir davayı” soruşturmaması gerektiğini söyledi.

Ekibin 40’tan fazla eski çalışanını temsil eden avukatlar Lisa Banks ve Debra Katz, Goodell’i bir kez daha Wilkinson soruşturmasından bir rapor yayınlamaya çağırdı ve Snyder’ın sorumlu tutulduğunu söylemesini “şaşırtıcı ve cesaret kırıcı” olarak nitelendirdi.

Banks ve Katz yaptığı açıklamada, “Komisyon bugün, Snyder ve avukatlarının şikayetçileri, avukatlarını, tanıklarını ve gazetecileri izlediğini ve soruşturduğunu açıkça belirten bir rapor yayınladı, Goodell’in farkında olduğu ve ele almak için hiçbir şey yapmadığı bir şey” dedi.

Maloney, işyerinde ifşa etmeme anlaşmalarının kullanımını sınırlamak ve profesyonel imajı uygun olmayan şekilde kullanılan çalışanlara koruma sağlamak için mevzuat çıkarmıştır. Liderlere yönelik suçlamalar arasında, ekip personelinin, amigo ekibinin katıldığı bir fotoğraf oturumundan müstehcen alıntılardan oluşan bir video klip hazırlaması da yer alıyor.

READ  Real Madrid, güvenlik sorunlarıyla gölgelenen bir gecede Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak için Liverpool'u yendi.

Komitedeki Cumhuriyetçiler, Demokratları, dikkatleri daha acil sorunlardan ve komitenin misyonunun kapsamı dışından başka yöne çekmek için NFL takımının peşine düşmekle suçladılar.

Kentucky Cumhuriyetçisi James Comer, “Bu komitenin birincil sorumluluklarından biri yürütme organını denetlemek, ancak bu Kongre’nin tamamı, Demokratlar Biden yönetimine göz yumdu” dedi. “Bunun yerine, bir özel kuruluşun gözetim komitesi, yıllar önce meydana gelen işyeri suistimalini araştırıyor.”

ESPN ve Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.