Haziran 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Shaquille O’Neal, Şerif’in oğlunun NBA draftına girmesini istemedi

Shaquille O'Neal, Şerif'in oğlunun NBA draftına girmesini istemedi

Shaquille O’Neal’ın oğlu Şerif O’Neal, babasının isteklerine karşı Salı günü Lakers tesisinde NBA öncesi draft eğitimine katıldı.

2013 yılında 34 numaralı Lakers formasını emekli eden Shaq, 22 yaşındaki oğlunun okulda kalmasını tercih etti, ancak Sharif NBA’e atılmaya hazır olduğunda ısrar ediyor.

En genç “Bu süreç hakkında biraz sallanıyoruz” dedi O’Neill Salı günü – 2022 NBA taslağından iki gün önce – Lakers eğitim tesisinde, süreç boyunca tavsiye için babasına güvenmediğini de sözlerine ekledi.

dürüst gibi Onun babası, LSU’ya gitti, ancak babasınınkinden çok farklı bir hikayesi vardı. Bir dizi sağlık sorunu nedeniyle UCLA ve LSU ile üç sezonda toplam 37 maçta oynadı – ortalama 11 dakika, üç ribaund ve maç başına 2.6 sayı. o Açık kalp ameliyatı geçirdi UCLA’daki birinci yılında (Aralık 2018), LSU’daki iki sezonunda ayak ve ayak bileği yaralanmaları nedeniyle sahalardan uzak kaldı.

Şerif O’Neill, 17 Mayıs 2022’de 2022 G League Elite Kampı sırasında.
Getty Images aracılığıyla NBAE

1992 NBA Draftı’nda Orlando #1’e gitmeden önce LSU’nun kontrolünü eline alan babası için Sharif, “Okulda kalmamı istedi. Ben de bu sayede kendimi geliştirmek istedim” dedi. “Takımlarla çalıştığımı biliyor. Ama yalan söylemeyeceğim, bunun hakkında konuşmadık. Bir şekilde geçiyorum. Herhangi bir taslak alıştırması yapmadı; yeni aldım [Orlando Magic]bu yüzden farklı bir eziyet.

“Yani, bunu yapmamı istemedi ve muhtemelen bunu söylememi istemediğini biliyorum, ama üzgünüm. İkimiz de yaşlandık, üstesinden geleceğiz.”

Lakers’ın Perşembe gecesi 2022 NBA Draft’ında herhangi bir seçme hakkı yoktu, ancak Jordan Hall (St. Joseph), Cole Swider (Syracuse), Orlando Robinson (Fresno State) ve Keeler gibi genç yeteneklerle hazırlık çalışmaları yapmaya devam ettiler. Edwards (Houston) ve Isaiah Wally (Okun).

Shaquille O'Neal, 11 Haziran 2022'de Citifield'deki Muhafazakar Ball Müzik Festivali sırasında.
Shaquille O’Neal, 11 Haziran 2022’de Citifield’deki Muhafazakar Ball Müzik Festivali sırasında.
Getty Images Muhafazakarlar Topu

Şerif, babasının mirasından sonra herhangi bir baskı hissedip hissetmediği sorulduğunda, “Artık tamamen farklı bir hikayem varmış gibi hissediyorum” dedi. “Onun geçmediği bazı şeylerden geçtim. 1 numaralı draft seçimiydi. Buraya gelmek için bir çeşit eziyet çekmem gerekti. Çok fazla eziyet etmem gerekti. Son dört yılda birkaç şeyden geçmem gerekti. – ayak yaralanmaları, kalp ameliyatı – ve bunu gerçekten dört gözle beklemiyorum.” Onun gölgesine düşene kadar.”

READ  2022 Ustalar Lider Tablosu: Canlı yayın, Tiger Woods skoru, bugün Augusta National'da 2. Rauntta golf sonuçları

6 fit-10, 215 kiloluk bir forvet olan O’Neal, geçen ay potansiyel bir G League Elite kampına katıldı.

“Üniversitedeyken yeterince fırsat bulamadığımı hissettim. Üniversitede kendim gibi hissetmedim” dedi.[The invite] Bana çok kapı açtı. …Beni gerçekten geriye götürdüğünü ve neler yapabileceğimi gösterdiğini hissediyorum. Ekiplerden işe çağrılar almaya başlar başlamaz, “Dostum, yapmak istediğim bu” dedim. Yani buradayım, tam önümde, o yüzden git onu al. Bu yüzden çalışmaya devam ettim.”

Şerif O'Neill, 17 Mayıs 2022'de 2022 G League Elite Kampı sırasında.
Şerif O’Neill, 17 Mayıs 2022’de 2022 G League Elite Kampı sırasında.
Getty Images aracılığıyla NBAE

O’Neill, Shaq’ın oğlu NBA’de bir parti yapmaya karar verdiğinde “bu fikirden hiç hoşlanmadığını” söyledi. Sharif’in perşembe akşamı sahalardan ayrılıp lige serbest oyuncu olarak çıkmak zorunda kalması kuvvetli bir ihtimal.

Sharif, “Bu fikri beğenmemesi can sıkıcı ama ben yetişkin bir erkeğim, 22 yaşındayım, kendi kararlarımı verebilirim” dedi. “Tam önümdeydi. Yedeklemem. Görsem alırdım. Ben de böyle yaptım. Her şeyi aynı şekilde alıyorum. Kalp ameliyatımı da aynı şekilde yaptım. yol.”

“Arınma tam önümdeydi, sağlıklı olmak önümdeydi ve bunun için gittim. Kimseyi tutmuyorum. Onun bir NBA efsanesi olduğunu biliyorum ve onun benim babam olduğunu biliyorum ama o tam önümdeydi ve gidip onu almam gerekiyordu. Bu yüzden, istese de istemese de, bu beni gerçekten yapmak istediğim şeyi yapmaktan alıkoymayacak.”

Shaquille O'Neal, 1992 NBA Draftı'nda 1. seçildikten sonra.
Shaquille O’Neal, 1992 NBA Draftı’nda 1. seçildikten sonra.
Getty Images aracılığıyla NBAE

Şerif, antrenman öncesi 6 numara giydiği Lakers tesisine rapor verdi.

“Umarım LeBron [James] Kızmayın,” dedi. “Anladım. [No. 6] Formayla çalışın.”