Mayıs 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rus oligarklarını takip eden gençler şimdi lüks yatlarını hedefliyor

Rus oligarklarını takip eden gençler şimdi lüks yatlarını hedefliyor

Florida’da Tesla Inc.’in özel jetlerini takip etmesiyle dikkat çeken bir üniversite öğrencisi, onu ele geçirdi. CEO Elon Musk ve Rus oligarkları yeni bir Twitter hedefinde: Rus seçkinleri için lüks yatlar.

19 yaşındaki Jack Sweeney tarafından düzenlendi Tweet yerleştirme Cumartesi günü, bir Twitter botu nerede olduğunu izler ve yayınlar Rus süper zengini. Pazar öğleden sonra itibariyle, hesabın 9.300’den fazla takipçisi vardı.

“Doğrudan mesajlarımda giderek daha fazla insanın ‘Sen de yatçılık yapabilir misin? Bay Sweeney Pazar günü bir röportajda söyledi.

RussiaYachts hesabı, bazıları Bay Sweeney’nin havada takip ettiği aynı Rus milyarderlere ait olan 23 lüks teknenin hareketlerini takip ediyor. Tweet yerleştirme.

Bay Sweeney’nin yarattığı gibi Tweet yerleştirmeRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından kullanılması muhtemel uçaklardan biri.

Central Florida Üniversitesi’nde birinci sınıf öğrencisi olan Bay Sweeney, bu iki hesabı iki gün sonra 26 Şubat’ta başlattı. Rusya Ukrayna’yı işgal etti. RUOligarchJets’teki hesabı Pazar günü itibariyle yaklaşık 395 bin takipçiye ulaşırken, Putin’e bağlı robotları takip eden insansız hava araçlarının 102.000’den fazla takipçisi var.

Bay Sweeney’nin jet takip robotları, boylam, enlem ve rakımı kaydeden ve 2020’de oluşturduğu bir algoritmaya dayalı olarak konum hesaplayan uçan transponderlerden gelen halka açık verilere güveniyor.

Yatlar için Bay Sweeney, büyük gemilerin konumlarını ileten ve izleyen gemideki güvenlik cihazlarından gelen benzer verilere güveniyor.

Şu anda, veriler her değiştiğinde izleyicisini manuel olarak günceller. Bilgi toplayan AIS veritabanına tam erişim için Bay Sweeney’nin bunun için ödeme yapması gerektiğini söyledi.

“Maliyetten gerçekten emin değilim çünkü farklı seçenekler var” dedi. “Şu anda manuel olarak yapıyorum, böylece otomatik olarak açabiliyorum.”

Bay Sweeney, yatların uçaklar üzerinden izlenmesiyle ilgili daha basit bir şey olduğunu söyledi: Hangisinin hangi tekneye sahip olduğunu söylemek çok daha kolay.

READ  ABD'deki gerilimler nedeniyle beş Çinli devlete ait şirket New York Menkul Kıymetler Borsası'ndan çıkarılacak

Savaşın başlangıcından beri birçok Rus oligark Yaptırım listesine alındı Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği, Birleşik Krallık ve diğer ülkeler tarafından, yatlar, kupa gayrimenkulleri ve diğer biblolar donma ve diğer kısıtlamalara tabidir. Batılı hükümetler, bu azınlığın Putin ile yakın ilişkilerden yararlandığını söylüyor. İnceleme, çoğu zaman tanınmayan bir grup yetkiliyi ve iş adamını dünyanın en çok takip edilen bireylerinden bazılarına dönüştürdü.

yetkililer Bir dizi lüks yat ve mülke el koydularRusya’da yaptırımlara tabi olan bazı milyarderlere ait.

Bay Sweeney, bot hesabıyla ilk kez Şubat ayının başlarında öne çıktı. Tweet yerleştirmeTesla’nın Bay Musk’ına ait olduğuna inanılan özel bir uçağın hareketlerini takip eden ve yayınlayan .

Bay Musk’ın kişisel güvenlik endişelerini öne sürerek özel mesajlarda hesabı silmesini istediğini söyledi. Bay Sweeney, yeni bir Tesla Model 3 için ElonJet’i alacağını söyledi. Bay Sweeney, Bay Musk’tan haber alamadığını söyledi.