Mayıs 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rusya Savunma Bakanlığı, 2 Mart’tan bu yana askeri personel için ilk büyük zayiat güncellemesini sağlıyor.

Rusya Savunma Bakanlığı, 2 Mart'tan bu yana askeri personel için ilk büyük zayiat güncellemesini sağlıyor.

Ukrayna hükümetinin bir danışmanı, Kiev çevresindeki bölgede meydana gelen son saldırılar hakkında iyimser konuştu.

İçişleri Bakanı danışmanı Vadim Denisenko Ukrayna televizyonuna verdiği demeçte, “Bir karşı saldırı başlatıyoruz. İlerliyoruz.”

CNN daha önce, Ukrayna kuvvetlerinin başkentin yaklaşık 55 kilometre (yaklaşık 34 mil) doğusundaki küçük Lukyanovka yerleşimi etrafındaki toprakları geri aldığını bildirmişti. CNN coğrafi konumlu sosyal medya, oradaki yoğun savaşların sonrasını tasvir etti.

Kiev’in hemen kuzeybatısındaki Irpin belediye başkanı CNN’e, şehrin %80’inin bir zamanlar Ukrayna ordusu tarafından kontrol edildiğini, ancak hala Rus Grad füzelerinin sürekli ateşi altında olduğunu da sözlerine ekledi.

“Baryshevka yakınlarında çok tehlikeli savaşlar yapıldı. [to the east]Ve Bucha, Hostomel ve Irpin [all to the northwest]. Denisenko, “Oldukça iyileşebildik” dedi.

Savunma hatlarının askıya alındığını ve karşı saldırıların başlatıldığını söyledi.

“Son 24 saat içinde on iki tank, birkaç uçak, 10’dan fazla zırhlı birlik ve en az 300 kişinin imha edildiğini” açıkladı.

Aynı zamanda Denisenko, başkentin güneyinde, yaklaşık 30 kilometre (yaklaşık 18 mil) uzaklıktaki Vasylkev yakınlarında ve yaklaşık 70 kilometre (yaklaşık 43 mil) Bila Tserkva’da daha fazla Rus hava saldırısı düzenlediğini bildirdi.

Ukrayna silahlı kuvvetlerine göre, Rusya’nın kayıplarına tepkisi, doğu Rusya’da konuşlanmış birçok birlik ile komşu Belarus’ta asker sayısını artırmaya devam etmek.

READ  Boşanma avukatı, diğer kişinin 'kalifiye olup olmadığını' kontrol etmenin bir yolu olarak erkeklerin her zaman ilk buluşmalarda ödeme yapması gerektiğini söyledi.