Ekim 3, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ryan Preece Daytona’daki şiddetli kazanın ardından sosyal medyada bir mesaj yayınladı

Ryan Preece Daytona’daki şiddetli kazanın ardından sosyal medyada bir mesaj yayınladı

DAYTONA BEACH, FL – Ryan Preece, Cumartesi gecesi Daytona Uluslararası Yarış Pisti’nde düzenlenen NASCAR Cup Serisi yarışı sırasında meydana gelen acımasız kazanın ardından sosyal medyada “Geri döndüm” dedi.

Stewart-Haas Yarış Takımı Pazar günü saat 2:20’de ET’de Preece’nin gözlemi sürdürmek için geceyi Halifax Sağlık Tıp Merkezi’nde kalacağını belirten bir açıklama yayınladı. Uyanıktı, tetikteydi ve hareket halindeydi. Ekip, ailesi ve arkadaşlarıyla iletişim halinde olduğunu belirtti. Bryce’ın Pazar sabahı ilerleyen saatlerde başka bir değerlendirmeye tabi tutulması bekleniyor. Güncellemenin Pazar öğleden sonra sunulması bekleniyor.

Bryce, eski adıyla Twitter olarak bilinen sosyal paylaşım sitesi X’teki mesajında ​​şunları yazdı: “Bir yarış arabası sürücüsü olmak istiyorsan, sert olsan iyi olur. Lanet olsun. … Geri dönüyorum.”

163 turluk yarışın 156. turunda Bryce’ın arabası Eric Jones’un arabasına arkadan çarptıktan sonra 10 kez takla attı. Brees’in arabası sola döndü ve takım arkadaşı Chase Briscoe’nun arabasına çarptı. Bu temas, Preece’nin arabasını üçüncü virajda kayarken yana doğru eğdi. Bryce’ın arabası bir yamacın üzerinden geçtiğinde, arabanın altına hava girdi ve onu yukarı kaldırarak şiddetli bir yuvarlanma başlattı.

NBC NASCAR analisti Jeff Burton, Brees’in NBC yayını sırasındaki kazası hakkında “Bu sadece şiddet içeriyor” dedi. “Şu arabaya bakın. Ağırlığı 3.500 poundun üzerinde olan bir şeyin bu şekilde havada uçabilmesi inanılmaz bir şey.”

Chris Bosher normal sezon finalini kazandı. Bryce otuz birinci oldu.

Bucher, “Ryan benim iyi bir arkadaşımdır” dedi. “Victory Lane’deyken onun hastanede olduğu haberini aldık, çok sıkıntı yaşıyorlar ve durumu iyi. Bunu duymak güzel.”

Bucher, henüz Bryce kazasının tekrarını izlemediğini ancak bu tür tersine dönüşlerin ne kadar sarsıcı olabileceğini anladığını söyledi. Geçen yıl arabası Coca-Cola 600’e takılmıştı.

READ  6 Numaralı Ohio State, 9 Numaralı Notre Dame'ı 17-14 yenmeye bir saniye kala tank avcısı atıyor

Bucher, devrilme kazasının neye benzeyebileceği konusunda “Seni aşar” dedi. “…yarış arabalarımızın ne kadar güvenli olduğunu takdir ediyoruz. Sanırım sektör olarak bazen onların hala tehlikeli olduklarını unutuyoruz. Bu kesinlikle en çılgın anlarımıza yol açabilir. Bu tehlikeli bir spor. Bazen öyleyiz.” Bunu aklımızın biraz fazla gerilerine itiyoruz. … (Bryce’ın) kazasının uyumsuz olduğunu yalnızca[kazayla ilgili gördüğü videonun]küçük kısmından biliyorum.”

NASCAR, Preece’yi daha ayrıntılı inceleme için Concord, Kuzey Carolina’daki Ar-Ge Merkezine iade edeceğini açıkladı.