Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

SAG-AFTRA Müzakereleri Pazartesi Devam Edecek – The Hollywood Reporter

SAG-AFTRA Müzakereleri Pazartesi Devam Edecek – The Hollywood Reporter

Hollywood’un en büyük sendikası için bir sonraki üç yıllık sözleşmeye ilişkin müzakereler, Pazar günü hafta sonu süren görüşmelerin ardından yenilenen bir iyimserlik duygusuyla sona erdi – ancak henüz bir anlaşmaya varılmadı.

SAG-AFTRA’nın bir sonraki televizyon/tiyatro anlaşması konusunda bir hafta sonu süren karşılıklı çekişmelerin ardından sendika ve Sinema Filmleri ve Televizyon Yapımcıları İttifakı’nın resmi pazarlığa geri dönecek bir tarihi yok. Ancak görüşmelerin verimli olduğu söyleniyordu: stüdyo tarafındaki bazı kişiler, sendikanın yayından daha fazla tazminat alma girişimi de dahil olmak üzere, her iki taraf da anlaşmanın tüm noktalarını henüz tamamlamamış olsa bile, hafta sonu oturumlarını olumlu bir adım olarak nitelendirdi. Yapay zeka ile ilgili çalışmalar ve düzenlemeler.

vardiya Bu, stüdyoların geçen hafta sendika liderlerine, Kasım ayının ilk haftasına, hatta 1 Kasım’a kadar herhangi bir çözüm sinyali gelmezse, 2024 yaz film listelerinin neredeyse kesinlikle havaya uçacağını açıkça belirtmesinin ardından geldi. Stüdyo içerisindeki kişilere göre, yılın ilk ayına kadar bu durum, katılan herkes için endişe verici bir durum.

Sendika stüdyoya son yanıtlarını Cumartesi günü sunarken, Pazar günü iki partinin temsilcileri arasında, önceki hafta önceki pazarlık oturumlarına katılan stüdyonun üst düzey yöneticilerinin doğrudan katılımı olmaksızın bazı tartışmalara tanık olundu.

“Hafta sonu boyunca AMPTP ile yapay zeka da dahil olmak üzere tüm açık teklifleri tartıştık.” SAG-AFTRA Pazar günü geç saatlerde tweet attı. “Her iki taraf da pazartesi günü bağımsız olarak çalışacak ve günün sonunda yeniden programa başlayacak. Bize katılın ve sabah grev sıralarını doldurun. Sesinizi duyurun.”

Bu son pazarlık tarihleri ​​serisinin geçici bir anlaşmaya yol açabileceğine dair sektör beklentileri yüksek. Sendika ve yönetim 24 Ekim Salı günü müzakere masasına döndüler ve o zamandan bu yana sendikanın üyelerine verilen tazminatları iyileştirme girişimi ve son enflasyonu hesaba katacak şekilde asgari ücreti önemli ölçüde artırma girişimi de dahil olmak üzere öneriler alışverişinde bulundular.

READ  Julie Powell'ın ölümünden önceki son tweeti hayranlarını şaşırttı

Müzakerelerin son haftası yaklaşırken, birkaç binden fazla SAG-AFTRA üyesi sendika liderliğini destekleyen bir mektup imzaladı ve sendika tarafını grevi sona erdirme adına ısrar etmeye ve taviz vermemeye çağırdı: “Biz bunu tercih ederiz” Kötü bir anlaşmayı kabul etmektense grevde kalın” deniyordu. Perşembe günü yayınlanan ve Julia Louis-Dreyfus, Cynthia Nixon, Leslie Odom Jr., Demi Moore, Jon Hamm ve diğerleri tarafından imzalanan mektupta.

Destek açıklaması, müzakerelerin gidişatından bıkmış ayrı bir aktör grubunun SAG-AFTRA’nın liderliğini eleştiren farklı bir mektup taslağı sunmasının ardından geldi. Sonuçta bu grup, loncanın 24 Ekim’de stüdyolarla müzakere masasına dönmesinin ardından mesajlarını yayınlamamaya karar verdi.

Kim Masters bu rapora katkıda bulunmuştur.