Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

SAG-AFTRA ve Stüdyolar Görüşmelere Çarşamba Günü Devam Ediyor – The Hollywood Reporter

SAG-AFTRA ve Stüdyolar Görüşmelere Çarşamba Günü Devam Ediyor – The Hollywood Reporter

henüz bitmedi. Sanatçılar sendikası SAG-AFTRA’nın liderliği ve Sinema Filmi ve Televizyon Yapımcıları Birliği tarafından temsil edilen stüdyolar, Pazartesi günü ortak bir bildiri yayınlayarak görüşmelerin o gün için tamamlandığını ve grev üç aya yaklaşırken atılacak sonraki adımların ana hatlarını çizdi.

“SAG-AFTRA ve AMPTP müzakereleri bugün gerçekleştirdi ve tamamladı. Müzakereler 11 Ekim Çarşamba günü tarafların bağımsız çalışmasıyla Salı günü devam edecek.”

Yaklaşık 160.000 üyeyi temsil eden Fran Drescher liderliğindeki sendika 14 Temmuz’dan bu yana grevde. Los Angeles, New York ve ülke genelindeki endüstri merkezlerinde film ve televizyon prodüksiyonlarının durdurulduğu ve oturma eylemlerinin yaşandığı bir yazın ardından AMPTP ve SAG-AFTRA sendikaları, 2 Ekim’de sendikanın Wilshire Bulvarı’ndaki genel merkezinde müzakere masasına geri döndü. Los Angeles.

O dönemde, 11.500 üyesi 2 Mayıs’ta greve giden ve ayrılıklarla dolu bir yaz döneminin başlangıcı olan Amerika Yazarlar Birliği, 24 Eylül’de AMPTP ile geçici bir anlaşma imzaladı. Senaryolarda yapay zeka kullanımı, izleyici verilerinin şeffaflığı ve televizyon yazarlarının odalarında asgari personel sayısı gibi tartışmalı konularda üyelerin elde ettiği kazanımları öne çıkaran anlaşma, Pazartesi günü WGA üyeleri tarafından 8.525 oyla ve katiplerin yüzde 99’uyla onaylandı. lehine Sözleşme.

Grevin ortasında SAG-AFTRA üyeleri, 8 Eylül’de oylar sayıldığında rakip Maya Gilbert-Dunbar’ın yerine iki yıllık bir dönem için sendika başkanlığına yeniden seçilen Drescher’e olan güvenlerini de yinelediler.

WGA anlaşmazlığının çözülmesiyle birlikte, baş müzakereci Carol Lombardini liderliğindeki AMPTP ile anlaşma görüşmelerinde Duncan Crabtree-İrlanda’nın liderliğini yaptığı SAG-AFTRA arasında bir anlaşmaya varılması konusunda sektörün umutları arttı. Bu arada lonca, stüdyolara sunduğu teklifin şartlarına bağlı kalarak bağımsız yapımcıların üyeleriyle çalışmasına olanak tanıyan bir seçenek olarak geçici anlaşmaları destekledi.

İkili grevlerin yazarlar ve aktörlerin ötesinde sektör üzerinde de önemli bir etkisi oldu; ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu 6 Ekim’deki son iş raporunda “sinema ve ses kayıt endüstrilerindeki istihdamın düşüş eğilimini sürdürdüğünü” belirtti ( -7.000) ve Mayıs ayından bu yana 45.000 kişi azaldı; bu da iş anlaşmazlıklarının etkisini yansıtıyor.

READ  Michael Che yakında 'SNL'den ayrılmayı planlıyor