Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sahil Güvenlik, Turks ve Caicos Adaları yakınlarında düşen uçaktan iki kişiyi kurtardı.

Sahil Güvenlik, Turks ve Caicos Adaları yakınlarında düşen uçaktan iki kişiyi kurtardı.

Sahil Güvenlik, geçen Cumartesi günü küçük uçaklarının Providenciales, Turks ve Caicos Adaları’nın 10 mil kuzeybatısında düşmesinin ardından iki kişiyi kurtardı.

Sahil Güvenlik Operasyonu Bahamalar Turks ve Caicos MH-60 Jayhawk uçak mürettebatı iki adamı aldı ve onları stabil bir durumda Turks ve Caicos Uluslararası Havaalanındaki acil sağlık hizmetlerine nakletti.

Sahil Güvenlik Bölge Yedi amirleri, 28 metrelik uçağın denizde acil durum ilan etmesinden sonra Turks ve Caicos Kurtarma Koordinasyon Merkezi’nden yaklaşık 12:15 civarında bir yardım talebi aldı.

Turks ve Caicos Kurtarma Koordinasyon Merkezi, denizcilere acil deniz bilgileri yayını yaptı ve çok sayıda denizcilik birimini faaliyete geçirdi. Sahil Güvenlik Bölge Yedi gözcüleri, OPBAT MH-60 Jayhawk uçuş ekibinin fırlatılmasını yönetti ve bu ekip, öğleden sonra yaklaşık 3:30’da ikisinin yerini tespit edip kurtardı.

Bahamalar ve Turks ve Caicos Adaları Sahil Güvenlik İrtibat Görevlisi Teğmen Connor Pascale, “Bu kurtarma işleminin koordinasyonu, uluslararası ortaklarımızla olan güçlü ilişkilerimiz sayesinde mümkün oluyor” dedi ve ekledi: “Bunlar, eğitim verdiğimiz görev türleridir ve. Bu bireyleri evlerine, ailelerinin yanına ulaştırabildiğimiz için minnettarız.”

Hükümet Teknolojisi ve Hizmetleri İttifakının Bugün İç Güvenlik Programı (HSToday), güvenli ve emniyetli bir ülkeyi destekleyen tartışmaları ve içgörüleri yükseltmeye adanmış, yurt güvenliği topluluğu için önde gelen haber ve bilgi kaynağıdır. Kâr amacı gütmeyen bir dergi ve medya platformu olan HSToday, okuyuculara hikâyenin tamamını veriyor, gerçekleri ve görüşleri bir bağlama oturtarak tartışmalara yön veriyor ve ülkenin en can sıkıcı güvenlik sorunlarından bazılarına gerçekçi çözümler sunuyor.

READ  Ağır hizmet Türk araçları için aydınlatma pazar büyüklüğü ve 2029 tahmini