Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Ülkelerine Giriş İçin Aşılama Zorunluluğu Kaldırılıyor

Turks ve Caicos’un popüler ada destinasyonunu ziyaret etmek artık çok daha kolay.

Turks ve Caicos Adaları hükümeti, 1 Nisan’dan itibaren geçerli olmak üzere COVID-19 aşılama zorunluluğundan feragat edeceğini duyurdu.

reklam

Haber, o sırada TravelPulse tarafından bildirildiği üzere, geçen yıl seyahat öncesi yetkilendirme (TCI güvencesi) gerekliliğinin kaldırılması da dahil olmak üzere, Covid-19 ile ilgili diğer giriş şartlarındaki önceki gevşemeleri takip ediyor. Ve oraya ulaşmak için izolasyona ihtiyacınız yok.

Şimdi trend

Turks ve Caicos’ta seyahat tamamen normale döndü. Takımadalarda artık maske gerekli değil ve adalar arası seyahatte herhangi bir kısıtlama yok. Ayrıca, restoran ve barlar açıktır ve kapasite kısıtlamaları kaldırılmıştır. Resmi Turks ve Caicos Turizm Web Sitesi.

Geçen bahar, Turks ve Caicos Turizm Kurulu, haftalık etkinlikleri de dahil olmak üzere birçok popüler yerel etkinliğin geri çekildiğini duyurdu. Ada Balık Kızartması. Etkinlik, yerel halkı ve ziyaretçileri Perşembe akşamları aile dostu bir açık hava ortamında Turks ve Caicos kültürünün haftalık kutlamasına davet ediyor. Bir düzineden fazla yerel gıda satıcısı, eğlence ve kültürel etkinliklerin yanı sıra genellikle etkinlik için hazırdır. Ayrıca her hafta yeni bir grup sahneye çıkıyor.

Adanın turizm endüstrisi, küresel COVID pandemisinden istikrarlı bir şekilde kurtuluyor. 2021’de yaklaşık 430.000 turistin gelmesi bekleniyor. Buna göre Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO). Bu, 2020 turist girişine göre yüzde 16’lık bir artış.

Turks ve Caicos en çok inanılmaz plajları, güzel suları ve Karayip kültürü ile tanınır. Ada inanılmaz derecede aile dostudur ve bütçeyle bile ziyaret edilebilir.


En son seyahat haberleri, duyurular ve fırsatlar için Daily’ye abone olmayı unutmayın TravelPulse Bülteni Burada.