Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Samsung, bilgisayar korsanlarının sistemlerini hacklediğini ve Galaxy kaynak kodunu çaldığını doğruladı

Samsung, bilgisayar korsanlarının sistemlerini hacklediğini ve Galaxy kaynak kodunu çaldığını doğruladı

Samsung Pazartesi günü bazı verilerinin bir siber saldırının parçası olarak çalındığını doğruladı. İlk hafta sonu bildirildi. de için açıklama BloombergKoreli elektronik devi, bir güvenlik ihlalinin “Galaxy cihazlarının çalışmasıyla ilgili bazı kaynak kodların alındığını” gördüğünü ancak müşterilerin ve çalışanların kimlik bilgilerinin etkilenmediğini açıkladı.

Samsung, anlaşmanın arkasındaki aktörleri açıklamamasına rağmen, sorumluluğu US$ Lapsus hack grubu üstlendi. Kuruluş, tüm yeni Samsung cihazları için önyükleyici kaynak kodunun yanı sıra Galaxy telefonları ve tabletleri için biyometrik kimlik doğrulama ve cihaz içi şifreleme ile ilgili kodu içeren 190 GB’lık bir torrent dosyasını paylaştı. Saldırganlar ayrıca Qualcomm ile ilgili gizli verilere erişim kazanmış olabilir.

Kabul, aynı gruptan bir haftadan kısa bir süre sonra gelir. Yaklaşık 1 terabayt veriye sahip olduğunu söyledi.çip devi NVIDIA’dan şemalar ve kaynak kodu dahil. Şirket, saldırıyı 23 Şubat’ta öğrendiğini ve ardından Lapsus’un NVIDIA dosyalarının yayınlanmasını önlemek için kripto para biriminde ödenen bir fidye talep ettiğini söyledi. NVIDIA yanıt vermediğinde, şirketin DLSS kaynak kodu ve altı adede kadar açıklanmayan grafik kartıyla ilgili bilgiler çevrimiçi olarak paylaşıldı.

Samsung daha sonra yaptığı açıklamada, “Şu anda işimiz veya müşterilerimiz üzerinde herhangi bir etki beklemiyoruz. Bu tür olayları önlemek için önlemler aldık ve müşterilerimize kesintisiz hizmet vermeye devam edeceğiz.” $Lapsus’un Samsung’a aynı kripto para birimi taleplerini yayınlayıp yayınlamadığı bilinmiyor, ancak açıklama istemek için şirketle iletişime geçtik.

Engadget tarafından önerilen tüm ürünler, ana şirketten bağımsız olarak editoryal ekibimiz tarafından özenle seçilir. Hikayelerimizden bazıları bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan biri aracılığıyla bir şey satın alırsanız, bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz.