Eylül 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sanatçı Michael Heizer’ın ‘City’si 50 yıl sonra Nevada çölünde açılacak

Sanatçı Michael Heizer'ın 'City'si 50 yıl sonra Nevada çölünde açılacak

tarafından yazılmıştır Benjamin Sutton

Bu makale aslen tarafından yayınlandı sanat gazetesiCNN Style’ın editör ortağı.

Sanatçı Michael Heizer’ın 1970 yılında Nevada çölünde inşa etmeye başladığı devasa dış mekan yapıları ve arazileri kompleksi olan City, nihayet gelecek ay halka açık ziyaretçileri ağırlamaya başlayacak. Sitenin çalışmaya başlamasından 50 yıl sonra, 2 Eylül’de sitenin açılışı, Heizer’ın en iddialı ve kariyer belirleyici projesinin başarısını işaret ediyor.

Kent“Büyük olasılıkla gezegendeki en büyük çağdaş sanat eseri, bir buçuk mil genişliğinde, Kızılderili tepeleri, Mezoamerikan başkentleri ve Mısır ibadet kompleksleri gibi antik yerlerin ölçeğini çağrıştırıyor. Las Vegas’ın yaklaşık 160 mil kuzeyinde, Nuwu (Payot’un güneyinde) ve Niue’nin (Shoshoney’in batısında) atalara ait topraklar içinde, Nevada’nın orta doğusundaki uzak Basin and Range Ulusal Anıtı.

Herkese açık erişimin ilk yılı için, ileri kayıt zorunlu olmak üzere yalnızca sınırlı sayıda ziyaretçi kabul edilecektir.

Şehir belki de dünyadaki en büyük çağdaş sanat eseri olarak tanımlanmıştır. ona atfedilen: Ben Blackwell

“City”nin yaratılması başlangıçta Heizer’ın kendisi tarafından finanse edildi ve sonunda siteyi yıllarca işletecek ve sürdürecek olan Triple Aught Vakfı’nı kurarak birkaç etkili koleksiyoncu, vakıf ve tüccarın desteğini aldı. Yönetim kurulunda Heiser’ın kendisi, Los Angeles County Museum of Art direktörü ve CEO’su Michael Govan ve Museum of Modern Art direktörü Glenn D. Tohum finansmanında yaklaşık 30 milyon dolarlık bir şehir hibesi oluşturdu.

Jovan yaptığı açıklamada, “Yıllar boyunca bazen Michael Heiser’ın ‘Şehir’ projesini en önemli simge yapılar ve antik kentlerden bazılarıyla karşılaştırdım” diyor. “Ama şimdi onu sadece kendisiyle karşılaştırıyorum. Bu, mekanı inşa etmek ve düzenlemek için temel güdülerimizi tanıyan, ancak modernitemizi, algımızı ve akıl yürütmemizi, aynı zamanda insani zaman ve mekan deneyimimizin öznelliğiyle bütünleştiren bir sanat eseridir. inşa ettiğimiz uygarlıkların birçok tarihi gibi.”

Hazer'in inşa etme çabası "Kent" Elli yıla yayılan karmaşık bir tarihe sahiptir.  77 yaşındaki sanatçı, bunun yüzyıllarca süreceğine inanıyor.

Heiser’ın bir “şehir” inşa etme arayışı, elli yıla yayılan karmaşık bir tarihe sahiptir. 77 yaşındaki sanatçı, bunun yüzyıllarca süreceğine inanıyor. ona atfedilen: Mary Converse

Büyük toprak yığınları oluşturmayı, kayaları hareket ettirmeyi ve devasa beton yapılar inşa etmeyi gerektirdiğinden bir “şehir” inşa etmenin yolu hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu süreç bazen dış etkenler tarafından daha da karmaşık hale gelmiştir. 2014 ve 2015’te, havzanın ve menzilin küçüleceği ve bunun da “Medine” bölgesi yakınında rahatsız edici bir gelişmeye izin verebileceğine dair korkuların ortasında, bir koalisyon Müze liderleri Geç Nevada Senatörü Harry Reid Bölgeyi, Kongre’ye sunulan dilekçe ve yasalarla korumak için savaştı. Ve 2017’de Trump yönetimi adına o taşındı Kaynakları çıkarmak için önceden korunan arazileri açmak için, bazıları endişeli Heiser projesi risk altındaki siteler arasında olacaktır.

Belki de bu tür tehditlere yanıt olarak Heiser, The City’yi en değerli ve zorlu çağdaş sanatın bile ömür boyu sürecek bir projesi olarak tasarladı.

“Sevgili arkadaşım Richard Serra, askeri sınıf çelikten inşa ediyor” dedi. dedi Projeyle ilgili 2016 New Yorker profilinde, sitenin Amerikan heykeltıraşının çalışmalarını kapsamlı bir şekilde tartışıyor. “Bütün bunlar eriyecek. Neden öyle düşünüyorum? İnkalar, Olmecler, Aztekler – tüm eserleri yağmalandı, yerle bir edildi, parçalandı ve altınları eritildi. Buraya ‘Şehir’ heykelim için* geldiklerinde, onlar onu yok etmekten daha fazla enerji gerektirdiğinin farkına varacaktı. Hak ediyor “.
Daha fazla hikaye okuyun sanat gazetesi Burada.
READ  Milana Weintraub resmi Squirrel Girls podcast'ine katılacak