Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sears Spinoff Sertage Alternatifleri Araştırıyor, Eddie Lambert İstifa Etti

Sears Spinoff Sertage Alternatifleri Araştırıyor, Eddie Lambert İstifa Etti

Sears’ın eski CEO’su Eddie Lambert.

Kaynak: Sears Holdings

Büyüme Serilerinin Özellikleri2015 yılında kuşatılmış Sears süpermarket zincirinden ortaya çıkan bir emlak yatırım fonu Salı günü yaptığı açıklamada, işi için stratejik alternatifler araştırdığını söyledi.

Şirket ayrıca, Seritage’in başkanı olarak görev yapan eski Sears CEO’su Eddie Lambert’in derhal emekli olduğunu duyurdu.

Lambert yaptığı açıklamada, Syritage’deki yatırımına, şirketten belirli varlıkları satın almakla ilgilenebilecek taraflarla ilişki kurmayı da içerebilecek alternatifleri keşfetmek için daha fazla esnekliğe sahip olmak istediğini söyledi.

30 Eylül itibariyle Lambert, şirketin %22,1’ine ve Seritage’in A Sınıfı hisselerinin yaklaşık %9,3’üne sahipti. Menkul Değerler Mevduatı.

Seritage Başkanı ve CEO’su Andrea Olshan, emlak şirketinin yönetim kurulunun şirketin hisse fiyatı ile net varlık değeri arasında süregelen bir kopukluk olduğuna inandığını bir açıklamada ekledi.

“Bu sürece başlamanın, bu portföyün tüm potansiyelini ortaya çıkarmanın en etkili yolunu temsil ettiğine inanıyoruz” dedi.

Ulchan, yaklaşık bir yıl önce CEO olarak görevi devraldı ve odak noktası, Siritaj’ın ilgisini çeken yaklaşık 170 mülkün yeniden geliştirilmesi oldu. Mart 2021 itibariyle Seritage, bu alanlar yeni kiracılarla doldurulduğu için artık bir Sears veya Kmart showroomu olmadığını söyledi.

Siritaj, Barclays’in inceleme sürecinde finansal danışman olarak hareket ettiğini söyledi.

Şirket ayrıca Salı günü, mevcut yönetim kurulu üyeleri David Foer ve Thomas Steinberg’in yıllık hissedar toplantısında yeniden aday olmayacaklarını söyledi. Şirket, Yönetim Kurulu için ek adaylar arıyor.

Seritage hisseleri son zamanlarda piyasa öncesi işlemlerde %3’ten fazla yükseldi. Hisse senetleri bugüne kadar %23 düşerek piyasa değerini 444,6 milyon dolara çıkardı.

Basın bülteninin tamamını bulun Burada.

Düzeltme: Sears çalışmaya devam ediyor. Daha önceki bir versiyon, süpermarket zincirini yanlış tanımladı.