Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Şef ve iş adamı Bill Granger 54 yaşında hayatını kaybetti

Şef ve iş adamı Bill Granger 54 yaşında hayatını kaybetti

Ailesi, Avustralyalı ünlü restoran işletmecisi ve avokado tostunun “vaftiz babası” Bill Granger'ın 54 yaşında öldüğünü söyledi. Bir Instagram gönderisiyle doğrulandı.

Yayın, yemek yazarının 25 Aralık'ta eşi Natalie Elliott ve üç kızı Edie, Ines ve Bunny ile birlikte Londra'daki bir hastanede huzur içinde öldüğünü söyledi.

Granger ailesi, Instagram'da şefin, mütevazı yiyecekleri özel, güneş ışığıyla dolu bir şeye dönüştürdüğü ve dünya çapında sıradan ve toplu Avustralya yemeklerinin büyümesini teşvik ettiği için “Kahvaltı Kralı” olarak hatırlanacağını ekledi.

Bill Granger, Piccadilly'deki Waterstone's'ta bir aşçılık gösterisine katılıyor. Getty Images aracılığıyla Corbis

Yemek kariyeri otuz yıldan fazla süren ünlü restoran işletmecisi, 14 yemek kitabı yazdı, çok sayıda televizyonda yemek programı sundu ve yakın zamanda Ocak 2023'te Avustralya Nişanı Madalyası ile onurlandırıldı.

Aynı zamanda, “dünyaya hediyesi” olarak adlandırdığı, dünya çapında sevilen bir yemek olan avokado tostunun yaratılmasından birincil sorumlu kişi olarak da tanınıyor.

Ünlü şef Bill Granger, yeni tarif kitabının tanıtımını yapmak ve kopyalarını imzalamak için bir mağazaya gelir. Getty Images

Granger, Avustralya'nın Financial Review dergisine avokado tostu hakkında şunları söyledi: “Bunun sadece iki malzeme olduğunu biliyorum ve bu sadece bir tarif bile değil.” “Misafirperverlik her zaman çabuk yenir çünkü zamanları azdır. Anında ulaşılabilirdir, canlandırıcı ve hafiftir. Ve yeşildir.”

Kendi kendini yetiştirmiş şef, 1993 yılında sanat okulunu bıraktı, Sidney'e taşındı ve kahvaltılarıyla tanınan bir köşe kafesi olan ilk restoranı Bell's'i açtı.

Granger ve eşi daha sonra Londra ve Seul dahil dünyanın büyük şehirlerinde birlikte 19 restoran açtılar.

Granger'ın ölümü Instagram'da duyuruldu. Getty Images aracılığıyla Fairfax Medyası

Ünlüler ve yemek dünyası, Granger'ı ve ailesini desteklemek için akın etti; aralarında onu “harika” bir insan olarak tanımlayan Jamie Oliver da vardı.

Ünlü İngiliz şef, Instagram'da şunları söyledi: “Bu yıkıcı bir haber, bunu duyduğuma çok üzüldüm, ne adammış.” “Yemek konusunda temsil ettiği her şeye hayran kaldım ve birkaç ay önce onunla ilk tanıştığım zamanı hatırlıyorum, daha nazik olamazdı ve yemekleri çok iyiydi.”

READ  İklim değişikliği: Dünya ilk kez kısa süreliğine 2 derecelik ısınma sınırını aştı

Hugh Jackman ve Deborra-Lee Furness de Instagram'da yaptıkları ortak açıklamada “arkadaşlığını her şeyden çok özleyeceklerini” söyleyerek kaybın yasını tuttular.

Instagram hikayelerinde “Bill'in vefatını duyduğumuzda yıkıldık” diye yazdılar. “Yeteneği, hayatının aşkı, insanları bir araya getirme şekli ve ailesine olan bağlılığı ilham vericiydi.”