Eylül 28, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sekiz kez Altın Eldiven 3B Scott Rolen, Beyzbol Onur Listesi’ne alındı

Sekiz kez Altın Eldiven 3B Scott Rolen, Beyzbol Onur Listesi’ne alındı

Scott Rolen, Beyzbol Onur Listesi’ne seçildi ve üç yıl içinde ikinci kez BBWAA oylamasında lokavt yapılmasını önledi.

Hall’un 2023 oylamasındaki diğer 27 oyuncunun hiçbiri, birkaç ramak kala olmasına rağmen, seçim için %75 barajını geçemedi. Anket sonuçları Salı günü MLB.com’da yayınlanan bir yayın sırasında açıklandı.

Uzun süredir üçüncü sırada bitiren Rollin, altıncı yılında kullanılan oyların %76,3’ünü alarak onuru kazanmak için seçildi. Beşinci seçim denemesinde oyların %72,2’sini alarak destek alan eski Rockies solisti Todd Hilton eksikti.

Oyuncular, oylama döngüsü sırasında oy pusulasının en az %5’inde yer almaları koşuluyla, emekli olduktan sonra beş yıllık bir bekleme süresinin ardından 10 sezon boyunca oy pusulasında yer alabilir.

Rollin, MLB Network’e “Bunu düşünme bile,” dedi. “Elinizden gelenin en iyisini yapmayı, takımınız için oynamayı ve elinizden gelenin en iyisini yapmayı düşünüyorsunuz ve daha gidilecek çok yol var. Hall of Fame’in çözüm olacağını hiç düşünmemiştim.”

Rollin, 17 yıllık kariyeri boyunca Phillies, Cardinals, Blue Jays ve Reds için oynayan yedi kez All-Star oldu. Sekiz Altın Eldiveni, üçüncü bir kaleci için dördüncü sırada yer alıyor. 1997 NL Yılın Çaylağı, kulüp 2006 Dünya Serisini kazandığında Kardinallerin bir üyesiydi.

Baseball-Reference.com’a göre İkinci Dünya Savaşı’nda üçüncü kaleciler arasında beşinci sırada yer alan Rollin, 2018’deki ilk uygunluk yılında oyların yalnızca %10,2’sini alarak seçildi, ancak geçen her oylama döngüsünde hızla destek kazandı.

READ  Miguel Rojas, Marlins'ten Dodgers'a takas edildi

Aynı yükseliş yörüngesi, 2019’da %16,5’lik bir yüzdeyle başlayan Helton için de geçerliydi. Kariyer başarısı, tamamı Colorado Rockies’te geçirdiği 17 sezonda 0,316’ydı ve Helton dört kez Silver Slugger ve üç kez Altın oldu. Glover kazananı. Onun işi birinci aşamada.

Oyların en az yarısını alan diğer oyuncular arasında Billy Wagner (%68,1), Andrew Jones (%58,1) ve Gary Sheffield (%55) yer aldı.

Döneminin en baskın kurtarıcılarından biri olan Wagner, sandıkta geçirdiği yıllar boyunca istikrarlı bir şekilde destek gördü. Geçen yıl anketlerin %51’ini alarak destek aldı. Gelecek yıl dokuzuncu uygunluk sezonu olacak.

Rolen’in dar seçimi, BBWAA’nın seçim tarihinde yalnızca dokuz kez yeni üye seçmeyi reddettiği anlamına geliyor. Yazarlar ayrıca 2021’de kimseyi seçmedi. Geçen yıl, Yazarlar tarafından yalnızca David Ortiz Red Sox harikası seçildi.

BBWAA’nın sadece iki oyuncu seçtiği üç yıllık dönem, tüm zamanların en düşük seviyesiyle eşleşiyor. 1966’da yıllık oylama kalıcı hale geldiğinden beri, yazarlar herhangi bir üç yıllık dönemde en az iki oyuncu seçmekte asla başarısız olmadılar. Ayrıca, yalnızca 1968’de sona eren üç yıllık dönemlerde ve 1996’dan 1998’e kadar her sezonda oyuncu seçtiler.

İronik bir şekilde, seçilenlerin nadir olması, yazarların belirli bir verimli oylama döneminden yalnızca birkaç yıl sonra gelir. 2019’da sona eren üç yıllık dönemde BBWAA, 11 yeni Onur Listesi’ni seçti ve 2015’ten 2019’a kadar olan beş yıllık dönemde yazarlar tarafından 17 yeni Onur Listesi seçildi.

Yazarlar veya bir dönem komitesi tarafından hiçbir yeni Onur Listesi’nin seçilmeyeceği 2021’den farklı olarak – 1960’tan beri ilk kez – 23 Temmuz’daki göreve başlama törenlerinde Cooperstown’da en az iki aday bir konuşma yapacak. Yumuşak dilli Fred McGriff, San Diego’daki Aralık Kış Toplantılarında dönem komitesi tarafından seçildikten sonra Rolen ile birlikte salona girecek.

READ  Kardinaller, Başkan'ın State Farm Stadyumu'ndaki gevşek çim nedeniyle yaralanma iddiasına yanıt verdi

Performansları geleneksel Onur Listesi kriterlerini karşılayan, ancak davalarının PED’lerle ilişkilendirmeler tarafından baltalandığını gören birkaç tartışmalı aday için ilerleme yavaş oldu.

Toplam 3.115 hit, 696 homers ve 2.086 RBI ile muazzam bir kariyer elde eden Alex Rodriguez, ikinci uygunluk yılında oyların %34,3’ten %35,7’sine seçildi. Rodriguez, MLB’nin PED politikalarını ihlal ettiği için askıya alınan 2014 sezonunu kaçırdı.

Benzer şekilde, kariyerinin en yüksek 0,312 kariyer vuruş ortalamasını yükseltirken 555 vurucu vuran, ancak PED ihlalleri nedeniyle iki kez askıya alınan Manny Ramirez, oy pusulasında yedinci kez hafif bir liderliğe sahip. Geçen yıl %28,9 düşen Ramirez, bu sefer %33,2’ye yükseldi.

Tersine, korkulan Sheffield basketbol oyuncusu, dokuzuncu uygunluk yılında çok az ilgi gördü. Geçen yıl %40,6 idi. 509 işverene ulaşan ancak 2007 Mitchell Raporunda adı geçen Sheffield, PED kullanımı nedeniyle disiplin cezası almadı. Gelecek sezon, yazarların oylarıyla seçimi kazanmak için onuncu ve son şansı olacak.

Oy pusulasında ilk kez yer alan 14 kişiden yalnızca ikisi, bir sonraki değerlendirmeye geçmek için gerekli olan %5’lik desteğe sahipti.

Carlos Beltran oyların %46,5’ini alan ilk kişilerden biri oldu. Beltran Hall’un davası, 435 homers, 312 top çalma, 2.725 vuruş ve beyzbolun en parlak sezon sonrası rekorlarından birini gören bir kariyerin esasına göre sağlam.

Beltran, Beltran’ın birlikte oynadığı Houston Astros’un 2017 Dünya Serisi şampiyonluğuna gölge düşüren tartışmalı sinyal hırsızlığı skandalında merkezi bir figürdü. Tartışmayla olan ilişkisi daha sonra, roldeki ilk sezonundan önce New York Mets’in menajeri olarak istifasına yol açtı.

İlk oylamada Beltran’da skandalın nasıl bir rol oynadığı belirsiz olsa da, destek düzeyi gelecek için ve belki de diğer Astros görünümleri için adaylar için iyiye işaret ediyor.

READ  49ers'ın şutörü Jake Moody bacağından sakatlanarak oyundan çıktı. Zane Gonzalez, Chargers'a Karşı - NBC Sports Bay Bölgesi ve Kaliforniya

Oy pusulasında kalacak bir başka kıdemli zamanlayıcı, 437 tasarrufla oyların% 10,8’ini almaya yeterli olan muaf Francisco Rodriguez.

Seçmenler son yıllarda cimri davransa da, bir dizi ilginç aday uygun hale geldikçe gelecek yıl daha aktif bir göreve başlama haftası görebilir. Yeni gelenlerin listesine üçüncü kaleci Adrian Belter, yakalayıcı Joe Mauer ve ikinci kaleci Chase Utley başkanlık ediyor.