Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Senaryolar: Hemen Bir Hikaye Tasarlamak – Etkinlik Bilgileri | ArtsHub Birleşik Krallık

Albert Adams, Ruth Barker, Maurice Carlin, Craig Easton, Gwillim Hughes, Katie McGuire, Hedin Patel, Mandy Payne, Jay Redman, Gavin Turk, Wu Yu.

bilmek ne demek? Görüntüleme Çağdaş koleksiyonlarımızda kimin ve neyin temsil edildiğini ve bu görünürlüklerin ‘şimdinin hikayeleri’ olarak düşündüğümüzü nasıl şekillendirdiğini keşfetmek ve incelemek için koleksiyondaki çalışmaları bir araya getiriyor.

Salford Üniversitesi Sanat Koleksiyonu ile yaklaşık iki yıl yakından çalıştıktan sonra, Grup Asistanı Rowan Pritchard Curates GörüntülemeBugün koleksiyonun formatının ne olduğunu, içinde kimin bildiğini ve koleksiyonun hangi hikayeleri anlattığını seçmiyoruz.

Sanat koleksiyonları, müzeler ve kurumlar, önemli, korumaya değer ve hatırlamaya değer olduğunu düşündüğümüz şeyleri şekillendirmede önemli bir rol oynar. Tarihsel olarak bu gelenekten kopan hikayeler olmasına rağmen, birçok kuruluş bugün inşa edilmekte olan gelenekleri kimin ve neyin oluşturduğuna artık daha eleştirel bir bakış atıyor.

Görüntüleme 50 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan ve personel, öğrenciler ve halk için kampüs içinde ve dışında sergilenen bir modern ve çağdaş sanat koleksiyonu olan Salford Üniversitesi Sanat Koleksiyonu’ndan seçilmiş eserleri paylaşır. Geçtiğimiz on yıl içinde koleksiyonun kapsamı, çeşitliliği ve tutkusu hızla büyüdü – genellikle yeni eserler yaratmak için sanatçılarla yakın işbirliği içinde çalışıyorlar ve bugün onlar için en önemli olan şey, ‘Now Stories’.

Bu sergi, ‘görünürlük’ temasına çeşitli şekillerde değinen bu çalışmalardan ve öykülerden bazılarını sunuyor. Hiper-yerelden küresele, gelişmekte olan yeteneklerden yerleşik isimlere ve birçok iş birliği ve ortaklık aracılığıyla.

Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: Salford Üniversitesi Sanat Koleksiyonu