Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sergipe, Brezilya: Ginvaldo de Jesus Santos, bilinmeyen gazla dolu bir arabaya bağlandıktan sonra polis nezaretinde öldü

Sergipe, Brezilya: Ginvaldo de Jesus Santos, bilinmeyen gazla dolu bir arabaya bağlandıktan sonra polis nezaretinde öldü

Çarşamba günkü kazayı gösterdiği iddia edilen bir video klipte, iki Federal Otoyol Polis memurunun 38 yaşındaki Ginvaldo de Jesus Santos’u yere indirmeye çalıştığı görülüyor.

Görüntüler, yaygın olarak paylaşılan videoda düzenlenerek, klipler arasında ne olduğu belirsiz olan boşluklar bırakıldı.

Aşağıdaki klip, iddiaya göre memurların Santos’u bir FHP SUV’nin bagajına koyduğunu gösteriyor. Birey, memurların onları tamamen araca sokma çabalarına direniyor gibi görünüyor.

Başka bir klipte, memurlar, araba beyaz dumanla veya bilinmeyen bir gazla doluyken, adamın bacaklarını sabitlemek için bir polis arabasının bagajını kullanırken gösteriliyor. Kapana kısılmış adamın çığlıklarını duyar. Başka bir klipte, gaz dağılırken polisin adamın bacaklarını tuttuğu görülüyor ve yaklaşık bir buçuk dakika sonra bacaklarının hareket etmeyi bıraktığı görülüyor. Görevlilerin arabanın bagajını kapalı tuttuğu görüldü.

Sergipe Eyaleti Federal Karayolu Polisi yaptığı açıklamada, Santos’un memurun yaklaşımına “şiddetli bir şekilde” “aktif olarak direndiğini” ve polis memurlarının bunu kontrol altına almak için “dondurma teknikleri ve daha düşük saldırı kapasitesine sahip araçlar” kullanmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Polis, adamın merkeze götürülürken “hastalandığını” ve daha sonra hastanede öldüğünü söyledi.

Sergipe’nin adli tıp bürosundan yapılan açıklamada, Santos’un boğularak öldüğünü, ancak “doğrudan nedeni belirlemek mümkün olmadığını” söyledi. IML, “kısılma sürecinin nasıl gerçekleştiğini” belirlemek için daha fazla test yapacağını söyledi.

Polis olayla ilgili iç soruşturma başlattı.

CNN, olay ve adamın neden tutuklandığı hakkında yorum yapmak için polise ulaştı.

READ  Putin, Rusya'nın Ukrayna'da yeni başladığını ve barış görüşmelerinin zamanla daha da zorlaşacağını söyledi