Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Seride “evrimsel” bir adım olarak Nintendo Hypes Pokémon Scarlet ve Violet’s Rich Open World

Seride “evrimsel” bir adım olarak Nintendo Hypes Pokémon Scarlet ve Violet’s Rich Open World
Fotoğraf: pokemon

Dokuzuncu nesil Pokémon, bu yılın sonlarında Nintendo Switch’e geliyor ve burada ve orada birkaç küçük değişiklikle aynı şey yerine, önceki ana girişlere kıyasla seride büyük bir sıçrama olmayı vaat ediyor.

Nintendo, sosyal medya aracılığıyla yutturmaca trenine bile bindi – bir referans pokemon kızıl ve menekşe Vahşi doğaya karışmış gibi görünen kasaba ve şehirlerle dolu “zengin bir açık dünya” sayesinde Pokémon serisinde “evrimsel” bir hamle olarak. Açıkçası, herhangi bir sınır da yok.

Bu yeni açık dünya tasarımından (Pokémon Legends: Arceus’un izinden giden – açık dünya alanları içeren) daha önce bahsedilmiştir. Resmi oyun sitesi hakkında pokemon kızıl ve menekşe. Oyuncuların daha önce hiç olmadığı gibi bir açık dünya macerasına nasıl atıldığını tekrarlar.

“Farklı şehirler sınırsız vahşi yaşamla kusursuz bir şekilde birleşiyor. Bu bölgenin Pokémon’unu gökyüzünde, denizlerde, ormanlarda, sokaklarda – her yerde görebileceksiniz! Pokémon serisinin gerçek eğlencesini yaşayabileceksiniz – vahşi Pokémon’a karşı savaşarak onları yakalamak için – şimdi açık dünya oyununda… Her yaştan oyuncu bundan zevk alıyor.”

Ne yazık ki, yukarıdaki paragrafın son kısmı da yeni oyunun yakalama mekanikleriyle ilgili soruları gündeme getirdi. Bu noktada, bazı eğitmenler, Pokémon’un yakalanma şeklinin, savaşmanız gereken “geleneksel” yollara geri dönebileceğine inanıyor gibi görünüyor.

Konuya geri dönersek, kırmızı ve menekşe şimdiden inanılmaz derecede umut verici görünüyor. Tamamen açık bir dünya Pokémon oyununu keşfetmek mi istiyorsunuz? Pokémon Legends: Arceus’tan veya hatta Sword and Shield’dan özellikle herhangi bir tamirci görmeyi umuyor musunuz? Bize aşağıdan anlat.