Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Shiba Inu’ya iyi haber mi var? Shibarium kitlelerinin sayısı 5 milyona yakın

Shiba Inu’ya iyi haber mi var?  Shibarium kitlelerinin sayısı 5 milyona yakın
  • SHIB’in fiyatı 0,000024 dolardı, bu da tokenın L2’deki faaliyetlere yanıt vermediğini gösteriyordu.
  • Daha düşük bir TVL değeri ve daha az işlem sayısı daha fazla düşüşe neden olabilir.

26 Mayıs’ta AMBCrypto, Shiba Inu’nun 2. katman blok zinciri olan Shibarium’daki toplam bloğun [SHIB] Ekosistem 5 milyona yakındı.

Spesifik olarak toplam blok sayısı 4,91 idi. Veri Shibariumskan’dan. Bloklar, işlem verilerini blockchain üzerinde depolamak için kullanılan dosyalardır.

Daha fazla blok, daha az işlem

Bir bloğun onaylanması için işlemin doğrulanması gerekir. Dolayısıyla ölçümdeki artış, Shiba Inu ağındaki denetçi etkinliğinin arttığının bir kanıtıydı.

Ayrıca ağdaki toplam işlem sayısı kuruluşundan bu yana 417 milyonu aştı. Ancak yayınlandığı tarihteki işlem sayısı 7.930’a ulaştı.

Bu sayı Shibarium’da kaydedilen günlük rakamlara göre önemli bir düşüştü.

İşlemler azalırken Shibarium'daki bloklar arttı

Kaynak: Shibariumscan

Ağ etkinliğindeki düşüşe rağmen Bone ShibaSwap’in fiyatı arttı [BONE] Son 24 saatte %3,41 artış Bilmeyenler için BONE, ShibaSwap’in simgesidir.

ShibaSwap, Shiba Inu ekosisteminde çalışan merkezi olmayan bir borsadır. BONE fiyatı yükselirken SHIB aynı durumu yaşamadı.

Bu yazının yazıldığı sırada SHIB’in fiyatı 0,000024 dolardı. Bu, tokenın son iki gündür gezindiği alandı.

AMBCrypto, fiyatın yanı sıra Shibarium’un yakınlığının Shiba Inu’nun diğer kısımlarını etkileyip etkilemediğini de kontrol etti.

Henüz yeni oyuncular katılmadı

Değerlendirmemize göre pek bir şey olmadı. Örneğin ağın büyümesine bakıldığında ölçeğin küçüldüğü görüldü. 25 Mayıs’ta ölçüm 1.881’di.

Ancak bu yazının yazıldığı an itibarıyla bu sayı 446’ya düştü. Ağ büyümesi, ağda ilk kez işlem yapan yeni adres sayısını gösteriyor.

Aşağıdaki grafikte bir artış görülüyorsa bu, Shiba Inu’nuzun çekiş gücünde bir iyileşme olduğu anlamına gelir. Ancak düşüş, SHIB’in benimsenmesinin son zamanlarda o kadar etkileyici olmadığı anlamına geliyor.

Dolaşımdaki SHIB tokenlerinin sayısı azaldı

Kaynak: Santiment

Karşılaşılan bir başka önlem Benzer durum Shiba Inu takas edildi. Santiment’in verilerine göre tek günlük dağılım, ayın 22’sinde haftalık en yüksek seviyesi olan 3,31 trilyona ulaşmasına rağmen 293,55 milyara düştü.

READ  Rapor: Listelenen Çinli şirketler, nesli tükenmekte olan hayvanların parçalarını içerik olarak kullanıyor

Bu düşüş, son zamanlarda işlemlerde daha az SHIB tokeninin paylaşıldığını gösteriyor. Fiyat açısından bu iyi bir gelişme olabilir çünkü daha az satış baskısı anlamına gelir.

Ayrıca AMBCrypto Doğrulama Kilitli shibariumun toplam değeri (TVL). TVL, bir blockchain protokolünde kilitlenen veya taahhüt edilen varlıkların dolar değerini ölçer.


Gerçekçi olsun ya da olmasın, bu BONE’un SHIB cinsinden piyasa değeridir.


DeFiLlama’ya göre Shibarium’un TVL’si, Nisan ayındaki zirvesine göre kayda değer bir düşüşle 2,17 milyon dolar oldu. Bu düşüş, piyasa katılımcılarının blockchain’i iyi kazançlar getiren bir araç olarak görmediğini gösteriyor.

Shibarium'da kilitli olan varlıkların değeri azaldı

Kaynak: Devilama

Durum böyle devam ederse ağdaki işlem sayısı azalmaya devam edebilir. Ayrıca blok sayısının artması Shibarium ve Shiba Inu için çekiş gücünün arttığı anlamına gelmeyebilir.