Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bill Gross, Trump’ın tahvil piyasaları açısından Biden’dan daha kötü olacağını söyledi

Bill Gross, Trump’ın tahvil piyasaları açısından Biden’dan daha kötü olacağını söyledi

ABD Seçim Geri Sayımı bültenini ücretsiz açın

Uzun süredir sabit gelirli yatırımcı olan Bill Gross’a göre, ABD başkanlık seçimlerinde Donald Trump’ın zaferi, tahvil piyasaları için Joe Biden’ın yeniden seçilmesinden “daha aşağı yönlü” ve “yıkıcı” olacaktır.

Gross, Financial Times’a, Trump’ın Beyaz Saray’a dönüşünün kendisini piyasada rahatsız eden büyüyen ABD bütçe açığını daha da kötüleştireceğini ve Pimco Varlık Yönetimi’ni yönetirken ona “Bond Kralı” lakabını kazandıracağını söyledi.

Gross, “Trump adaylar arasında en karamsar olanı çünkü platformları sürekli vergi kesintileri ve daha pahalı şeyler istiyor” dedi ancak Biden başkanlığının aynı zamanda trilyonlarca dolarlık harcama açığından da sorumlu olduğunu belirtti.

“Trump’ın seçimi daha çalkantılı olacak”

Gross’un yorumları, Kasım ayında yapılması planlanan ABD başkanlık seçimlerine altı aydan az bir süre kala ve Manhattan jürisinin, Trump’ın suçlamalardan mahkum edilen ilk eski ABD başkanı olabileceği “sessiz para” davasında müzakerelere başlamasından sadece birkaç gün önce geldi. bir suç.

Cumhuriyetçi Trump, ulusal kamuoyu anketlerinin çoğunda ve seçime karar vermesi muhtemel kilit eyaletlerdeki seçmenlerin katıldığı son anketlerde mevcut Demokrat başkan Biden’ın önünde yer alıyor. Ayrıca son günlerde eski rakibi Nikki Haley ve GOP bağışçısı milyarder Stephen Schwarzman’dan da yüksek profilli destek aldı.

Ancak Gross’un yorumları, Trump’ın kampanya sırasındaki ana argümanlarından birini zayıflatıyor: ABD ekonomisini ve finans piyasalarını yönetmede Biden’dan daha iyi olacağı yönündeki iddia.

Trump’ın başlıca ekonomik planlarından biri, 2017’deki vergi kesintilerini kalıcı hale getirme taahhüdünde bulunmak; bir düşünce kuruluşu olan Sorumlu Bütçe Komitesi’nin önümüzdeki on yıl içinde 4 trilyon dolara mal olmasını beklediği bir hamle.

Mevcut piyasa tahminlerinden nadir pul koleksiyonunun kökenlerine kadar uzanan bir röportajda Gross, 40 yıllık aylık yatırım tahminlerini yeni bir kitapta derlerken öğrendiklerini açıkladı.

READ  12 Stouffer'ın dondurulmuş mezeleri, en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Artan ABD açıkları Gross’u kendisini ünlü yapan tahvil stratejisinden uzaklaştırdı Son tahminler Bu “toplam getiri öldü”. ABD’nin mali açığı geçen yıl GSYİH’nın yüzde 8,8’iydi; bu, 2022 için kaydedilen yüzde 4,1’lik açık rakamının iki katından fazlaydı.

“Suçlu bütçe açığıdır. 2 trilyon dolar [annual] Arzın artması. . . “Piyasa üzerinde bir miktar baskı oluşturacak” dedi.

Bunun yerine Gross, sabit gelir tahsisatlarını imtiyazlı menkul kıymetlere, koşullu öz sermayeye ve yüzde 20’ye kadar özel krediye yatırım yapan kapalı uçlu bir fona yatırdığını ve getirileri artırmak için bir miktar kaldıraç kullandığını söyledi.

“Çok fazla likiditeye ihtiyaç duymayan bir yatırımcı için kesinlikle daha çekici.”

Gross aynı zamanda ABD hisse senedi piyasaları hakkında da nispeten kötümser, yatırımcıların S&P 500’ün geçen yılki yüzde 24’lük getirisinin belirsiz bir şekilde tekrarlanmasını beklemek yerine “beklentilerini yumuşatmaları gerektiği” uyarısında bulundu.

“Zamanla piyasalar geri dönüş anlamına gelmeli. Bana göre bu, fiyatların şu an olduğundan daha az artacağı anlamına geliyor.”

“İnsanlar yüzde 10 ya da 15 bekliyorsa, [they] “Daha küçük bütçelerle çalışacağız”

Halen kişisel Bloomberg terminali aracılığıyla piyasaları izlemek için günde beş veya altı saat harcayan Gross’un aynı zamanda boru hatlarını ve diğer işletmeleri finanse etmenin vergi avantajlı bir yolu olan ana sınırlı ortaklıklar olarak bilinen tütün stokları ve menkul kıymetlere de büyük yatırımları var.

Her iki durumda da, piyasanın başkalarının kaçındığı köşelerinden kâr elde etmeye çalışıyor. Pek çok yatırımcı, sağlık üzerindeki etkileri nedeniyle tütünden kaçınırken, düşük gelirli şirketler, yatırım fonlarında ve emeklilik araçlarında tutulduğunda vergi avantajlarının bir kısmını veya tamamını kaybediyor.