Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Shimoli Kybr Türk Cumhuriyeti Başkanı O’Spekistonga Tashrib Bayurti

Shimoli Kybr Türk Cumhuriyeti Başkanı O’Spekistonga Tashrib Bayurti

Turkiyadan O’Ska H Bir Mamlakat Domonitan Dan Olinmakan Shimoli Türk Cumhuriyeti (SHKTR) Başkanı Ersin Tatar Bukun, 9 Kasım Kuni Boitaxt Toshkenta Bo’lip O’Tadikan Ikhtisodishmitishmidiking-6 O’zbekistonga tashrif buyurdi.

Ersin Tadarning Ushbu Sammitha Ishtirok Etishi Va Toshkentka Kelayotgani Hagita Razmi Manbalar Domonitan Sabar Berilmakan. So’z bormagan, O’zbekiston Respublikasi Prezidini Administrasiyasi tarafından IHT komitesinin o’tadassiga doir xabarda ham SHKTRdan vakil’e katılımı hakkında.

Shuni Alohida Kait Edish O’Rinligi, Jori Yilning 2-3 Noabr Kunlari Kosok’stan Poitaxti Ostona Shahrida O’Tkacilkan Turki Towlatler Dashkilotining X Sammitita Ishtirok Etkan Türkiye Prespubliktan Turkey Republik ida, North Turk Respublikasini qo’ llab -குத்திய ுல், Ekonomik İşbirliği Organizasyonunu Birleştirmek ham taksatchi bo’lib qo’shilishini TDTning diğer Yetakchilari qo’llab-tatschidini so’ragan edi.

“Geçen yıl Petrol Konseyimiz Semerkant’ta yaptığımız zirvede Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bir ovozdan taszadachi a’zo maqomi vererek tarihi bir karar aldı. Bu kararın alınmasında verdiğiniz destekten dolayı sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi Erdoğan, Sammitdağı konuşmasında.

Uning qaid edishicha, turgi dunyo bu karor pilan yakkalanib kolkan bolsa-da, watanidan voz kechmakan kipr turklerining yolkis emasligini parsaka korsatkan.

Erdo’g’an devam ediyor So’zida, Kuzey Kipr Türk Respublikasini Deb Atadi “Buyuk Turkiy Oillaning Bir Kasin”

“Büyük Türkiye yağlaması ayrılmaz bir parti bo’lgan Kip türkleri bilan birdamlıkta harakatınızın farzımızdır. Oramizda ko’rishimizha ishonaman olarak bir sonraki sammitimizda Kuzey Kipr Türk Respublikasini ham mimzidek taksutchi a’zo’ya karar verdi. Men bu boradaki zukko rahbarlikiska ishonaman”, Taydi Erdoğan.

Türkiye Devletleri Teşkilatı Ktisodi hamgorlik tashkilotida kusatuvsi makomika eka Polishi kayt ethilkan.

READ  Turks ve Caicos Adaları Outlook seyahat dergisinin kapağı