Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Shohei Otani’yi oynayarak yeniden tarihe geçti

Shohei Otani'yi oynayarak yeniden tarihe geçti

Shohei Ohtani’nin egemenliği neredeyse doğal hale geldi, ancak sık sık tarih yazmanın yeni bir yolunu buluyor. Çarşamba, Otani’nin tekrar kendi sınıfına girdiği o gecelerden biriydi.

İki yönlü Los Angeles Angels yıldızı bir filmde yedi rol yaptı. 5-2 galibiyet Miami Marlins’in üzerinde, kazanılan koşuya yenik düşmeden iki vuruşa izin veriyor. Plakada, Meleklere sonsuza kadar liderlik etmek için beşinciye bir single attı. Ve temel pistlerde, 10. üssünün çalındığını kaydetti.

ESPN Stats & Info’ya göre, RBI 1920’de resmi hale geldiğinden beri Ohtani, 10 vuruş yapan, iki turda lider olan ve aynı oyunda bir üs çalan ilk oyuncu oldu.

Ohtani, standartlarına göre bile büyük bir gerginliğin tam ortasında. Kazanma yarışına izin vermeden arka arkaya 28⅔ vuruş yaptı, 9 Haziran’da Boston’a karşı 5. vuruşa geri döndü ve art arda beş başlangıç ​​kazandı. O da 1913’ten beri altı sürahiden biri (iki kez Clayton Kershaw dahil) hiçbir koşu kazanmadan ve 40 vuruşla dört başlangıç ​​için.

Tabii ki, bu atıcıların hiçbiri Otani gibi vurmadı. 9 Haziran’da Red Sox’a karşı başladığından beri, yüzde bazında 0,398 ve durgunlukta 0,634 ile 0,305’i vuruyor – tabanda 1,032 artı rakiplerin üstesinden gelebildiği .34 puanın üç katı.

Arşivden: Shohei Ohtani, ihtiyacı olduğunu asla bilmediği yıldız beyzbol oyuncusu

Tepede Otani, Çarşamba günü yavaş başlamasına rağmen kusursuz rekorunu sürdürdü. Marlins ilk yarıyı faul, çifte sinek ve fedakarlıkla çizdi. Saniyede bir yürüyüş eklediler. Ama sonra Otani sonraki 13 vurucuyu emekliye ayırdı, sekizini vurdu, Melekler ise 5-1 öndeydi.

READ  David Morehouse, Pittsburgh Penguins'in CEO'su olarak görevinden ayrıldı

Son dört hafta içinde Ohtani, OPS’sini 0,765’ten 0,839’a yükseltti ve ERA’sını 3,99’dan 2,44’e düşürdü.

Ohtani’nin gecesi tarihi olsa da, bu yıl MLS Yılın Oyuncusu sezonundaki görünüşüyle ​​benzer performanslar kaydetti. Geçen ay, üç koşuda iki kurşun isabet ettikten sonra günde sekiz golsüz vuruş yaptı. Ve 5 Mayıs’ta Fenway Park’ta Ohtani, 11 vuruşla golsüz yedi tur attı ve ayrıca Green Monster’da 109 mil/saatlik bir seriye ulaştı.