Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Silahlı kişiler Rus işgali altındaki şehirde Ukrayna belediye başkanını tutukladı

Melitopol mayor Ivan Fedorov.

G7 tarım bakanları, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından gıda güvenliği endişeleri arttıkça tüm ülkeleri gıda ve tarım pazarlarını açık tutmaya çağırdılar.

Tüm ülkeleri gıda ve tarım pazarlarını açık tutmaya ve ihracatları üzerinde herhangi bir haksız kısıtlayıcı önlemden kaçınmaya çağırıyoruz. Gıda fiyatlarındaki herhangi bir artışın ve uluslararası piyasalardaki dalgalanmaların, özellikle düşük gıda güvenliği ortamlarında yaşayan en savunmasız kişiler arasında, küresel ölçekte gıda güvenliğini ve beslenmeyi tehdit edebileceğini söylediler. ortak açıklama.

Bununla birlikte, Ukrayna Hükümeti tarafından açıklanan ihracat kısıtlamalarının arkasındaki olağanüstü koşulların ve Ukrayna’da gıda mevcudiyetini korumanın hayati öneminin farkındayız.”

G7, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nden oluşuyor.

Açıklamada, Tarım Bakanları da Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırganlığını kınayarak devletle dayanışmalarını dile getirdiler.

Bakanlar, COVID-19’un neden olduğu halihazırda ciddi duruma ek olarak, haksız ve haksız Rus saldırganlık savaşı nedeniyle gıda güvenliği üzerindeki etkiler ve “açlık ve her türlü yetersiz beslenmeden muzdarip insan sayısının artması,” endişelerini dile getirdiler. iklim değişikliği ve biyolojik çeşitlilik kaybı” .

“Uluslararası kuruluşları bu kriz sırasında Ukrayna’da gıda üretimini desteklemeye ve etkilenen bölgelerde gıda güvenliğini sağlamaya çağırıyoruz. İnsani yardım dahil olmak üzere gıda krizini önlemek ve yanıt vermek için gerekli olanı yapmaya kararlıyız ve hazırız.” huzursuzluğu gidermek için gerektiği gibi hareket etmek. potansiyel”.

Ukrayna hükümeti, ihracat yasağı Salı günü yayınlanan bir kabine kararına göre, buğday, mısır, tahıl, tuz ve et dahil olmak üzere başlıca tarımsal ürünlerde.

Rusya dünyanın en büyük buğday ihracatçısı ve Ukrayna da öyle harika kaynak Hem buğdaydan hem mısırdan.

READ  Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı: canlı güncellemeler