Aralık 3, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rusya, Ukrayna işgaline katılmak için Orta Doğu’dan savaşçılar getirdiğini söyledi

Rusya, Ukrayna işgaline katılmak için Orta Doğu'dan savaşçılar getirdiğini söyledi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

Sergey Guniev/TASS/Getty Images Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

Rusya Devlet Başkanı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Güçlerinin Orta Doğu’dan katılmak için savaşçılar getirdiğini söyledi. Geniş kitlelerce kınanan Ukrayna işgali.

“Donbass’ta yaşayan insanların yardımına parayla değil, kendi başlarına gelmek isteyen insanlar olduğunu görürseniz, [a separatist region in Eastern Ukraine]Putin Cuma günü şunları söyledi: Reuters’e göre.

Hareket, ülkenin yalnızca Ukrayna topraklarının kontrolü için ezici bir savaşa dönüşen insan gücünü genişletmesine izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda Rus yetkililere, onlara karşı mücadeleye akın eden Ukraynalı olmayanlara karşı bir karşı-anlatı hakkında kanıtlar sunuyor.

Rus yetkililer, fazladan savaşçıların işgale yönelik argümanlarından memnun olan gönüllüler olduğunu söylüyor.

Reuters’in bildirdiğine göre, Savunma Bakanı Sergei Shoigu, Rusya Güvenlik Konseyi’nin bir toplantısında, Ortadoğu’dan insanların yaklaşık 16.000 başvuruyu temsil ettiğini söyledi.

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, savaşçıların her iki ülkede de Suriye’den bireyler içerdiğini söyledi. İlişkili basın.

İlişkili: ABD gazileri neden Ukrayna için Rusya’ya karşı savaşmak istiyor: ‘Onlar çocuklar dostum. sadece dayanamıyorum

Associated Press’e göre hükümet, aynı zamanda, varışta silah alan yaklaşık 20.000 yabancının Ukrayna’nın Uluslararası Bölgesel Savunma Birliği’ne katıldığını söyledi. Amerikalılar, Ukrayna’nın yabancı savaşçılarının neredeyse 100’ünü temsil ediyor.

Pentagon Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Rusya’nın Suriye’den savaşçı toplamak istediğine inandığını, çünkü ülkenin Ukrayna sınırında biriktirdiklerinin “yaklaşık yüzde 100’ünü” zaten konuşlandırdığını söyledi. NPR raporları.

Pentagon Sözcüsü John Kirby, “Rusların Ukrayna’daki güçlerini artırmak için Suriyeli savaşçılar aradıklarına dair anlatılarının doğru olduğuna inanıyoruz” dedi. Putin’in yabancı savaşçılara bağımlı olması ilginç.”

Rusya’nın Suriye ile olan tarihi, oradaki iç savaşa 2015 yılında, güç dengesinin Başkan Beşar Esad lehine değişmesine yardımcı olan bir müdahaleyi içeriyor. Associated Press’e göre,.

READ  Mariupol'dan gelen büyük konvoy güvenliğe ulaştı, mülteciler 'yıkıcı' kaçıştan bahsediyor

Avrupalı ​​aktivist Omar Abu Laila’ya göre, Rusya merkezli özel bir müteahhit olan Wagner Group, iddiaya göre Ukrayna’da altı ay boyunca güvenlik görevlisi olarak görev yapacak olanlara 300 dolara kadar teklif vererek Irak sınırına yakın savaşçıları işe almaya çalıştı. İlişkili basın. .

Ayrıca, Suriye ordusundaki askerler için özel bir Facebook grubunda Ukrayna’da “savaş rolü” için bir reklamın yayınlandığı ve deneyime dayalı olarak 3.000 dolar teklif edildiği iddia ediliyor.

İLGİLİ VİDEO: Rusya’nın Ukrayna’yı işgali devam ederken, dünyanın dört bir yanındaki vatandaşlar hala birbirleri için ayağa kalkabiliyor

Rusya ukrayna’ya saldırı Güçlerinin 24 Şubat’ta geniş çaplı bir işgal başlatmasından sonra da devam etti – on yıllardır Avrupa’da ilk büyük toprak çatışması.

Çatışmanın detayları gün geçtikçe değişiyor ama yüzlerce sivil değişti Ölü veya yaralı olduğu zaten bildirildiDahil olmak üzere çocuklar. Birleşmiş Milletler, bir milyondan fazla Ukraynalının da kaçtığını söylüyor.

Saldırı Rusya Devlet Başkanı tarafından emredildi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putindünya çapında kınamalara yol açtı ve Giderek ağırlaşan ekonomik yaptırımlar Rusya’ya karşı.

İlişkili: Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky, tehdit altındaki başkentten bir röportajda Putin’e olan güveni (“Oh, hayır”) ve daha fazlası hakkında konuşuyor

NATO güçleri Ukrayna’nın çevresindeki bölgede yığılırken, çeşitli ülkeler de direnişe askeri yardım veya destek sözü verdi. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy Ülkesini yanıt vermeye çağırırken – şimdiye kadar başarısız olan – barış görüşmeleri çağrısında bulundu.

Putin, Ukrayna’nın Rusya ile tarihi bağları olduğu ve ülkesinin en iyi güvenlik çıkarları doğrultusunda hareket ettiği konusunda ısrar ediyor. Zelensky eğilmemeye yemin etti.

“Bizi kimse kıramaz, biz güçlüyüz, biz Ukraynalıyız” Avrupa Birliği’ne anlattı Savaşın ilk günlerinde yaptığı bir konuşmada şunları ekledi: “Yaşam ölümün üstesinden gelir. Işık karanlığa galip gelir.”

READ  Sri Lanka, cumhurbaşkanının olağanüstü hal ilan etmesinin ardından sokağa çıkma yasağı getirdi

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı, bilgilerin hızla değiştiği gelişen bir hikaye. Takip etmek İnsanların savaşın tüm kapsamı buradayerdeki vatandaşlardan hikayeler ve yardım etme yolları dahil.