Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Şimdi Turks ve Caicos Adaları’nda sendika kurmanın tam zamanı – Magnetic Media

Şimdi Turks ve Caicos Adaları’nda sendika kurmanın tam zamanı – Magnetic Media

#TurksandCaicos, 7 Aralık 2022 – Bence DCI, sendikaların bu ülkenin insanlarına çok faydalı olduğu bir gelişme aşamasında.

Bununla birlikte, bizi nereye götüreceğini görmek için özellikle hizmet sektöründe seçeneklerimizi keşfetmeye başlamanın zamanı geldi. Eski Facebook sunucusu Brenesha Cox-Lightbourne’u birkaç ay önce bu konuya biraz ışık tuttuğu için takdir ediyorum.

Şu anda, kötü bir şekilde çökmüş bir çalışma sistemi olarak özetleyeceğim şeye sahibiz. Halkımızın eşit haklar ve eşit ücret için güçlü bir sese ihtiyacı var. Aslında bunun ötesine geçiyor. İş gücümüzün bazı bölümlerine bazı ciddi sorunlar sızdı. Haksız işten çıkarmalar, sağlık ve güvenlik endişeleri, kötü çalışma koşulları, işverenlerin işçilere adil ücret veya fazla mesai ücreti ödememesi gibi konular.

Örnek olay: Bazı şirketlerin şantiyelerde ve yüksek binalarda çalışan ve çoğu uygun koruyucu donanım veya kask takmayan çalışanları vardır. İş departmanımızda bu uygulamaları izlemek için yeterli asistanımız var mı?

Harekete geçmek için ciddi olayların veya ölümün olmasını mı bekliyoruz? Hükümetimiz bu tür konularda daha proaktif olmalıdır.

Bu günlerde, büyük şirketlerin talebi karşılayacak kadar işçileri olmadığı için ücretleri baskı altına aldıklarını duymak alışılmadık bir durum değil. Bence bu argümanların gerçek gerçekle hiçbir ilgisi yok ve katılmamak için yalvarıyorum.

Gerçek şu ki, bu bir domuz yağı. Çoğu durumda bunun nedeni, bu büyük şirketlerin TCI’da artan talepler ve yaşam maliyeti doğrultusunda yerel halka adil bir ücret ödemeye hazır olmamasıdır.

Turks ve Caicos Adaları’nda düzgün işleyen bir birlik, orta sınıfın gelişme fırsatını artıracaktır. Bu, TI rüyasını gerçekleştirmede herkesi adil bir şekilde sarsmak için daha fazla fırsat yaratacaktır.

Bu, hükümetin sıkı çalışmaya istekli vatandaşların altında bir temel oluşturmaya yardımcı olan somut politikalar koymasını içerir.

READ  Gazilerin genç Türkler olarak hayatlarına perde: The Tribune India

Her zaman farklı zeka seviyeleri ve farklı derecelerde başarı olacağının farkındayız. Ancak, eşit bir oyun alanı yaratmaya çalışalım ve “sahip olanlar ve olmayanlar”ın olduğu bir toplum yaratmaktan kaçınalım. Çünkü nefreti besliyor.

Serbest piyasa toplumu, yalnızca hepimizin pastadan pay alma ve gelirin adil bir şekilde dağıtılma şansı olduğunda işler.

Şu andan itibaren, işi halletmek için yapılması gereken, işçileri hem işyerinde hem de ulusal düzeyde hakları konusunda eğitmek için daha fazla sosyal diyalog başlatmaktır.

Hem özel sektör hem de kamu sektörü, daha iyi yerel yönetişimin sağlanmasında ve çalışma haklarının uluslararası çalışma standartlarına uygun olarak uygulanmasının sağlanmasında kilit bir role sahiptir.

Geriye kalan milyon dolarlık soru, vatandaşlar mı yoksa siyasi eğilimli politikacılar mı, kim ayağa kalkıp haklarımız için savaşacak?

Şerefe!

Ed Forbes

Endişeli bir Grand Turk vatandaşı