Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Simone Biles, ABD Jimnastik Şampiyonası’nda her alanda sekizinci şampiyonluğunu kazanarak tarih yazıyor

Simone Biles, ABD Jimnastik Şampiyonası’nda her alanda sekizinci şampiyonluğunu kazanarak tarih yazıyorCNN

Çoğu insanın tüm zamanların en iyi jimnastikçisi olarak gördüğü kadın, muhteşem mirasına katkıda bulunmaya devam ediyor.

Simon Biles Pazar günü San Jose, California’da düzenlenen ABD Jimnastik Şampiyonası’nda güçlü bir performans sergileyerek her alanda sekizinci ulusal şampiyonluğunu kazandı.

26 yaşındaki Biles, 2022 ABD ve Dünya Şampiyonası’nda genel gümüş madalya sahibi Shelley Jones’un 3,9 puan gerisinde bitirerek şampiyonayı kazanan en yaşlı kadın unvanını da elde etti.

Başlık VIII safra 90 yıl önce 1933’te yedinci altın madalyasını kazanan Alfred Jochim ile paylaştığı rekoru kırdı.

Turnuvayı yayınlayan NBC’ye “Bunun gerçekten özel olduğunu düşünüyorum” dedi. “Uzun zamandır bunu yapıyorum, sanki rakamları düşünmüyormuşum gibi hissediyorum, performansımı düşünüyorum. Ve sanırım genel olarak sekizde sekiz aldım (rutinler). … Ben bence bu yıl şanslı bir sayı.

Biles, büyük müsabakalardan uzun süre uzak kaldıktan sonra bile performansına olan güvenini gösterdi Dört kez Olimpiyat altın madalyası sahibi Cuma ve Pazar günleri sahaya hakim olun. Muhteşem yer egzersizinde genel tacı 15.400 ile kapattı.

Seyircilerin ayakta alkışlaması altında stadyumdan ayrıldığında takım arkadaşları ve antrenörleri onu kucaklamak için bekliyordu.

Takım arkadaşı Jordan Chiles rutinini gerçekleştirmek için kürsüye çıktığında Chiles, Biles’e hak ettiği alkışı vermeye devam etmek için kalabalığın etrafında kollarını salladı.

Takım arkadaşlarına, antrenörlerine, ailesine ve taraftarlarına atıfta bulunarak “Bu gerçekten muhteşem. Buradaki herkes bana inanıyor” dedi ve şöyle devam etti: “Bu yüzden kendime biraz daha inanmaya başlamam gerekiyor, ama bu muhteşem ve taraftarları seviyorum. Hayranları seviyorum. Gerçekten çok özeldi.

Biles gelecek yıl Olimpiyatlara katılıp katılmayacağını açıklamadı.

NBC’ye “(Hedeflerimi) kişisel tutmayı seviyorum, bu yüzden neyi hedeflediğimi biliyorum” dedi. “Bu yıl geçmişe göre biraz daha farklı hareket etmeye çalışıyorum. Bu yüzden şu ana kadar işe yaradığını düşünüyorum, bu yüzden bunu biraz gizli tutacağım.”

READ  RB antrenörü David Walker Chicago Bears tarafından neden kovuldu - NBC Sports Chicago

Biles, Tokyo 2021 Olimpiyatları’ndan sonra iki yıllık bir aradan sonra rekabetçi jimnastik sporuna geri dönmeye devam ediyor; bir jimnastikçinin havada konumunu kaybetmesine neden olan zihinsel bir engel olan “bükülme” olarak bilinen durumdan muzdarip olan birçok etkinlikten çekildi.

Yarışma süresi boyunca, Biles, rutininin bazı kısımlarını o kadar çaba harcamadan ve o kadar güçlü bir şekilde tamamladı ki, başka hiçbir jimnastikçi yarışamazdı.

Pazar gününe güçlü bir 14.85 sıçramayla başladım. Daha sonra olayların arasında ayak bileklerini bağladığı görüldü.

Düzensiz barlarda 14.050 puan alırken, Biles denge çubuğunda 14.85 puan toplayarak liderliğini genişletti ve zemin müsabakasında şampiyonluğu perçinleyerek bir Olimpiyat şampiyonluğu ve beş dünya şampiyonluğu kazandı.

Simone Biles, Pazar günü ABD Jimnastik Şampiyonası'nın son gününde denge aleti üzerinde performans sergiliyor.

Biles bu ayın başlarında Core Hydration Classic’i zaferle kazanarak aksiyona geri döndü.

Biles, Olimpiyat Oyunlarında ve Dünya Şampiyonalarında 32 madalya kazanan ABD tarihinin en çok madalya kazanan jimnastikçisidir.

Bu zaferle Biles, 30 Eylül’de Belçika’nın Antwerp kentinde başlaması planlanan Dünya Şampiyonası’na katılma hakkını elde etti.