Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tiro Estrada’nın Maç Öncesi Güçlü Konuşması Giants Takım Arkadaşlarını Nasıl Canlandırdı – NBC Sports Bay Area & CA

Tiro Estrada’nın Maç Öncesi Güçlü Konuşması Giants Takım Arkadaşlarını Nasıl Canlandırdı – NBC Sports Bay Area & CA

SAN FRANCISCO – Sırtları duvara dayalı ve düşme tehlikesiyle karşı karşıya olan Giants’ın, tüm Ağustos ayı boyunca bir kıvılcıma – herhangi bir kıvılcıma – ihtiyacı vardı.

San Francisco art arda yedi seri kaybetti ve Pazar günü Atlanta Braves’e karşı alınan 8-5’lik galibiyette bir süpürmeden kaçındı. Zorlu bir Titan Saldırısı, genellikle uzun bir soğukluk döneminden sonra olduğu gibi uyandı, ancak galibiyetle ilgili bir şeyler farklı görünüyordu. Oracle Park’taki enerji elle tutulur düzeydeydi ve Giants, sahaya, tepeye ve sahaya hakim olan, yeni bir hayat enjekte edilmiş bir takım gibi görünüyordu.

Bunun nedeni, maçtan önce ikinci kaleci Cerro Estrada’nın Giants kulübünde özel bir takım toplantısı düzenleyerek tüm takıma hitap etmesi ve yalnızca takım arkadaşlarında yankı uyandırmakla kalmayıp, aynı zamanda sonraki oyunda da anında etki yaratan güçlü bir mesaj iletmesiydi. .

Estrada, tercüman ve asistan antrenör Pedro Guerrero aracılığıyla dolabının önünde durdu ve takımın mücadelesinden anlaşılır bir şekilde hayal kırıklığına uğrayan takım arkadaşlarıyla, normal sezonun geri kalan 32 maçında benimsemeleri gereken zihniyet değişikliği hakkında konuştu. Estrada, mesajının yüksek sesle ve net bir şekilde duyulmasını istedi ve mesajını doğru bir şekilde iletmek için Guerrero’dan özellikle söylediği her kelimeyi başka sözcükler kullanmadan tam olarak tercüme etmesini istedi.

Maçtan sonra gazetecilere konuşan Estrada, “Maç beni daha önce de yaptığımız gibi motive etti” dedi. “Takımdan sahaya çıkmasını, ekstra üs almasını ve daha önce yaptığımız şeyleri yapmasını istedim.

“Herkes biliyor ki çok zor ve iddialı bir Ağustos ayı geçirdik, bu yüzden takıma ilerleyebileceğimizi ve olumlu şeyler yapabileceğimizi söyledim. Bu, takıma vermek istediğim olumlu bir mesajdı.” Bir ay kaldı ve bence hâlâ gelip başlangıçta yaptıklarımızı unutmamamız ve Ağustos’u unutmaya çalışmamız için bir şans var.”

READ  Serbest QB ajanı Cam Newton, 'ne zaman susacağını bilmeyen' kadınlar hakkındaki yorumları nedeniyle eleştirildi.

Mesajı çok iyi karşılandı ve bir ayın büyük bir bölümünde cevap arayan birçok hayal kırıklığına uğramış Giants oyuncusunun ilgisini çekti.

Atıcı Tristan Beck, Estrada ile tanışırken “Açıkçası bizim için bir aydan biraz fazla oldu, ancak bu ikimizin de oyuna bireysel olarak yaklaşma şeklimizi azaltamaz” dedi. “Beni gerçekten etkileyen şeylerden biri, bir vuruştan nasıl vazgeçtiğinizi, belki bir vuruşun düşündüğünüz gibi gitmeyeceğini, oyunu hala milyonlarca şekilde etkileyebileceğinizi, üsleri çalıştırıp oynayabileceğinizi söylemesiydi. savunma.”

Balıkçı Patrick Bailey, “Onu görmek harikaydı” dedi. “Sanırım buna ihtiyacımız var. Sanırım o öne çıktı.”

Takım sadece Estrada’nın bir oda dolusu takım arkadaşına hitap ettiği ilk buluşma değildi, aynı zamanda bu sezon herhangi bir Giants oyuncusunun gruba ilk kez özel olarak hitap etmesiydi.

Estrada, “Bu yıl ilk kez oldu” dedi. “Bunun gerekli bir şey olduğunu düşünüyorum. Sanırım herkes toplantının yapılmasının gerekli olduğunu hissetti. Herkesin sıkı oynamasını, oyuna saygı duymasını, her devrede oynamasını, her sahada gerçekten sıkı oynamasını istiyorum.”

Görünüşte, Estrada yumuşak dilli ve biraz içine kapanık görünebilir, ancak o Giants Club’da vokal lideri haline geldi. İronik bir şekilde, Giants menajeri Gabe Kapler’in en çok övdüğü takımın diğer vokal lideri, aynı zamanda takımdaki en sessiz oyunculardan biri olarak ortaya çıkan kıdemli oyun kurucu Wilmer Flores’tir.

Estrada’nın kişiliği nasıl algılansa da, takım arkadaşlarıyla yüz yüze gelmekte hiçbir sorun yaşamıyor ve kulüpteki birçok kişi gibi kendisine de oyun tarzı nedeniyle saygı duyulduğunu biliyor.

Estrada, “Hiç utangaç değilim ve bir ekip toplantısı düzenlemekte hiçbir sorunum yok” diye açıkladı. “Arkadaşlar, yüzüm size üzgün olduğumu söyleyebilir ama asla üzülmüyorum, çok pozitif bir insanım. Ama ben herkese saygı duyuyorum ve onlar da bana saygı duyuyor, bu yüzden takıma hitap etmek kolay oldu.”

READ  NHL sözleşme dereceleri: Sabres, daha büyük bir rolü doldurmak için Connor Clifton'a bakıyor

“Herkes oyunu sıkı oynadığımı biliyor, maçın sonucunun ne olduğu önemli değil. Sanırım bu kulüpteki herkese saygı duyuyorum ve onların da bana saygı duyduğunu düşünüyorum. Bir takım kurmak kolay değil. Özellikle çok fazla deneyime sahip takım arkadaşlarımla bir araya geldik ama yolun geri kalanında bize yardımcı olacak olumlu bir mesaj paylaşmanın doğru zamanının geldiğini düşündüm.”

Öz değerlendirmesi yüzde 100 doğru ve sözlerini sahadaki oyunuyla desteklemek için hiç vakit kaybetmiyor. Pazar günkü galibiyette Estrada, RBI ile sahada sadece 5’e 1’di, ancak iki yürüyüş yaptı, iki büyük koşu yaptı, bire karşı harika bir vuruş yaptı ve ikinci aşamada çalmak için etkileyici bir dalış oyunu yaptı. . Braves’in ilk kalecisi Matt Olson sekizinci vuruşun zirvesinde bir vuruş yaptı.

Beck, “Bu takımda örnek aldığım adam bu” dedi. “Konuştuğunda çok fazla ağırlık taşıyor ve mesajı sevdim, oraya gitti ve iletti. Bence Theroux orada ikincilik için elinden gelenin en iyisini yapmasaydı farklı bir oyun olurdu.”

Giants’ın galibiyetinin her yerinde Estrada’nın parmak izleri vardı ve oyun öncesi mesajı sadece kendi performansıyla değil aynı zamanda takım arkadaşlarının performansıyla da açıkça görülüyordu.

Estrada, “Bugün neler yapabileceğimizin güzel bir örneğiydi” dedi. “Gerçekten çok sıkı oynadık, ekstra temel elde ettik ve sonuç takımın galibiyetiydi.”

Kapler, Estrada’nın konuşması ve sahadaki performansı hakkında “Bugün Theroux’nun yaptığı gibi onu aşmamız gereken adam bunu başardı” dedi.

Pazar günkü galibiyetle Giants (67-63), NL West’in 1,5 maç gerisinde yer alıyor ve Arizona Diamondbacks’in (69-62) üçüncü ve son Wild Card sırasını elde ediyor.

Giants, ağustos ayında play-off takımına en uzak takım gibi görünüyordu ancak Pazar günü senaryoyu tamamen tersine çevirdiler. Estrada, takımın temelleri tamamladığı ve Pazar günü sergilenen rekabetçi zihniyeti sürdürdüğü sürece play-off’larda yer alabileceğinden emin.

READ  Padres, NLDS Game 3'te Dodgers'ı kapattı ve NL favorilerini kenara itmek için Phillies ile birleşti

“Elbette play-off’lara kalabilmek için kazanmak zorundayız. Ama biliyorsunuz burada koşabilen, vurabilen yetenekli oyuncularımız var. Rekabet ettiğimiz ve her alanda temel şeyleri yapmaya çalıştığımız sürece rekabet edebiliriz. Play-off’lara katılma şansımız olduğunu düşünüyorum.”

MLB’nin en iyi takımı Atlanta Braves’e karşı altı ve çaylak Philadelphia Phillies’e karşı üç maçtan oluşan dokuz maçlık mücadelenin ardından Giants, önümüzdeki günlerde test edilmeye devam edecek. San Francisco, play-off umutlu Cincinnati Reds, yıldızlarla dolu San Diego Padres ve şu anda NL Wild Card’da 2. sırada yer alan Chicago Cubs’a karşı 10 maç oynayacak.

İşler hiç de kolaylaşmıyor ve Giants’ın Estrada’nın mesajını her zamankinden daha fazla ciddiye alması gerekiyor.

Giants Talk Podcast’ini indirin ve takip edin