Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Singapur Havayolları: Londra-Singapur uçağında şiddetli türbülansın ardından bir yolcu hayatını kaybetti

Singapur Havayolları: Londra-Singapur uçağında şiddetli türbülansın ardından bir yolcu hayatını kaybettiCNN

Singapur Havayolları uçağında 1 kişi öldü, 30 kişi de yaralandı Şiddetli rahatsızlık Havayolu, Salı günü Londra’dan Singapur’a bir uçuşta olduğunu söyledi.

Singapur Havayolları’nın Facebook sayfasındaki bir gönderiye göre Boeing 777-300ER Bangkok’a yönlendirildi. Havayolu, sayılarını belirtmeden çok sayıda kişinin yaralandığını söyledi. Uçakta 211 yolcu ve 18 mürettebat bulunduğunu ifade etti.

Suvarnabhumi Havaalanı genel müdürü Kittipong Kittikashorn Salı günü yaptığı açıklamada, ölen tek kişinin 73 yaşında bir İngiliz olduğunu söyledi.

Uçuş Salı günü yerel saatle 15:45’te (4:45 ET) Bangkok’a indi.

“21 Mayıs 2024, 1950 Singapur saati itibarıyla 18 kişi hastaneye kaldırıldı. Singapur Havayolları tarafından sağlanan daha sonraki bir güncellemede, 12 kişinin daha hastanelerde tedavi edildiği belirtildi.

Şirket, gönderisinde “Geriye kalan yolcular ve mürettebat üyeleri Bangkok’un Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı’nda muayene ediliyor ve gerekirse tedavi görüyor” dedi.

Reuters

Singapur Havayolları’nın SQ321 sefer sayılı uçuşunun iç kısmı, 21 Mayıs’ta Bangkok, Tayland’daki Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı’na acil inişin ardından çekildi.

Singapur Devlet Başkanı Tharman Shanmugaratnam, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “merhumun ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileklerini” iletti.

“Etkilenenlerle ilgili ayrıntılara sahip değiliz, ancak SIA’nın yanı sıra hükümet bakanlıkları ve kurumlarının etkilenen herkesi desteklemek için ellerinden geleni yaptığını ve uçağın yönlendirildiği Bangkok’taki yetkililerle birlikte çalıştığını biliyoruz.” Shanmugaratnam dedi.

Singapur Ulaştırma Bakanı Chee Hong Tat, sosyal medyada yayınlanan açıklamasında “kazayı öğrendiğinde derin üzüntü duyduğunu” söyledi.

Bu etkileşimli içeriği CNN.com’da izleyin

“Ulaştırma Bakanlığı, Singapur, Dışişleri Bakanlığı, Singapur, Singapur Sivil Havacılık Otoritesi, Changi Havaalanı yetkilileri ve SIA [Singapore Airlines] Çalışanların etkilenen yolculara ve ailelerine destek sağladığını söyledi.

Türbülans, bir uçağın çok farklı hızlarda hareket eden çarpışan hava kütleleri arasından uçması durumunda ortaya çıkar.

READ  Rus-Ukrayna Savaşı: Canlı güncellemeler ve Kırım haberleri

Hafif ila orta dereceli türbülansta yolcular emniyet kemerlerinde baskı hissedebilir ve gevşek eşyalar kabin içinde hareket edebilir.

Ancak ciddi durumlarda türbülans, yolcuları kabinin etrafına fırlatarak ciddi yaralanmalara ve bazen de ölüme neden olabilir.

Reuters

Singapur Havayolları’nın SQ321 sefer sayılı uçuşunun iç kısmı, 21 Mayıs’ta Bangkok, Tayland’daki Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı’na acil inişin ardından çekildi.

Mart 2023’te şiddetli rahatsızlık Özel bir uçakta Çatışmalardan sonra yedi kişinin hastanelere nakledilmesinden sadece birkaç gün sonra, eski bir Beyaz Saray yetkilisinin ölümüne yol açtı. Ayrı ticari uçuş Büyük bir kargaşaya çarptı.

Temmuz 2023’te Hawaiian Airlines’ın Avustralya’nın Sidney kentine giden uçağında şiddetli türbülansa maruz kalan yedi kişi yaralandı. 36 kişi Aralık 2022’de Arizona’dan Honolulu’ya giden Hawaiian Airlines uçağında enfeksiyon kapmışlar ve 20 kişi acil servislere kaldırılmıştı.

Eylül 2022’de yapılan bir araştırma, açık hava türbülansının 2050-2080 yılına kadar dünya çapında, özellikle de en yoğun havacılık rotalarında önemli ölçüde artacağını ve en güçlü türbülans türlerinin daha da artacağını öngörüyor.

Bu hikaye ve başlık ek gelişmelerle güncellendi.